Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Turcia 36

fiv turcia acibadem tayfun

225 raspunsuri la acest subiect

#201
Abebe

Abebe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 17 mai 2015 - 18:26

Dragele mele sultane,
Mi-ati facut o surpriza placuta ca m-ati " gravidit" ...Poate este un semn bun si tare mult as vrea sa vina barza si la mine...Poate din gandurile tuturor adunate la un loc isi croieste drum spre mine bebe....Cred insa cu tarie ca voi fi mamica cat mai curand...visez mai des bebei, copii si...sper sa ma apropii de vis si sa-l transform in realitate.
Amaradia, vei reusi cu blasto!
Camrynna ,pupici inimioarelor sa te iubeasca toata viata

Felicitari proaspetelor mamici si gravidutzele sa aiba sarcina usoare!
Va pup pe toate si sper sa ma gravidesc!

#202
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 09:12

Abebe te pup și sa iți devină visele realitate cât de curând. 

Camryna felicitări!  

Amaradia Îți doresc ca următoarea încercare sa ii aducă Ilincai un fratior/surioara .

Va pup pe toate!



#203
ancutz22

ancutz22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 10:08

Buna - la mine coșmarul continua - tocmai am aflat ca sarcina iar s-a oprit din evoluție sapt 9 - cred ca sunt blestemata - e a patra sarcina ce se oprește din evoluție in intervalul sapt 8-10.  Sincer nu stiu ce sa mai fac si dacă are rost sa mai încerc. Doctorii nu îmi dau nici o explicație. Mulțumesc tuturor pentru încurajări si pentru gândurile bune 



#204
ancutz22

ancutz22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 10:14

La 7 sapt si 3 zile am facut ECO totul era normal - Crl 1,1cm, 133 batai pe minut - acum dimensiunea embrionului 1,56 cm insa nu mai avem bătăi ale inimioarei. As ruga daca sunt fete care au avut sarcini oprite in evoluție repetate in sap 8-10 sa-mi dea un sfat - noi am facut toate analizele posibile - Cariotipul amândoi, am facut Cariotipul si la una din sarcini pierdute - insa au ieșit ok - doctorii tot repeta ca e posibil ceva genetic insa mie mi se pare puțin probabil sa fie de 4 ori la fel in aceeași perioada oprirea in evoluție


Editat de ancutz22, 18 mai 2015 - 10:15 .


#205
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 11:32

Camryna , eu am avut si aspirina si clexane ( 0.4 ) , aspirina am oprit-o pe la 33 sapt parca ? Oricum pe acolo.... 30 de sapt , 30 si ceva ... Iar cu clexane am continuat 6 sapt si dupa nastere. Am facut de la inceput pana la sfarsit doar 0.4.

 

Abebe , ce planuri mai ai ? Sa te ajute D-zeu sa iti vezi visul implinit cat mai repede ! 

 

Ancutza, of doamne ! Nici nu stiu ce sa iti spun:( imi pare tare rau sincer .... Nu mai poti cere si o a 2-a opinie? Sa mai faci o eco sa vezi daca chiar s-a oprit din evolutie... Te imbratisez si ma rog sa iti fie bine ! 



#206
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 13:41

Buna, fetelor! [flo2]

Abebe, sa dea Domnul sa ai visul implinit cat mai curand!  [:)]

Ancutzz....offfff.....mama ei de viata....ce sa mai spui in astfel de situatii?! .....imi pare foarte rau..... ai facut analize ale embrionilor la celelalte sarcini,,au spus clar ca aveau anomalii genetice? E prea repetitiva treaba ca sa fie ghinion pur si simplu. Iti doresc multa putere sa treci peste .... te imbratisez.

Fetele, va pup.



#207
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 13:52

[flo2]  pt fiecare sultana un buchet mare de flori!!!

Ancu, eu cred ca la nivelul uterului e ceva ce impiedica bunul mers al sarcinilor, vreun polip, sinechie sau mai stiu eu ce...dar banuiesc ca histero ai facut!

Felicitari proaspetelor burtici si pareri sincere de rau celor ce DEOCAMDATA nu au reusit!!!

Kinder  [fiesta]



#208
ancutz22

ancutz22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 13:55

Am facut si a doua ECO - este oprit din evoluție - nu stiu ce sa mai fac. Birmanutza analiza genetica am facut-o doar la a doua sarcina pierdută - rezultatul a fost ca nu a avut nimic defect genetic - apoi nu am mai facut pentru ca mi s-a spus ca oricum si la aceasta analiza genetica se verifica foarte putini indicatori asa ca nu are rost sa mai fac analiza. Mai am trei embrioni congelati la Tayfunel insa la acest moment nu stiu ce analiza sa mai fac inainte de a-i transfera. 



#209
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 13:59

ancutz offf, offf, offf. Merita sa faci o analiza genetica a produsului de conceptie. Eu am facut doar la prima oprita in ev si era ok, asa ca s-a dat vina pe altceva, pe vremea aceea pe trombofilii. La ultimul FIV am verificat NK-urile in perioada de implantare si erau uriase, 27%, in conditiile in care inainte iesisera 15%.

[grup]



#210
ancutz22

ancutz22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 14:17

Bebel am facut histero inainte cu o luna de FIV am avut un polip mic care a fost extirpat - in rest doctora (Predoi ) a zis ca este in regula. Qiao eu nu am mai facut ulterior analiza genetica pt ca mi s-a spus ca in cadrul analizei sunt analizați doar câțiva indicatori si in realitate sunt mulți mai mulți care nu se pot verifica in totalitate astfel ca chiar daca analiza iese bine pot sa fie defecte genetice. Mie mi se pare ciudat ca se opresc cam in aceeași perioada - si daca pana acum credeam ca se opresc din cauza trombofiliei si acidului folic - se pare ca nu aceasta este cauza. 





Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -