Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Urmari ale campaniilor anti-vaccinare. Cerere.

vaccinuri vaccinare

76 raspunsuri la acest subiect

#61
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 11 aprilie 2015 - 14:39

Anda, pe scurt tu ce vrei? Cauti informatii sau vrei sa incepi campanie pro-vaccinare?

Eu nu prea o văd decisa dacă e pro sau contra [:D] .

 



#62
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 11 aprilie 2015 - 14:41

Anda, pe scurt tu ce vrei? Cauti informatii sau vrei sa incepi campanie pro-vaccinare?

 

Caut informatii, am gasit si raapunsuri....

Campanie ar fi greu sa incep de una singura... m-as alatura daca ar fi, totusi....

 

Deocamdata bebelusul meateste mic, asa ca o sa urmăresc ce se mai intampla, sperând ca situatia se va clarifica si vor intelege cat mai multi importanta vaccinarii......



#63
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 11 aprilie 2015 - 14:50

[quote name="dianama" post="8231379" timestamp="1428755956"] Eu nu prea o văd decisa dacă e pro sau contra [:D] .[/quote

 

:)) pai am si afirmat ca am dubiile mele, ma bucur ca ai inteles!!

Daca imi era totul f clar nici nu aveam nevoie sa mai intreb nimic....

am crezut ca tu, de exemplu, esti pro vaccinare... si ma asteptam sa ma ajuti si pe mine cu  informatiile datorita carora esti pro!

 

Le mulțumesc mult celor care mi-au raspuns ! [flo2]



#64
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 11 aprilie 2015 - 14:54

Oricum, este mai informativ celalat topic, pe o tema similara, aici m-am simtit nvinovatita ca indraznesc sa intreb ceva si nu am deja o parere clara, formata!!



#65
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 11 aprilie 2015 - 14:56

[quote name="dianama" post="8231379" timestamp="1428755956"] Eu nu prea o văd decisa dacă e pro sau contra [:D] .[/quote :)) pai am si afirmat ca am dubiile mele, ma bucur ca ai inteles!! Daca imi era totul f clar nici nu aveam nevoie sa mai intreb nimic.... am crezut ca tu, de exemplu, esti pro vaccinare... si ma asteptam sa ma ajuti si pe mine cu informatiile datorita carora esti pro! Le mulțumesc mult celor care mi-au raspuns ! [flo2]

Extrem de pro. ..

Când a fost vorba de info , am întrebat pediatra "acest vaccin pt ce e? "...s.a fc controlul de rutina înaintea vaccinului și gata .

 

Eu am ieșit de mult din bolul de sticla ....



#66
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 11 aprilie 2015 - 15:01

Extrem de pro. .. Când a fost vorba de info , am întrebat pediatra "acest vaccin pt ce e? "...s.a fc controlul de rutina înaintea vaccinului și gata . Eu am ieșit de mult din bolul de sticla ....

 

Extrem de pro inseamna ca esti interesata sa ii inveti și pe altii care vin sa intrebe sincer? 

Sau extrem de pro doar asa, ca imi place o tabara si hai sa ne batem joc de cei care nu sunt nici pro nici contra??!!



#67
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 11 aprilie 2015 - 15:14

Extrem de pro inseamna ca esti interesata sa ii inveti și pe altii care vin sa intrebe sincer? 

Sau extrem de pro doar asa, ca imi place o tabara si hai sa ne batem joc de cei care nu sunt nici pro nici contra??!!

Uite vezi...mistocareala asta te face ...cum s a spun,pasibila de intentii nu tocmai ok.

 

Nu inteleg de ce trebuie sa convingem vreo tabara si sa impartim informatii,cind de fapt fiecare trebuie sa-si culeaga informatiile d ela medicul d efamilie,medicul pediatru...pentru ca fiecare caz e aparte.Iar informatii generale despre beneficiile vaccinarilor,se obtin tot din acelasi mediu ca si informatiile despre  problemele ,care le aduc vaccinarile.

 

Ca tu esti usor indoctrinata(desi eu personal ,cu mina pe tasta spun ca eu nu te cred pro vaccinare desi tu asa afirmi)si nu esti convinsa de ce e bine sa ne vaccinam copii,nu e o tema de discutie pe forum neaparat...eu de exemplu nu sunt de specialitate,nu-ti pot veni cu argumente si statitstici(decit ceea ce gasesti si tu),tot ce pot spune este ca luind amploare numarul celor nevaccinati,vom avea de suferit cu totii...apar forme ale bolii,la care nu mai raspund vaccinurile actuale ca si ele-virusi,bacterii,fiind vii,evolueaza.

 

Se poate ajunge la pandamii care pune viata tuturor in pericol,nu doar pe acelor nevaccinati.

 

Uite cite ravagii a ajuns sa faca pojarul,care era considerat eradicat pina acum citiva ani..

 

Ma rog si sunt multe,multe de spus...insa repet eu nu sunt de specialitate,iar raspusurile pe care (chipurile)le cauti nu le gasesti aici.


Editat de andacos, 11 aprilie 2015 - 15:16 .


#68
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 11 aprilie 2015 - 15:26

Dana Paste Fericit  [flo2]

Pune mana si sarbatoreste ....s.au batut prea multe taste la subiectul asta . [biz]



#69
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 11 aprilie 2015 - 15:28

Extrem de pro inseamna ca esti interesata sa ii inveti și pe altii care vin sa intrebe sincer? 

Sau extrem de pro doar asa, ca imi place o tabara si hai sa ne batem joc de cei care nu sunt nici pro nici contra??!!

Nu ma intereseaza tabara ,nu am fc vaccin copkilului de dragu taberei si nu a trendului! [batcap]  [batcap]  [batcap]



#70
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 11 aprilie 2015 - 15:29

Dana Paste Fericit  [flo2]

Pune mana si sarbatoreste ....s.au batut prea multe taste la subiectul asta . [biz]

Multumesc,si voua Paste fericit!





Etichetat si cu vaccinuri, vaccinare

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -