Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Turcia 36

fiv turcia acibadem tayfun

225 raspunsuri la acest subiect

#21
ancutz22

ancutz22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 06 aprilie 2015 - 16:28

Buna fetelor - e necesar sa fac analiza de progesteron si anti fxa inainte de trecerea celor 10 zile când trebuie sa fac beta hcg? Beta hcg pot sa-l fac mai repede de 10 zile - la mine pică sâmbăta si nu stiu dacă o sa fie deschis ?



#22
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 06 aprilie 2015 - 17:48

Buna, fetelor.

Edan, te imbratisez cu drag sa iti mai iau din suparare 

Ancutzz, probabil ca ar iesi valoarea mai mica dc faci beta mai devreme.... noi iti tinem pumnii sa fie bine.

Va pup pe toate.



#23
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 06 aprilie 2015 - 19:06

Ancutzz poți sa faci vineri beta. De celelalte 2 nu stiu. Eu am făcut si progesteronul când am făcut beta nr.2.



#24
edanmns

edanmns

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 06 aprilie 2015 - 22:44

Of fetelor,   sunteti atat de dragute!!!

Va pup pe toate si va mulțumesc pentru sprijin :*

Cand aud cate analize si catr chestii ati facit voi, imi dau seama ca eu nu am facut nimic.

Eu fertilizarea am facut-o la maslak,  cu dnul Tansu, dar nu mi-a facut nici una din analizele facute de voi (progesteron si alte cele)

Histeroscopie nu am făcut niciodata si nici histerosalpingografie.  

Tot ce stiu despre mine este ca nu am un ciclu regulat (cchiar deloc,  imi vine cand vrea el, fara un tipar anume. Are dati cand vine la 60 zile, la 100 sau chiar 120 zile si tot timpul este putin su cantitativ si ca perioda si cu niate dureri groaznice. Întotdeauna am fost asa, si am reglat cu anticoncepționale,  bineînțeles la recomandarea medicului.  Incerc de 2 ani jumate sa raman insarcinata, dar.... nimic.

In afara de ovare mucropolichistice, nimeni nu imi zice ca as mai avea ceva si nu imi zice ce alte analize sa fac. :(

La mine fiind pb cu ciclu, tot timpul subt in contratimp cu analizele: daca fac analizele hormonale ij ziua 2, pana la urmatoarea data a ciclului, analizele alea expira, si tot asa.

chiar nu stiu ce sa fac. 

Poate v-v-ati confruntat cu asta si ma ajutati si pe mine, si ma sfatuiti cum sa fac!

Va pup pe toate!



#25
uxaa

uxaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 08:51

Sambata am facut punctia, s-au recoltat 11 ovocite mature si s-au fertilizat prin ICSI 8.Duminica dna Iulia ne-a anuntat ca totul este bine si frumos si avem 8 embrionasi frumosi-am fost in extaz avand in vedere patologia asociata (eu cu rezerva ovariana scazuta, sotul cu spermatozoizi fff putini si malformati).Fericirea nu a tinut insa mult-ieri ne-a anuntat ca dn-lui dr nu-i plac embrionii nostrii, ca au toti fragmentatii si ca ramane sa vada ce se intampla pana joi (5 zile) si daca putem transfera ceva atunci.De ieri parca a picat cerul pe mine, stau si ma gândesc la toate variantele, ma consum degeaba si ma rog ca macar unul din embrioni sa fie viabil.Fetelor a avut vre-una o sarcina viabila cu transfer de embrioni cu fragmentatii?mai pot spera la ceva?


Editat de uxaa, 07 aprilie 2015 - 10:08 .


#26
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 09:41

Edan nu stiu cum sa te sfătuiesc ca eu nu am avut probleme cu menstruația. Dar endometru creste frumos? Oricum la Fet o sa iei estrogen care o să-l ajute sa crească. Te strâng strâns de tot in brațe si te pup!

 

Uxaa încearcă sa te liniștești draga mea. Normal ca poți sa speri. Chiar acum mi-aduc aminte de o fata căreia i-au transferat 3 embrioni(nu la turci) cu fragmentații, fara prea multe șanse, si are tripleți.  Si mai sunt o grămadă de fete cărora le-a transferat embrioni cu fragmentații, nu au congelat nimic ca nu era dr mulțumit si tot au rămas gravide. Laboratorul precum si embriologul sunt f buni si f exigenți. Hai te rog frumos, tu vrei sa te găsească puișorii trista si supărata? 

Ps: Eu la fiv am transferat embrioni excelenți si degeaba...atunci când Dumnezeu vrea să-ți dăruiască un bebe, nimic nu mai contează!



#27
uxaa

uxaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 10:06

dellya multumesc mult pentru sprijin.cum vrea Dumnezeu asa va fii !



#28
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 11:31

Edan , te imbratisez.

 

Uxa, Da! Poti sa speri! 

La transfer , Tayfun mi-a spus ca din 5 embrioni ( z 3 ) o sa ii aleaga pe cei mai ok.... Adica doi... Nu am ajuns niciodata cu embrionii mei in z5 la nici un fiv. 

Acei doi embrioni erau de gr 2 si cu fragmentatii... Iti dai seama ca mi-a picat cerul in cap si ca nu mai speram la nimic.... Pt ca am avut si embrioni de gr 1 si nu s-au prins ... 

Si uite ca minunea s-a intamplat iar baietelul meu are deja 1 an si 5 luni:) 

mult succes! 

 

 

Va pup pe toate.  



#29
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 12:29

Uxaa, trebuie sa speri si sa ai incredere in puiutzii tai....ai vazut ce au spus fetele, deci se poate si cu embrioni gr 2. Mult succes, sa dea Dumnezeu sa fie bine.

Dellya, mai ai greturi? Sau le-ai trimis deja Giuliei? 

Nelay, ce baiat mare ai! Pupacim voinicul.

Fetelor, va salut si va pup pe toate.



#30
uxaa

uxaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 14:07

am vorbit acum cu dna Iulia si mi-a spus ca nu evolueaza deloc bine.atat.nu stie nimic, cate celule au, cum este posibil ca din cei 8 embrioni perfecti de evoluau bine duminica acum este doar rau.am intrebat-o de ce nu-mi fac transferul mai devreme, de ce se asteapta sa moara toti si nu-mi raspunde nimeni in nici un fel.mi-a repetat ca este posibil sa nu transferam nimic.nu-mi puteam imagina ca se va desfasura asa fiv-ul acesta si mai ales ca nu pot afla mai deloc detalii,lamuriri.mi-a spus ca daca transferul nu va avea loc sa vin macar joi sa discut cu dr  sa vad ce este de facut dar imi vine sa nu mai calc pe acolo.





Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -