Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr. Dragos Albu 118

fiv medlife albu

447 raspunsuri la acest subiect

#11
doi2nita

doi2nita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 05 aprilie 2015 - 18:46

La mulți ani floricelelor de pe forum si bebelusilor cu nume de flori! [flo2] [artif]


Editat de doi2nita, 05 aprilie 2015 - 18:47 .


#12
gadrianaus

gadrianaus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 05 aprilie 2015 - 21:44

Gadrianaus [flo2] felicitaaari!!!! Sarcina usoara si bebei sanatosi [bib] [bib]

multumesc Madlene! iti urez sa ti se intample si tie.. macar cu un embrion.. :)Doamne Ajuta! [flo2] [flo2] [flo2]

 

La multi ani tuturor care poarta nume de flori! [flor] [flor] [flor] [flor] [flor] [flor] [flor] [flor] [flor] [balo] [balo] [balo] [balo] [fiesta] [fiesta] [fiesta] [fiesta] [fiesta] [fiesta] [fiesta] [fiesta] [fiesta] [fiesta]



#13
toateuserelesuntluate

toateuserelesuntluate

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 06 aprilie 2015 - 20:43

Va pup cu drag, fetele!

Am revenit.

Dupa ET pe 28 am profitat ca domn' doctor a recomandat lipsa stres si .. am carat-o in vacanta. Liniste, soare, toate bune si frumoase.. Ei bine, ne intoarcem aseara acasa si azi dimineata ce ma mananca pe mine pielea? Exaaaact: sa fac un beta HCG, asa, de bun venit acasa. Stiu, stiu ca e facut cu 4 zile mai devreme decat a recomandat doctorul, insa..

Rezultat 0,4 mUI/mL.

Acuma... intrebarea mea e "ce fac?"

Ii dau inainte cu clexane si utrogestan pana pe 10 aprilie cand trebuia de fapt sa fac beta, sau intrerup tratament?

Am dat deja semn si catre Dr Albu si catre Lucia, insa banuiala mea e ca abia maine voi primi un reply...

Any ideeas?

Intre timp, felicitari gravideutelor si mamicilor, cu mult, mult drag!

 

Maria



#14
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 06 aprilie 2015 - 21:57

Ei as continua tratamentul Maria. Nu se stie de unde sare iepurele. :)

 

Hope bine ai venit si gravidire rapida ! Ca sfat ( la mine a functionat) ia niste pastilute cu seleniu - ajuta la imbubatatirea calitatii spermatozoozilor dar si a ovoctelor, ajuta la calitatea materialului ca sa zic asa, dpdv al calitatii. In afara de asta, prestat la 2 zile, incepand cam din a 8-a 10-a zi de la inceputul menstrei. DimineatA, seara, cum apucati, dar nu ratati. Si fara dus imediat dupa, daca se poate macar 20-30 min in pat. Cateodata poate ajuta. Nu te stresa cu teste de ovulatie sau temperatura bazala, ca pana te prinzi cum merge, mai curge apa pe Dambovita :) . Prestat la 2 zile pana ramai natural, ca daca de a zis ca sanse sunt, nu le rata :) nu e nevoie de eco deocamdata. Daca vrei tu sa vezi o eco de control pt ovulatie, poti face. Dar probabil ca dr are ceva indicii ca e bine asa si e de incercat. De fumat, eu m-am jucat intre 18-23 ani, de teribilismul, si apoi le-am lasat si gata. Nefiind fumatoare, a fost ok, deai si acum dupa 20 ani inca nu suport mirosul/fumul de tigara. Da, poate afecta calitatea ovocitelor, iar pt mine ar fi un motov suficient sa ma las. Tu faci cum doresti :)

 

Doinita felicitari pt inimioara! Sarcina usoara ai la termen!

 

Rlk cum sa nu ini amintesc de tine? Ce gasculite eram :) sper ca sunteti bine sanatosi :) eu am reusit si cu Monik m-am vazut inainte sa nasca - se rostogolea pe scari :) si acum vreo luna cu flacaii dupa ea :) mi-ar placea sa apareti si voi la o intalneala, aa ne arati minunile :*

 

Lavinia, Mary, Loli, Qiao si toate celelalte fete va doresc sa reusiti aa va tineti cat mai curand minunile in brate!

 

Doamne ajuta fete dragi!

 



#15
toateuserelesuntluate

toateuserelesuntluate

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 06 aprilie 2015 - 23:15

NicNic, sarumana mult de sfatul rapid si de optimism. :) Intre timp mi-a raspuns si Dr. Albu la mesaj: "repetati testul".

Om trai si-om vedea...



#16
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 11:05

NicNic [flo2]  [flo2] [flo2]  [pup]  [pup]  [pup]  tu (voi) cum esti (sunteti)?

Cu intalneala mai greu ca sunt din Craiova, dar va anunt cand avem drum prin Bucuresti. Intre timp daca vrei sa imi vezi puiutii ii poti urmari pe site-ul creat de tac-su pentru minunile lui (sper sa nu fie vreo problema ca scriu aici acest lucru) www.baby-art.ro. Ai nostril apar aici http://baby-art.ro/i...baby-modelling/, in site exista o gramada de articole zic eu interesante, precum si alti copii minunati.

 

Pup fete D'Albe!



#17
Hope_32

Hope_32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 11:29

Multumim frumos NicNic pentru sfaturi! Fac asa cum mi-a spus dl doctor numai ca acum parca iar nu mai am rabdare..initial cele 4 luni date de dl Albu mi s-au parut ok...acum mi se par o vesnicie. Probabil sunt asa si pentru ca zilele astea am tot asteptat..trebuia sa vina cm duminica dar nimic...testele sunt negative..mai mult ca sigur intarzie de la utrogestan.. Incerc totusi sa vad partea pozitiva...venind mai tarziu inseamna ca ovulatia va fi dupa Paste (nu ca sunt eu mare credicincioasa dar parca nici nu as fi  [xinpat]  in Joia/ Vinerea Mare  [hopsieu]  )

 

Va pup si va imbratisez cu drag!! [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]



#18
doi2nita

doi2nita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 16:12

Maria nu intrerupe tratamentul...cine stie poate e beta mai lenes, ai facut prea devreme. continua si repeta testul.Succes!



#19
doi2nita

doi2nita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 16:22

Fetelor, as mai vrea si eu niste sfaturi de la voi...acidul folic l-ati luat zilnic sau una la 2 zile cum ne recomanda dupa ET? Ce parere aveti despre cafea, tocuri (nu exagerate), urcatul scarilor (eu personal am in jur de 40 de trepte de urcat zilnic la intrarea in cladire la munca), vopsitul parului...eu incerc sa evit cat pot toate aceste lucruri...daca aveti ceva sfaturi la ce ar trebui sa facem sau sa nu facem, eu va ascult cu drag. Am citit destule si pe internet dar parca am mai multa incredere in sfaturile de aici din "familie". pupici


Editat de doi2nita, 07 aprilie 2015 - 19:16 .


#20
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 20:39

Hope daca nu astepti menstra, pai hatza hatza se face cam la 10 zile de la prima zi de cand a inceput menstra asa la 2 zile, deci n-ai legatura cu joia mare :) cat despre utrogestan, l-ai intrerupt? eu nu mai stiu cum faceam cand faceam monitorizari :( 

la pipitesf, daca nu nimeresti unul care sa citeasca valoarea hcg-ului cand e f mica, le cam faci degeaba. De aia se zice sa astepti Iua menstrei si apoi sa le faci. Cel mai concludent este un betahcg din sange. Bafta multa si incearca sa te relaxezi ca stresul cam dauneaza :)

 

Rlk pai daca vii sa dai sfoara ca ne intalnim ad hoc sa cunoastem minunile :* sigur voi incerca sa vad pe site da il deschid de pe tableta sau laptop imediat ce intru :)

 

noi suntem bine . Crestem, diversificam, ies dintisorii deja :) flacau mare gata de insuratoare are mama :) 





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -