Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr. Dragos Albu 118

fiv medlife albu

447 raspunsuri la acest subiect

#401
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 23:43

Doinița, vreau eu Clexanul. Vad ca nu l- a cerut nimeni pana acum.  Si eu am vorbit ieri cu o fată, cu beta negativ ieri, fiv 2,  din același lot cu noi, sa ii dau ce tratamente mi-au rămas. Sper sa ii aduca noroc. Ca se pare ca eu am avut noroc cu caru'.

Maine ma mai duc sa fac un beta. De data asta chiar soțul meu a venit cu ideea . :)))

Madlene, sper sa iti revii repede   [pup]  Eu dupa fiv sept. 2014 m- am reapucat de fumat, după ce nu fumasem 3 ani. Intrasem aproape in depresie din cauza ca nu știam când vom mai avea bani de încă un fiv iar Doctorul îmi spunea să mă grăbesc ca am AMH mic.  Credeam ca nu o sa mi se intample niciodata sa raman si ca toate eforturile sunt în zadar. Mi- am revenit repede totusi iar în decembrie eram iar optimistă, făcusem și rost de bani ce- i drept.  Si acum, cu șanse foarte mici s- a întâmplat. Cu siguranță, o sa se întâmple și la tine.  [flor]  [flor]  [flor]



#402
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 15 mai 2015 - 00:03

Pe mine m- a ajutat sa ma înscriu la aerobic, fitness. Trebuia sa ma mențin cat mai in forma macar, sa arat bine, sa îmi păstrez sănătatea.



#403
carla1982

carla1982

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 15 mai 2015 - 07:26

Neata fetele! Eu tocmai am facut un pipi test..ziua 10 de la et... negativ....cred ca am terminat de data asta...



#404
ssofia11

ssofia11

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 15 mai 2015 - 07:38

Carla :* ,poti sa te duci azi sa faci si beta?poate e mai micuta valoarea si de aceea...

 

Madlene,imi pare rau..:( 



#405
ronarona

ronarona
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 15 mai 2015 - 11:57

Buna fetelor,

 

Va urmaresc de ceva vreme..si eu am facut FIV la dr. Albu (acesta ar fi nr. 3) si de data aceasta am "primit" un Beta pozitiv. Sincer nici nu cred ca am stiut sa ma bucur..i-mi este inca frica ..pana nu trec cel putin de primul trimestru

 

Vroiam sa va intreb daca stiti cumva unde pot gasit urget 1-2 fiole Proluton Depot. Dr. mi-a recomandat sa il continui pana la prima ecografie insa din pacate nu mai am si comanda mea ajunge abia joi sau vineri. Am vazut ca si unele dintre voi faceti aceasta injectie si ma gandeam ca poate cunoasteti mai multe surse..eu am comandat la FarmaExpress.

 

Fetelor care nu au reusit inca le doresc multa speranta si tarie sa mearga inainte....

 

Cu ganduri bune!



#406
carla1982

carla1982

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 15 mai 2015 - 12:52

Multe fete care sunt patite imi

spun ca e prea devreme pt pipi test si ca luni la beta e posibil sa iasa pozitiv... Dar eu mi-am cam pierdut sperantele..trebuia sa se vada ceva ceva la test  dc era sarcina...:(



#407
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 15 mai 2015 - 14:28

Nu, Carla! Poate sa nu se vadă nimic inca. 



#408
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 15 mai 2015 - 17:34

0751 763 752 - O farmacie din Galați. Am comandat de două ori. De pe o zi pe alta ajunge comanda dacă comanzi dimineața. Ultima dată nici nu i- am mai sunat. Le-am trimis sms, cu adresa tot ce trebuie. Daca suni azi sau mâine dimin, maine iti trimite prin curier și ajunge cel târziu luni. Au Proluton 500. Eu am dat pe 8 fiole 280 lei plus vreo 37 lei transportul.Bafta Ronarona! Dacă nu îți sosește comanda in timp util, îți dau eu o fiola.:)


Editat de Marushelu37, 15 mai 2015 - 18:03 .


#409
ronarona

ronarona
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 15 mai 2015 - 18:39

Multumesc Marushelu. Nu stiam ca se gaseste si in romania...o sa ii sun. Daca nu ajung la timp o sa apelez la tine... Eu fac de 250 dar nu conteaza.



#410
anaoi

anaoi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 15 mai 2015 - 23:20

Va urmăresc si eu de ceva vreme si astăzi am primit la FIV 2 un beta negativ de 0,1. Nu știu ce s-a întâmplat deoarece rezultatele tratamentului erau destul de promițătoare. Am un FIV 1 reușit cu 3 blastociti, dus pana la capăt ( un băiețel de 3 ani ). Am 36 de ani, endometrioza, trombofiliei si un AMH de 1,54 in Octombrie 2014. De data aceasta am pus 2 blastociti mult mai buni decât la celălalt FIV reușit si cu toate acestea nu s-au lipit. Mi-au zis sa întrerup tratamentul, sa vina menstra si sa vin la un control. Nu mai sunt atât de disperata ca acum 4 ani, însă totuși ne-am fi dorit încă un copilaș. Nu știu ce sa mai zic sau ce investigatii sa mai fac? 





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -