Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (79)

gemeni si tripleti

265 raspunsuri la acest subiect

#21
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 06 aprilie 2015 - 11:18

Rlk, bine ai revenit!;) deja munca? Cum au reactionat cand au ramas fara tine???? Uffg si eu mai am putiinn,,, tare as mai sta  cu ei,,,nu am nici un chef de birou acum:(( 

Va fi jale la mine,,,ma cauta mereu..e normal sa fie asa cand au crescut fiecare clipa cu mine.

 

Haitza,cum te mai simti?

Te descurci singura!! Nu ai nevoie de bona... organizare f buna si e ok..o mama poate ingriji si 3bb deodata daca are multa dragoste si e gata sa daruiasca cat mai mult. Eu nu vad sa fie greu cu gemeni ,ci f frumos!si eu singura i am grijit si crescut;)

Jaguar bine te-am regasit! Cat mai au bebeii acum? Ai mei sunt cam mititei: Dragos are 8,9 kg si Alexia 8,15 kg la 11 luni. Ma asteptam sa planga cand au ramas fara mine, dar Slava Domnului ca nu am avut dreptate....s-au jucat, au dormit, au mancat si cele 6 ore au trecut repede pentru ei...s-au bucurat enorm cand m-au vazut inapoi! E ceva unic!



#22
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 06 aprilie 2015 - 11:23

Jaguar la multi anii pentru buburuzele tale!!!!! Vad ca azi au implinit un an, felicitari mamica fericita, sa creasca mari si sanatoase comorile tale! [pk]  [pk] [artif]  [artif]  [acor]  [acor]  [zana]  [zana]  [deziuata]  [deziuata]  [flo]  [flo]  



#23
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 22:06

Ralu, multumesc pt gandurile bune!!  Sa fie sanatosi si ai vostri! 

Eu am tickerul ramas asa,ca nu am timp sa il modific,,, acum o luna au facut 1an:)

Dar tu ai ajutoare nu gluma;) bine ca se poate!

Si eu le fac mancare zilnic, orice masa e proaspata si diferita. La un an aveam 9,si 10kg, aproape 80cm. Vorbesc , incep sa mearga, cer apa, papa, kaka.e tare frumos sa ai doi copilasi o data;)) se joaca se pupa, se cauta si se hranesc cu biscuiti una pe alta.

Spuneam ca va fi tare greu pt ca eu inca le alaptez.. si sunt tare legate de mine. Am laptic destul de mult inca..si sper sa nu scada f mult cu lipsitul meu de aks:( desi sunt sigura ca nu va mai fi aceeasi cantitate...



#24
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 00:53

Eu le hranesc intotdeauna pe amandoua, pe rand asa , o lingurita in dreapta una in stanga;)).. Invata si ca trebuie sa aiba rabdare sa si cedeze una pt alta. Asa am facut de la inceput si acum deja sunt obisnuite sa si astepte randul fircare;)



#25
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 08:52

Tare frumos ce imi spui, Jaguar! Eu m-am suparat tare ca nu prea am avut laptic, i-am alaptat decat pana la 5 luni si aveam putin...le faceam completare intr-una.

Daca vrei sa imi vezi puiutii ii poti urmari pe site-ul creat de tac-su pentru minunile lui (sper sa nu fie vreo problema ca scriu aici acest lucru) www.baby-art.ro. Ai nostri apar aici http://baby-art.ro/i...baby-modelling/, in site exista o gramada de articole zic eu interesante, precum si alti copii minunati.

 

Doamne ajuta, sa ne creasca puii mari si sanatosi!



#26
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 02:57

Ralu, ce comori superbe aveti!!!Sa va traiasca! F fain situ'l, felicitari taticului!

 

 

 

Ce mai faceti mamici si burtici? Ce multe eram inainte...acum "garda veche" nu mai intra deloc:(... Haudeti mai aveti vesti?alti prunci, alte liniute?? [flo2]  [flo2]  [flo2]


Editat de jaguar, 10 aprilie 2015 - 02:58 .


#27
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 10:49

Buna mamici,

Noi am intrat in rutina zilnica, papam bine numai la san. Avem si primele pusee de crestere trecute.....bine ca tati ne ajuta. Baiatul a pus bine pe el, sapt viitoare ne vine moasa la control dar cu siguranta asarit de 3 kg, e tot mai greut la ridicat. Fetita...e inca la categoria "pana" dar a inceput si ea sa faca falcute si un pic de grasimute pe picioare. 

In rest...zile si nopti cam scurte :))))



#28
Karla01

Karla01

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 12 aprilie 2015 - 15:13

Felicitari mămicilor si Hristos a înviat!

eu sunt o burtica de 19 sapt cu gemeni (2 băieți)  si mai am un băiețel de 2 ani !va urmăresc cu mare drag pt ca sunt curioasa la ce ma asteapta !!va pup



#29
carmen2alice

carmen2alice

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 15 aprilie 2015 - 09:04

Felicitari mămicilor si Hristos a înviat!

eu sunt o burtica de 19 sapt cu gemeni (2 băieți)  si mai am un băiețel de 2 ani !va urmăresc cu mare drag pt ca sunt curioasa la ce ma asteapta !!va pup

 

He, he, o viitoare socara cu 3 nurori. Vreau si eu ... Am doar doi baieti gemeni si se pare ca doar ei vor fi copiii mei.

 

Sarcina usoara si multa sanatate.


Editat de carmen2alice, 15 aprilie 2015 - 09:04 .


#30
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 24 aprilie 2015 - 09:38

Monik33 la multi aniiiiiiiiiiiiii!!!!! Sa iti creasca flacaii mari si sanatosi!  [artif]  [artif]  [artif] [acor]  [acor]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  


Editat de rlk_2009, 24 aprilie 2015 - 09:38 .



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -