Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

Cand atractia sexuala dispare

atractie atractie sexuala sex cuplu

12 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 23 martie 2015 - 12:48

Atractia sexuala in cuplu - cand atractia sexuala dispare

Cand ne-am cunoscut a fost iubire mare, atractie mare insa acum, din partea mea, atractia a disparut. COMPLET! Vreau sa precizez: nu iubirea, atractia. Adica imi iubesc sotul mult, simt compasiune, simpatie, vreau sa fie bine, sa fie fericit... insa nu mai sunt deloc atrasa de el sexual. DELOC! citeste mai departe ...

 

atractie-sexuala-2.jpg

 

alte sugestii?  [alcool] [pk] [bib] [clo]



#2
carlad

carlad

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 23 martie 2015 - 15:36

Cand atractia sexuala dispare doar la unul din parteneri in timp ce, celalat tanjeste dupa apropierea fizica cu tot ce include asta e grav, e cumplit as putea spune. Am trait asta. Eu eram cea care tanjea in timp ce sotul se pare ca se obisnuise cu ideea.

Nu stiu daca e corect, dar l-am condamnat pentru asta. Am incercat sa discutam dar discutiile erau foarte scurte si doar de suprafata. Stiu insa ca relatia dinaintea mea s-a destramat tot din acest motiv si normal, la fel s-a intamplat si cu casatoria noastra. Au fost mai multe la mijloc, poate prea multa daca stau si ma gandesc ca la multe subiecte eu am ceva de spus din experienta:(.Sunt convinsa ca sexul - desi nu e baza unei casatorii - reuseste sa-i apropie mult pe cei doi.

Exista situatii cand amandoi nu duc lipsa si atunci nu e bai dar cand e doar unul… atunci e grav. Mi se pare totusi egoist sa spui nu mai pot si cu asta basta. Pe de alta aparte, sex cu sila ar fi cel putin la fel de grav.

Oricum as incerca sa rezolv situatia si numai daca am incercat toate solutiile as incerca sa o accept si implicit si consecintele.



#3
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 24 martie 2015 - 18:24

Eu sunt, in cuplu, in situatia inversa, cea la care atractia a disparut. Fac insa compromisuri din x motive

#4
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 24 martie 2015 - 18:37

Poate fii și din motive de sănătate , spre exemplu pilula scade muuult libidoul si de aici ușor ...ajungi la pb .
Stressul zilnic ....nici eu nu stau pe roze , dar ...încă supraviețuim bine ca sot și soție .
Eu ...sunt zero la capitolul ăsta ma gândeam ca sunt eu mai ciudata .

#5
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 26 martie 2015 - 16:01

hai mai fetelor....cum poate trai cineva fara sex?

 

Aoleu.....

Pai nu-i bun....sexul e cea mai misto inventie de la facerea lumii ncoace si pofta vine mancand  cateodata......

 

Bine ca nu am probleme de genul asta....n-am timp pe cat chef...si el la fel....



#6
oana_s

oana_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 26 martie 2015 - 16:09


Bine ca nu am probleme de genul asta....n-am timp pe cat chef...si el la fel....

 

Exact ca in bancul cu blonda: nu vand nimic, doar ma laud :))

 

 

Fata nu e fericita cu situatia asta, stie ca nu-i normal sa traiasca asa si tu ii spui ce total anormala e situatia. Ea STIE asta.

 

Vrea sa stie ce sa faca. Atat.

 

N-am sfaturi, imi pare doar rau...


Editat de oana_s, 26 martie 2015 - 16:10 .


#7
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 26 martie 2015 - 19:22

si daca e anormala situatia ,ca sa devina normala tine doar de persoana respectiva,atat.

de nimeni din exterior....poate doar de partener,dar cu care trebuie discutat....



#8
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 26 martie 2015 - 19:31

si daca e anormala situatia ,ca sa devina normala tine doar de persoana respectiva,atat.

de nimeni din exterior....poate doar de partener,dar cu care trebuie discutat....

Pai femeia a reactionat,a facut ceva...a vorbit ,a discutat ,apoi a luat hotarirea sa se desparta...

 

De fapt si-a marturisit propria experienta ,asa ca sfatul si comparatia sunt...nici nu stiu cum sunt,date de tine poate ar fi bine spus?????


Editat de andacos, 26 martie 2015 - 19:32 .


#9
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 26 martie 2015 - 20:20

Mada se uita copkilul la mine cu niște ochii când am început sa rad la telefon. .
Da se întâmplă ....poate pe perioade mici sau ireversibila ...nnu se știe niciodată.

#10
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 26 martie 2015 - 20:30

Sunt destule boli si afectiuni care au printre simptome pierderea interesului sexual ( depresia, unele probleme cu tiroida de ex. ) si mai nou cica exista o categorie de oameni  care nu au niciun fel de interes sexual, cica ar fi cam 2-3 % din populatie .   De acest efect nedorit al pilulei contraceptive s- a pomenit deja, de stress la fel .  Eu zic ca trebuie investigat  , ca daca ramane la stadiul de unul nu vrea si unul da ...nu e bine .





Etichetat si cu atractie, atractie sexuala, sex, cuplu

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -