Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de iunie 2015(Capsunele de iunie 2015)...Au mai ramas mai putin de 3 luni...-CAP.7

sarcina iunie 2015 burtici

573 raspunsuri la acest subiect

#21
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 17:33

Anca sa stii ca eu nu sunt f încântată ca e asa mare bb, as vrea sa nasc natural si n-as vrea sa depăsească cu mult 3 kg, sa nu nasc asa greu. 

Eu m-am tot mirat cu crema aia, am zis ca o fi ceva ce-mi scapa mie :))



#22
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 04 aprilie 2015 - 07:54

Buna dimineata mamici cu burtici de capsunici...

 

Noi suntem treji inca de la ora 5...am mai motait un pic pana pe la 6,30 ,iar la ora 7 luam deja micul dejun ca niciodata..

 

Fetelor ce ati cumparat frumos de la targ???



#23
Taspic

Taspic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 04 aprilie 2015 - 08:58

Anca, sunt alaturi de tine, doar ca pe mine ma trezeste sotul aproape in fiecare zi la 6, 6:30 cel tarziu...asta e bioritmul lui si cum jumatate de saptamana o petrecem impreuna la biroul familiei nu ma pot sustrage pentru ceva motzaiala in plus. Bebe Matei in schimb iar s-a bagat la odihna pentru ca de 2 zile se foieste el prin burtica dar nici nu mai danseaza nici nu mai boxeaza, insa il simt cand isi schimba pozitia (de nani, presupun).

 

O zi frumoasa, fetelor! Si chiar asa...sa ne spuneti ce vedeti la targ, inclusiv scutece textile  [shopi]



#24
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 05 aprilie 2015 - 07:28

Ehheee buna dimineata!

 

Unde ati disparut fetelor???

 

Noi am avut o noapte linistita...

Foamea/poftele nu prea ne-au lasat in pace , dar asta inainte de culcare...Ma atragea dulapul cu dulciuri din bucatarie ca un magnet [batcap] ..

.Dupa ce am mancat 2 patratele de ciocolata..parca imi venea de ceapa verde cu paine si telemea....

Apropo voi cum mai pacaliti poftele??

 

Si cam  cat dulce mancati pe zi?

 

Noi weekendul trecut am fost la moldoveni..si am cump de acolo printre altele cam 1kg de bomboane BUCURIA (marca celebra daaca nu le-ati incercat vi le recomand) si cam de atunci am cam facut abuz zic eu ..nu ma pot abtine pur si simplu...mananc cam 5-6 bomboane pe zi...

La inceput am zis  o sa ma tina mult, dar uite ca a trecut o sapt si eu tot cu gandul la ele sunt... [smulgpar]



#25
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 05 aprilie 2015 - 08:24

Eu am colegi de serviciu din Moldova si mai aduc la birou dulciuri Bucuria :)

Eu incerc sa nu mănânc dulciuri....am zile cand chiar reusesc sa ma anton. De cumparat nu cumpăr, dar daca mai sunt servită, iau :)



#26
Taspic

Taspic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 05 aprilie 2015 - 11:11

Hmmm...trebuie sa-mi cumpar si eu niste bomboane Bucuria In Bucuresti am impresia ca au deschis ceva chioscuri pe la metrou, daca nu ma insel...Dulciuri mananc destul de multe (inghetata si ciocolata neagra in special) pentru ca pur si simplu nu reusesc sa ma abtin desi mi-am propus sa nu-mi cumpar tot am facut-o pan' la urma. E probabil si principalul motiv pentru care m-am ingrasat atata :( Totusi despre ciocolata neagra am citit ca e recomandata o portie pe zi in sarcina (adica vreo 30g nu o tableta intreaga si de regula cu mai mult de 70% cacao).



#27
Taspic

Taspic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 05 aprilie 2015 - 11:13

Janin, Berry, ce-ati vazut la Baby Boom? Ce v-ati luat pana la urma? Aveti idee pana la cat o fi deschis azi?



#28
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 05 aprilie 2015 - 12:03

Eu tocmai mi-am comandat de la Ikea cadita de baie, covoras de activitati, prosopele de fata si o minge din material textil.

 Taspic sa stii ca ideea cu ciocolata neagra mi se pare buna. Mie nu mi-a placut niciodata ciocolata neagra, dar decat deloc...:D



#29
Taspic

Taspic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 06 aprilie 2015 - 09:22

Buna dmineata, burtici! Incepe saptamana mare cu vreme deosebit de uracioasa si inchisa in Bucuresti. Sper sa nu fie asa si de Inviere...

 

In rest, cum va mai simtiti? Va mai doare ceva? Va mai puteti odihni, deci nu neaprata de dormit dar chiar de odihnit, sa te simti plina de energie dimineata?  [:)]  Pe mine a inceput sa ma sacaie o durere de pelvis (mai ales cand ma intorc de pe-o parte pe alta sau cand ma ridic din pat dar cateodata si la mers) care cred ca e normala din ce-am citit, dar am zis ca totusi o voi intreba maine pe doctorita. Aaaaa si am inceput sa fac carcei la picioare de fiecare data cand incerc sa ma intind prin somn



#30
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 06 aprilie 2015 - 09:45

Buna dimineata TASPIC... [:)]

Multumim de intreabare...Eu de dormit dorm....mai greu e cu "a-dormitul"...In sensul ca ma foiesc putin pana gasesc pozitia comoda..dar ma bucur ca macar ma odihnesc pe parcursul noptii. ..Ce-i drept nu dorm dusa ma trezesc cam de 2 ori pt a amerge la baie, si ma intorc greu de pe o parte pe alta (la intoarcere resimt cum ma dor parca peretii burtii)...

 

Carcei am avut si eu , dar de cand am inceput sa iau MAGNEROT vad ca au disparut...

 

Ce ma sacaie pe mine de vreo cateva zile ar fi o durere in partea dreapta pe lateral sub coasta cumva..durere surda asa care nu dureaza nici macar un minut, cateva secunde ..e trecatoare , dar ma ia prin surprindere si mereu ma intreb ce o fi in partea dreapta? Ficatul cumva?

 

Taspic dupa acte vad eu fetele sunt ocupate cu "cumparaturile" de aia nu dau nici un semn....

 

Dupa cate vad eu asa cred ca sunt campioana la consumat dulciuri...Numai bomboanele astea sunt de vina cred ca ar trebui sa le fac cadou cuiva ..

E sanatoasa ciocolata neagra de fapt e mai sanatoasa decat cea normala ..dar nu la fel de delicioasa...

 

 

BITZA, IONUTA, AEVER, OCTAVIA, CATA  (cer scz daca am omis pe cineva) haideti fetelor mai cu curaj...

 

SWAN , SIMO sper ca toata lumea e bine....

 

 

TASPIC...de aceeasi vreme bacoviana avem parte si la IASI...

 

Maine este ziua mea...si am fost intrebata de cei dragi ce cadou imi doresc evident..

In ceilalti ani ..aveam o zi a mea de shopping si o seara vesela cu sotul, prietenii..

Acum nu stiu ce voi face...sper macar ca soarele sa binevoiasca sa-mi zambeasca maine...

 

 

Pupici la burtici...





Etichetat si cu sarcina, iunie 2015, burtici

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Astăzi, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -