Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 4


398 raspunsuri la acest subiect

#21
dumbri86

dumbri86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 165 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 16:15

Sa ne tii la curent.Doamne ajuta sa fie bine!!!!



#22
ionella3003

ionella3003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 19:46

Doamne ajuta, rocsana88! Abia aștept sa ne spui ce a zis doctorul! !!! Doamne ajuta să nu fie nimic grav! 

 

Ema, mulțumim pentru noul capitol! !! [flo2]  [flo2][flo2]



#23
ionella3003

ionella3003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 21:05

Rocsana88, cum a fost la doctor?  Sper ca sunteți bine... [pup]



#24
rocsana88

rocsana88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 21:27

am fost la doctor si m-am mai .linistit, nu este nimic, ne-am speriat degeaba e osul un pic iesit in afara,probabl noi nu am observat pt ca acolo avea par pana acum cateva zile. oricum vom merge la si la un ortoped dupa paste ca cik e mai in masura sa ne confirme asta si oricum trebuie sa-i vada si piciorusele ca mi-a spus doctoraca i se pare ca unu nu s-a indreptat prea bine(laba piciorului)

am fost si la vaccin, pana acum toate bine...sper sa scapam fara febra



#25
ema86

ema86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 22:24

Bun ca v-ati linistit,, Rocsanna88! Cu laba piciorului cred ca te pune sa ii faci masaj si se rezolva.

Doamne ajuta sa nu fie efecte adverse de la vaccin...am citit insa ca e bine sa faca un pic de febra, inseamna ca organismul a detectat virusii si deja lucreaza sa produca anticorpi.

La noi azi a fost bine,totul normal, deci am trecut cu bine peste vaccin. A venit in seara asta sotul spunandu-mi ca a vb cu un medic dentist care i-a recomandat sa renuntam la suzeta, cica suntem in timp, din cauza suzetei s-ar ajunge dupa la aparat, pt ca se deformeaza maxilaril, dintii..offf si eu de-abia ce ma obisnuisem cu faptul ca o accepta si mai si adoarme cu ea cateodata. ..acu chiar nu stiu ce sa fac. [batcap]  Cand iesim la plimbare sta cu suzeta si uneori seara dupa ce mananca ,pana adoarme. 



#26
sanduta

sanduta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 677 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 22:32

Ema, da suzeta, in unele cazuri produce astfel de deformatii, dar doar in unele cazuri. In acelasi timp trebuie sa suga tot timpul din ea, nu numai ocazional ca sa aiba ceva urmari. 

Eu cu baiatul mare am avut suzeta pana la 1 an si nu are nici o problema la dinti. Multi copii stiu care nu au nimic si au supt suzeta si mai mult timp. Adevarul e ca acolo unde dentitia este slaba, pot aparea si carii pe dintii de lapte.

 

Eu nu scot suzeta acum, cand incepe sa manance si altceva decat lapte, nu voi mai da suzeta, adica acolo pe la vreo 5 - 6 luni.



#27
sanduta

sanduta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 677 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 22:35

Referitor la haine. Eu am foarte multe ramase de la baiatul cel mare, dar am primit si mai multe de la cumnata mea. Nu ma grabesc sa cumpar hainute pentru ca sunt foarte scumpe. La noi in Mures sunt mai multe optiuni: h&m, auchan sau lidl. Toate vand haine de calitate buna.

 

EU caruciorul si scoica mi-am luat-o de pe olx. Caruciorul nefolosit Chicco sport de la 700 de lei cat e pe piata l-am luat cu 300. Scoica, la fel neutilizata, am luat-o cu 100 lei, o scoica chicco. Am luat un centru de activitati a jumatate de pret.



#28
sanduta

sanduta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 677 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 22:37

Eu azi am facut 4 prajituri :) Remus e foarte cuminte cu mine in bucatarie. Azi am fost si dupa concediul meu. Curatenie am facut, mai am sa aspir.

 

Eu maine plec la mama :) si stam acolo pana dupa Paste. Astept cu nerabdare ca un copil. :))



#29
ema86

ema86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 09 aprilie 2015 - 06:13

Ehhh..si eu de-abia astept sa merg acasa la ai mei, mereu ma intreaba maica-mea ce vreau sa imi pregateasca  [flo2]

4 prajituri, sanduta, waww!! [biz] mamicuta harnicuta eficienta [pk]

 

Bebe a mancat la 4.20, a adormit imediat, acum e 6 si eu inca nu dorm  [smulgpar]  [smulgpar]  si zilele astea mi-am propus sa fac cat mai multe, sa nu kas totul pe sambata, chiar daca vine socrella.



#30
dumbri86

dumbri86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 165 mesaje

Postat 09 aprilie 2015 - 08:12

Wow sanduta trimite cu prastia si la Brasov o praji ca eu n-am pregatit nimic......ce mami harnica si in primul rand copil cuminte ca altfel nu reuseai :)

Rocsana ma bucur ca te-ai mai linistit si sunteti bine.ieri mi-am facut si eu curatenie,a venit mama si a stat cu pitica.va pup si spor la treaba!!!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -