Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Branca Ursului: in ajutorul fertilitatii

branca ursului fertilitate homeopatie infertilitate

6 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 27 martie 2015 - 10:44

Branca Ursului: in ajutorul fertilitatii

Cand iti ploua in inima, fa-ti umbrela dintr-o speranta! Asa au facut multe femei care au fost diagnosticate cu infertilitate insa au reusit sa devina mamici cu ajutorul unei plante care creste si in Romania: Branca Ursului. citeste in continuare aici.

 

branca-ursului-fertilitate-1.jpg



#2
Anamaria37

Anamaria37
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 01 februarie 2016 - 19:04

Bună seara, sunt nouă pe aici, numele meu este Ana Maria aș vrea să știu dacă găsesc pe aici mămici ajutate de brânca ursului? Pupici

#3
Geo20

Geo20
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 04 februarie 2016 - 19:28

Buna Anamaria eu am o cunostinta de 20 de ani tot incerca sa ramana insarcinata ea a facut cher si in vitro dar nu a reusit acum un an a loat si i si sotul branca ursului si acum este insarcinata in luna a8a si are gemeni sanatosi tin se mentionez are 40 de an Dumnezeu sa fie cu tine si sa te binecuvanteze cu un bebe sanatos

#4
olyy

olyy
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 26 martie 2016 - 21:51

Sotul meu a luat branca ursului, profertil , laptisor de matca si vit E  si sa inbunatatit spermograma dar medicul ginecolog nu mi-a zis sa iau si eu , insa dupa ce am citit o sa incep sa iau si eu chiar daca sotul este problema



#5
Annca0001

Annca0001
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 27 mai 2016 - 11:58

Buna,

 

Am tot citit despre cum se administreaza capsulele de branca ursului si am intalnit sute de pareri .Care afirma ca se iau 3 luni zilnic, care afirma ca se iau din ultima zi a menstruatiei pana in ziua ovulatiei, si in final unele femei sustin ca trebuie intrerupta pe perioada menstruatiei...in restul lunii se iau zilnic.

Va rog mult, daca ai facut acest tratament cu branca si a dat rezultate, lamuriti-ma cum si in ce zile se iau aceste pastile?

Despre napraznic ce parere aveti?

 

 

Va multumesc!



#6
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 28 mai 2016 - 00:13

Uite, hai sa o luam logic, incepem cu actiunea plantei: " Fitoterapia pe bază de brânca ursului are drept scop creşterea dorinţelor sexuale ale partenerilor (afrodisiac). afrodisiaca (creste dorinta sexuala a partenerilor), are acţiune vasodilatatoare (îmbunătăţeşte fluxul de sânge genital), scade tensiunea arterială, vasodilatator periferic puternic, acţiune sedativă, antihisterică (în special seminţele), calmantă a sistemului nervos, stimulatoare a activităţii locale nespecifice (la nivel renal şi genital), antiblenoragic (seminţele), antispastic uterin şi digestiv, carminativ mediu." Probabil ca depinde de cm, eu una am flux abundent si nu as lua in timpul cm tinand cont ca ajuta la circulația in zona...., as lua seara, si probabil pentru inceput o luna ca sa vad cum ma simt.... Nu sunt medic, doar ti-am dat exemplu de cum ad proceda eu, adică ad tine cont de efectul tratamentului si as corela cu ce asteptari am ru, plus particularitatile corpului meu.

#7
syndy

syndy
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 20 iunie 2016 - 18:06

Și eu și soțul meu am luat branca ,cu vitamina E și cu lăptișor de matca dar nici un rezultat , nici măcar spermograma mai buna ...Am început de la prima zi de menstruație timp de 3 luni fără întrerupere o data de zi , iar soțul de 3 ori pe zi ...Avem în anturaj o pereche la care a fost cu folos tratamentul ea fiind acum însărcinată .





Etichetat si cu branca ursului, fertilitate, homeopatie, infertilitate

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -