Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase, capitolul 110

fiv

637 raspunsuri la acest subiect

#591
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 16 mai 2015 - 21:39

[hopsieu]

sorinake anaoi imi pare rau de nereusita, tin pumnii pt ca urmatoarea incercare sa fie cu succes.

anaoi si eu am slabit la unele fiv-uri 2 kg.

loli ce fata harnicuta ! Nu vii si la mine cu niste papa?

dea o zi reusita maine ! Cum aranjezi parul pana la urma ? Eu nu am prins programare la coafor in ziua cu botezul si cum nu ma pricep la aranjamente sofisticate l-am lasat liber - am murit de cald !!!

Eu ma simt f obosita, am avut o saptama grea, dar ma simt de parca nu am dormit-o deloc. Azi am fost la curs si dupa ce am ajuns acasa nu am fost in stare decat de papa si nani. Ufff, bine ca maine e totusi duminica, am si eu o zi cand nu ma trezesc la 6, dar am atatea de facut de o sa treaca f repede.

vad ca trebuie si capitole noi pe ici pe colo, nu cred ca reusesc de pe tableta, sper sa reusesc sa ma mobilizez sa intru de pe laptop

Pup babutele si mosul



#592
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 16 mai 2015 - 21:44

Wow ! Am vazut acum la tv, inca mai traieste prima castigatoare a eurovision de acum 60 ani ! pe urma am avut un soc, nu ma pot obisnui si pace cu imaginea unei femei cu barba ... barrr ... si sunt o open mind la capitolul asta



#593
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 16 mai 2015 - 22:35

Daca macar ar fii femeie,dar nu e [:-)))]



#594
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 16 mai 2015 - 22:36

   Ah si cu parul inca nu stiu,probabil prins acolo la gramada,sa imite ceva fara inteles:))



#595
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 16 mai 2015 - 22:38

Nu conteaza ce are sub rochie, neuronul meu nu poate procesa imaginea, e ca si cum as vedea un catel cu cap de porumbel ... 



#596
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 16 mai 2015 - 23:17

Qiao pup fata studioasa ! Îți trimit papa prin curier [soricel] .

Dea o coafura așa....dezordonata voit se poarta. Distracție plăcută ! 

Am ajuns și eu de la întâlnire , nu m-am putut abține și am păpat o praji.



#597
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 17 mai 2015 - 06:56

Salurare , salutare....n-am mai intrat de mult pe aici....munca imi ocupa tot timpul...cand sunt acasa nu prea am chef de calculator....azi pentru ca este Duminica m-am trezit de pe la 6 si un pic si de atunci citesc...si citesc....si iar citesc....am avut pagini intregi de citit....

Va pupacesc de nu va vedeti pe toti fara exceptie!!!!!



#598
anaoi

anaoi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 17 mai 2015 - 10:45

Buna fetelor, ma lupt cu infertilitatea din 2006. In atâția ani am încercat de toate. Am fost si la Sovata pentru tratamente, am făcut si acupunctura vreo 3 luni, am încercat sa beau si fel de fel de ceaiuri din plante medicinale. De la analize hormonale, monitorizări ale ovulației, pana la o inseminarea nereușita la MedLife care pot spune ca m-a traumatizat psihic mult timp. Nu am mai vrut sa fac nici o analiza. Dupa 1 an m-am mobilizat si m-am programat la o laparoscopie in urma căreia am descoperit ca am endometrioza (am avut un ditamai chist endometriotic mare pe ovarului stâng care spre norocul meu s-a spart pe masa de operație). Am făcut histerosalpinografie in urma căreia am descoperit ca trompele sunt înfundate; histeroscopie înainte de FIV 1. FIV 1 a fost o reușită (am avut 3 blastociti din care 1 s-a implantat si a rezultat un băiețel de 3,300 in Iulie 2012. Pe parcursul sarcini am descoperit in urma unei hemoragii datorită unui hematom destul de mare ca as avea trombofilie si mi s-a dat Clexan 0,4 din săptămana a 10 de sarcina si pana dupa cezariana. Am stat vreo 8 saptamâni prin spital deoarece exista amenințarea avortului din cauza hematomului si apoi acasă pana la sfârșit când am născut la 39 saptamâni. In momentul hemoragiei nu se știa dca voi ajunge măcar la 7 luni, însă  Dumnezeu a hotărât altceva. Mutațiile genetice sunt MTHFR pozitiv homozigot, Proteina S 31%. Dupa ce am făcut băiețelul nostru 2 ani ne-am gândit sa-i mai facem un fraților/o surioara ( ce-i vrea Dumnezeu). Așa am ajuns sa fac FIV 2 nu înainte de a avea analiza AMH de 1,54 in Octombrie 2014. La FIV 2 am reacționat destul de bine la tratament. S-a mers pe calitatea ovocitelor nu pe cantitatea lor. La primul FIV când am avut 15 foliculi din care au rezultat 14 ovocite iar in ziua 5 au ajuns 3 blastociti. La al doilea FIV am avut 9 foliculi din care au rezultat 8 ovocite isr in ziua 5 au ajuns tot 3 blastociti mult mai calitativi decât data trecută. Cu toate acestea nu s-a produs implantarea cu toate ca endometru era de 11,2 mm. Cam asta este mica mea poveste de la agonie la extaz si iar din nou la agonie.



#599
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 17 mai 2015 - 10:48

Ana, eu la fiv am slabit ca un ogar....de la stres



#600
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 08:07

    Hello trupa!

   Gata cu distractia,saptamana asta voi fii in recuperare,apoi voi incepe cu rezolvari administrative-casnice.Cu rusine afirm ca distractia nu mai e de mine,m-a obosit mai mult decat o curatenie generala:(((.O saptamana frumoasa tuturor





Etichetat si cu fiv

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -