Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Durerea unei pierderi de sarcina ( 47 )


199 raspunsuri la acest subiect

#31
sunshine4ever

sunshine4ever

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.881 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 11:57

Catty sa nu te superi ca m abag si eu ca musca in lapte, mai degraba is activa al unguri. Dar lasama sa iti spun cit de rau imi pare de cele ce ai patit. Cred ca niic nu exista suferinta mai multa ca duap atitea incercari sa tise spuna ca s einchide usa, dar....intotdeauna se deschide fereastra. Sfatul meu sa iti las gindurile negre, pt ca daca sotul te iubeste cu adevarat nu se va uita la aceste lucruri ca iti trec prin cap. Iar de familia lui sa nu te necajesti, voi sa va iubiti pt ca va aveti numai unul pe altul, si impreuna trebuie sa va traiti necazurile si bucruiile. si daca adoptati un copil il adoptati pt voi nu pt altii. Eu zic sa dicuti orice frica ai in suflet cu sotul tau , orice te apasa pe suflet sa ii spui si sa o sicutati, pt ca comunicare conteaza enorm. am fost si eu in situatie ca sotul se vinovateste de oligozoospermia lui, si nici macar unioca fericire nu mi-o poate da......si stiu ca sufera si acuma, mai ales dupa un fiv nereusit......dar comunicarea si dragoste dintre noi invinge totul. Stiu ca suferiti acuam enorm, dar iubirea dintre voi va invinge suferinta. Si trebuie sa te bucuri ca va aveti unul pe altul si nicidecum sa te gindesti la moarte. Gindestete al sotul tau cit ar fi suferit..........Doamne fereste.
Acuam plingi urla, pt ca trebuie sa te descarci, si timpul va trece greu dar vei vedea ca le si rezolva pe toate, si mai ales cu increderea in DD vei reusi sa fii fericita si tu. Dar nu iti pierde inrederea ca DD ne pune la incercare.
Iti doresc sa fii tare, si peste puitn timp sa zici ca ai in brate bebikul pe care tu l-ai vrut asa de mult.[pup][pup][pup]

in asteptarea unui ingeras

#32
alyx

alyx

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 620 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 12:18

Catty, ma inclin in fata durerii tale. Mi-e rusine ca vreodata m-am plans de necazurile mele. E dureros prin ce treci. Dar eu stiu ca vei invinge si de data asta. Esti puternica si esti singura in stare sa faca un suflet fericit. Imi gasesc cu greu cuvintele acum, dar, draga mea, gandeste-te ca puteai sa nu stii niciodata de aceste probleme sa duci o sarcina pana aproape de final si doamne fereste sa.... iti pierzi viata (poate si copilul pe care l-ai fi nascut). Macar acum stii exact ce si cum. Cunosti situatia si poti face un plan. Sa stii ca eu si sotul meu ne gandim foarte serios si noi la adoptie. Tu iti faci griji despre cum va fi privit copilasul tau de familia sotului. Gandeste-te ca eu locuiesc intr-un sat si stii cum e lumea la sat, cum vorbeste aiurea cum barfeste, dar sincer nu ma intereseaza. Eu stiu ca daca voi adopta voi iubi copilul acela cat pentru toata lumea la un loc. Asta trebuie sa gandesti si tu.
Momentan, te sfatuiesc sa iei o pauza in care sa-ti limpezesti mintea, sa te repui pe picioare si fizic si psihic. Draga mea, toate problemele au o rezolvare. Ai incredere in tine si in capacitatea ta de a rezolva problemele.
te imbratisez si te rog sa ma ierti daca te-am suparat cumva cu mesajul meu.

alina

#33
alyx

alyx

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 620 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 12:25

Lau la multi ani sotului tau. Sa-ti traiasca , sa fie sanatos si sa fiti fericiti impreuna.

Alinushca imi pare tare rau pentru ce ti s-a intamplat iar.

Fetele mele dragi, nu am mai scris de ceva vreme, pentru ca nu am noutati, dar am incercat pe cat posibil sa va citesc in fiecare zi.
Am avut o perioada grea, plina din punct de vedere al serviciului, dar cumva a fost mai bine pentru ca mi-a distras atentia si nu am avut prea mult timp sa ma gandesc la faptul ca luna asta ar fi trebuit sa nasc. Nu stiu daca este normal, dar uneori, noaptea, inca mai plang, atunci cand nu ma vede si nu ma aude nimeni.
Ma bucur tare mult pentru fetele noastre care au reusit sa ramana gravidute. Vreau sa le urez si eu sarcini usoare si copii sanatosi.

Liana iti tin pumnii stransi sa vii cu vesti bune. deja am emotii.

Va pup si incerc sa va mai scriu printre picaturi.

alina

#34
kossir

kossir

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 974 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 12:29

[pup]Buna dimineata,
Caty, m-ai lasat fara cuvinte. E incredibil cata durere poate exista pe lume. Credeam ca ce mi s-a intamplat mie e la limita maxima a durerii, dar aici mereu imi dau seama ca sunt fete care sufera ingrozitor. Dar fatuca draga, nu dispera, nu trebuie sa cazi in butoi. Intotdeauna, dar intotdeauna exista o sansa, o alta cale. Ai sa vezi, ceva se va intampla si vei reusi. Deocamdata ai nevoie sa plangi, sa te lamentezi, dar nu ai voie sa renunti, sa ajungi in situatia sa spui gata, pana aici. Lasa-i in pustie pe toti, cu ideile si parerile lor. Gandeste-te ce iti doresti tu, discuta serios cu sotul, care probabil ca nu gandeste chiiiiiiiiiaaar asa cum crezi tu si mergeti impreuna mai departe. Doamne ajuta si uite [pup], care sa te sustina.
Fetelor eu azi merg la analize si mi-e din ce in ce mai teama. Teama de durere, dar nu asta ci mai ales de rezultate. Mamografie, radiografie a uterului, suna asa de complicat si infricosator. Plec intr-o ora, ma intorc dupa masa si va zic cum a fost. Probabil voi avea si rezultatele pana atunci.
O zi buna tuturor.

Carmen mami de Mihai 24.8.99

#35
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 12:38

kossir multumesc mult pentru urari [pup]. Asa e, am lasat totul in urma si tratez cu mare indiferenta, ca stiu ca doare mai tare decat orice. Tin pumnii la medic, sa vii cu vesti bune, nu te mai nelinisti, ca nu-ti face bine.[pup]

Michelle multumesc la fel si sa va implineasca DD marea dorinta, atunci cand o sa va simtiti relaxati si linistiti.[flo][pup]

Teo sa te auda DD si sa avem si noi, nu conteaza cand si prin ce metoda, copilasul mult dorit. Iar cu tort in direct, no problem, chiar daca trece aniversarea, sper sa ajung sa vin la gradi la tine si promit ca vin cu tort la purtator.[pup]

consi_s si mie imi era dor de voi [grup] si multumesc pentru urari. Nu eram la meci, eram doar in cautari de chirie si plimbari prin oras, ca sa nu stau acasa, iar de stat singuri, stiu ca e cel mai bine, pentru ca pana sa venim in Bucuresti, am stat singuri 7 ani aproape.[pup]

musette merci si tie draguta pentru urari, sper si eu sa sa termine odata cu toate zapacelile, poate reusim sa ne ocupam acum si de noi, ca ne-am cam lasat deoparte.[pup]

catty nu te mai gandi la ce va zice lumea, importanti sunteti voi doi acum, in principal TU. Sotul tau trebuie sa inteleaga situatia, nu ar trebui sa-i fie rusine de ceva ce s-a intamplat pur si simplu si oricum, cred ca daca o sa aveti rabdare si va linistiti, tot mai sunt sanse sa te refaci bine si sa poti avea un copil al vostru, sa nu renunti la gandul asta inca, trebuie sa astepti sa treaca timpul (e un medicament foarte bun, de multe ori) sa fii apta, sa nu existe nici un risc. Pana atunci, incearca si varianta adoptiei, de multe ori face minuni, la propriu.[pup] si ai grija de tine.

alyx multumesc mult, la fel si voi, sa fiti fericiti si linistiti impreuna.[pup]





Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!



Lau-Meli [8**] si [biz]

Poze

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Doi zapaciti!

#36
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 12:41

kossir, te inteleg ca esti speriata de radiografie si mamografie. uite, eu aveam 17 ani cand medicul de familie m-a trimis la ONCOLOGIE! pentru un nodul la san! bineinteles ca am innebunit de frica,dr. cand m-a vazut m-a intrebat cine m-a trimis la oncologie, ca medicul de familie nu ma palpase, nimic, nimic. stai linistita, nu te ingrijora. oricum iti tin pumnii!si va fi bine!

Marina, o [gravi] in [9cer] cu [baietel] Mihnea-Adrian 23+

#37
Liana30

Liana30

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.748 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 12:52

catty imi pare sincer rau..te pupp.



Teooo sa iei si ciocanu cu tine[:D]daca nu e de acord ii tragi una[:D]

va pupp pe toate..



Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!



Putin cu putin se aduna marea...



"Nimic nu-i imposibil!"



Nasica



iote'i ca vin[cool]

#38
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 12:57

Liana, in dinti[:D] ce violenta esti, fato!

Marina, o [gravi] in [9cer] cu [baietel] Mihnea-Adrian 23+

#39
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 12:57

Catty, in situatia in care esti nu ai nici un motiv sa te invinovatesti. Ai facut tot ce depindea de tine...nu putem controla modul in care functioneaza organismul nostru. Tu ai facut ceea ce tine de vointa, restul depinde de natura. Discuta cu sotul si vezi ce crede despre adoptie. Iar familia lui pune-o pe ignore.

Lau, la multi ani pentru sotul tau!

Kossir, sa vii cu vesti bune azi! Off, sper sa nu te chinuie la spital.

Michelle[pup]

Revin, am o problema la calculator si tre' sa vad cum o scot la capat (se pare ca e epidemie, dupa Lau si Irda e randul meu...cica am un "vierme" sau un "troian", ma duc sa-l gasesc si sa-l casapesc!)

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

#40
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 13:09

Irene, uite ce solutii am gasit pt troian: [poc][box] sau asta e mai buna: [bruta]
AM PRIMIT RASPUNSUL DE LA MEDLIFE!!!!Victorie! Interpretarea i-au trimis-o doctorului[:D] [:D] [:D] care a cerut sa fac analiza. si tampitii nu mi-au zis pana acum! Am o anume parere despre Medlife ca m-au lasat sa astept sase saptamani pt raspunsul asta![bruta]

Marina, o [gravi] in [9cer] cu [baietel] Mihnea-Adrian 23+


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -