Sari la conținut

Sari la conținut


Cum sunt judecate femeile dupa lungimea fustei si adancimea decolteului

prejudecati

2 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 31 martie 2015 - 18:54

Cum sunt judecate femeile dupa lungimea fustei si adancimea decolteului

Orice femeie se surprinde judecand o alta femeie dupa inaltimea tocurilor, dupa adancimea decolteului sau lungimea fustei. Si chiar daca nu ne plac aceste etichetari cand vine vorba despre propria persoana, totusi o facem pentru altele. Dar oare asta nu arata de fapt propriile noastre limitari? citeste mai departe aici

 

predudecati-femei-1.jpg



#2
LadyArtemis

LadyArtemis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 02 aprilie 2015 - 08:41

Parerea mea personala este ca o femeie puternica, independenta, cu o personalitate puternica, inteligenta, educata si o adevarata doamna/lady nu va avea nevoie niciodata sa se imbrace sumar/indecent/cu fuste/rochii foarte scurte si decolteuri adanci. Ea se evidentiaza cu usurinta prin simpla sa prezenta, prin eleganta, prin simtul umorului, prin inteligenta, educatie, personalitate. O adevarata doamna se imbraca elegant, curat, cu bun gust, cu bun simt. Ea nu simte nevoia sa atraga atentia prin aspectul fizic; prin asta nu vreau sa zic ca aspectul fizic nu conteaza; ba da, conteaza, dar sunt lucruri mult mai importante precum inteligenta si educatia. Aspectul fizic frumos poate dispare in timp dar personalitatea va ramane mereu. 

 

Personal, mi se pare ca femeile care se imbraca sumar sau/si au un machiaj prea puternic/strident, sunt nesigure pe ele si isi doresc sa atraga atentia repede prin aspectul fizic, cautand astfel aprobarea si admiratia celor din jur. Este mult mai usor sa te faci admirata prin simplul aspect fizic decat prin personalitate si educatie care se arata in timp, nu pe loc. Am avut si eu tendinta sa le judec pe acele femei care se imbraca indecent (indecent in opinia mea personala) dar maturizandu-ma, am realizat ca viata este mult prea scurta ca sa tot judeci fiecare persoana pe care o vezi. Asa ca acum nu le mai judec, am doar o parere, gresita sau nu, si daca interactionez cu ele, trec cu usurinta peste aspectul fizic placut/neplacut/decent/indecent si caut sa descopar persoana, sulfetul. La urma urmei, fiecare este liber sa se imbrace cum doreste si aparentele fizice sunt, de cele mai multe ori, inselatoare. 



#3
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 02 aprilie 2015 - 13:40

Parerea mea personala este ca o femeie puternica, independenta, cu o personalitate puternica, inteligenta, educata si o adevarata doamna/lady nu va avea nevoie niciodata sa se imbrace sumar/indecent/cu fuste/rochii foarte scurte si decolteuri adanci.

 

Din nevoie poate nu, dar din placere sigur ca da [:)]





Etichetat si cu prejudecati

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -