Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr. Dragos Albu 118

fiv medlife albu

447 raspunsuri la acest subiect

#21
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 20:53

Doinitza fiecare cum se simte. Ca si haine, sa fie lejere pe burtica, nu jeans stransi, nu stat f mult in picioare sau f mult jos. De urcat scari, le urci dar nu exagerat. Asica de 10 ori pe zi :) . Lichide zilnic, luat acidul folic Zilnic e ok. Daca iei si vitamine prenatale, il poti lua si la 2 zile pt ca sigur contin si acid folic. De tocuri, ar fi preferat cat mai joase, ca sa nu fortezi coloana etc. Pe masura ce sarcina avanseaza o sa fie mai greu. In plus, eviti sa te impiedici. Nu mai stiu. Daca e mai intrebi ca iti spunem:) 

Referitor la cititul pe site-urj, este f important sa discerni f bine informatia. Ce e nasol, e ca te poti speria din orice citesti pe acolo. Asa ca ramane la latitudinea ta ce si daca citesti. Eu una dupa primele saptamani mi-am impus sa nu mai citesc diverse si mergeam cu intrebarile la dr cand ajungeam la control. Singurul care poate da un sfat calificat e medicul care te urmareste. Daca nu ai incredere in el, mai cere o parere, dar in nici un caz sa nu fii genul caruia medicul ii spune ceva si aa intfrbi pe fb daca sa faci asa cum ti-a zis el. Mai bine mergi la alta opinie medicala. De la noi nu poti afla decat din experienta proprie, dar nu iti vom soune fa asa sa altfel,. Sa nu uiti ca fiecare sarcina e diferita si fiecare simtim diverse :)

 

Doamne ajuta si multa rabdare si relax :)



#22
doi2nita

doi2nita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 21:43

Multumesc Nic Nic. Da, stiu ca sunt si multe aberatii pe net, in dr am încredere bineinteles dar prefer sa-l intreb câte ceva cand am o ingrijorare mai mare sau ceva mai serios, stiu ca timpul e pretios :) 

 

Sa-ti creasca mare si frumos prichindelul! ♡



#23
Hope_32

Hope_32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 21:57

Nic, eu asteptam menstra sambata sau duminica (4-5aprilie)...iar dl doctor a zis sa hat hat din z8 pana in z16 in fiecare zi sau la doua zile. Asta inseamna ca z8 sa fie sambata 11 sau duminica 12 aprilie ..deci cam nasol [batcap] ...ideea e ca acum am niste scurgeri roze care mai mult ca sigur maine vor fi rosii..deci astept o noua luna..o noua sansa [balo] .

 



#24
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 06:21

Hope important e sa nu cazi in extrema cealalta. Daca incepi din ziua 10, tot e bine :) . O poti continua pana in ziua 20

linistita. Oricum sigur sigur nu stii cand ovulezi :) eu inaine de fiv/uri ovulam

undeva ziua 16, avand menstra cam la 30-33 zile, deci cam niciodata fix. Bafta multa si stai relax, ca sare el iepurele :)

 

Rlk sunt supwrbi puiutii! Sa itj traiasca sa fie sanatosi !!!


#25
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 08:45

NicNic [pup] multumesc mult! Si voi sa cresteti mari si sanatosi!



#26
agu

agu
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 14:36

Toata viata noastra ii vom multumi minunatului Om si profesionistului medic Albu Dragos pentru baietelul superb pe care ne-a ajutat sa-l concepem prin FIV la Medlife Grivita !



#27
Hope_32

Hope_32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 09 aprilie 2015 - 08:11

Multumesc NicNic pentru sfaturi!!  [pup]

Felicitari Agu!!!! Sa ai o sarcina usoara si sa fie totul bine pana la capat!!  [flo]



#28
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 09 aprilie 2015 - 09:48

Rlk sunt superbi!!!! [il]

Sa fie sănătoși și sa va aducă numai bucurii! !



#29
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 09 aprilie 2015 - 18:47

Salutare fetelor! Sunt noua pe forum, la primul fiv cu dr Albu, punctia tot pe 24, deci tot in focuri ca multe dintre voi cred. Am mai facut un Fiv in 2014 la Gynera, protocol lung, 2 ovocite mature, 2 embrioni grad A, ghinion nu s-a prins nimic. AMH 0.7, sotul cu asteno-oligo-teratospermie.

Madeleine mi-ai dat vesti bune cu Vitamina D. Practic de la 19ng/ml la 50ng/ml inseamna ca s-a dublat o data si jumate. Ce tratament ai luat? Eu acum doua luni aveam Hidroxi Vitamina D valoare 11ng/ml. Si iau de atunci Vigantoletten de 1000 2 pastile/zi si mai stau pe bancuta la soare cand am timp. :)

Baftă multa fetelor gravidutze si aspirante!

 



#30
toateuserelesuntluate

toateuserelesuntluate

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 09 aprilie 2015 - 21:08

Bun venit, Marushelu! Si sedere cat mai scurta la aspirante :) Cu vitamina D nu stiu ce sa-ti spun ca si eu tot sa intreb de ea intrasem. Stiu ca a explicat Qiao la un moment dat ceva cum sa crestem aceasta vit D si dar nu mai stiu exact unde sa ma duc sa caut. Eu de exemplu la primul FIV am avut-o 16 , apoi a crescut la 30, acum iar la 25 :| Pt urmatorul as vrea sa o cresc cat mai mult posibil. Am refacut beta azi, fara noroc, o.1. Maria


Editat de toateuserelesuntluate, 09 aprilie 2015 - 21:10 .




Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -