Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Urmari ale campaniilor anti-vaccinare. Cerere.

vaccinuri vaccinare

76 raspunsuri la acest subiect

#51
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 17:06

asa cum informatia circula si este existenta pentru curentul anti-vaccinare,exista si pentru cei d epartea celaata a baricadei. Ins-asa cum iti spuneam la un alt topic,ideea e sa nu ne informam de pe net,de pe bloguri,Fb,vecine si prietene...ci s-o facem de la persoane abilitate.

 

Cu alte cuvinte ce tot intreb aici, la subiectul asta despre vaccinuri... chiar despre vaccinuri???

Scuzați-mă daca v-am deranjat cu ceva... mi se parea ca sunt persoane aici care stiu ce vorbesc, chiar m-am si lamurit cu niste chestii si le multumesc!

In continuare o sa caut conferinte si tratate de medicina, ca pe alea le inteleg :)



#52
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 17:12


In continuare o sa caut conferinte si tratate de medicina, ca pe alea le inteleg :)

Persoanele de specialitate ,cu pregatire corespunzatoare,medicul pediatru,medicul de familie, ti-ar putea raspunde la toate intrebarile si dileme,nu prietena(cea care ti-a deschis ochii [:D] )FB,DC-ul,blogurile alea de le-ai citit si mai stiu eu ce surse folosesc cei anti-vaccinare.



#53
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 17:27

Persoanele de specialitate ,cu pregatire corespunzatoare,medicul pediatru,medicul de familie, ti-ar putea raspunde la toate intrebarile si dileme,nu prietena(cea care ti-a deschis ochii [:D] )FB,DC-ul,blogurile alea de le-ai citit si mai stiu eu ce surse folosesc cei anti-vaccinare.

 

Si daca tu știi mai multe, banuiesc ca te-ai informat la persoanele sugerate, de ce te deranjeaza sa impartasesti informatiile? 

 Nu din acest motiv ntram pe forum?



#54
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 17:32

Este dreptul meu sa intreb. De aia am spus ca nu vad de ce s-ar feri sa spuna parintii ce decizie au luat.

 

spui ca fetita ta are 4 luni, pana acum ai facut cele 3 serii de vaccinuri?



#55
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 17:43

Am facut chiar 4, si rotavitul.

De ce?



#56
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 20:17

Persoanele de specialitate ,cu pregatire corespunzatoare,medicul pediatru,medicul de familie, ti-ar putea raspunde la toate intrebarile si dileme,nu prietena(cea care ti-a deschis ochii [:D] )FB,DC-ul,blogurile alea de le-ai citit si mai stiu eu ce surse folosesc cei anti-vaccinare.

Cea cu TRENDU!  [vampa]



#57
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 21:27

Vor prevala deciziile de ne vaccibare daca oamenii care au informatii si stiu cate ceva despre asta aleg sa nu spuna nimic! :(

 

Pai spun jurnalele si publicatiile medicale destule pentru cine vrea informatii. Istoria graieste tare si raspicat. Au fost eradicate multe boli datorita vaccinelor. Sunt prevenite multe boli contagioase datorita vaccinurilor. Numai cine nu vrea, nu intelege!



#58
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 21:28

Am facut chiar 4, si rotavitul. De ce?
doar de curiozitate. Multumesc pentru raspuns. 

 



#59
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 11 aprilie 2015 - 05:34

Pai spun jurnalele si publicatiile medicale destule pentru cine vrea informatii. Istoria graieste tare si raspicat. Au fost eradicate multe boli datorita vaccinelor. Sunt prevenite multe boli contagioase datorita vaccinurilor. Numai cine nu vrea, nu intelege!

 

Eu vad asa campaniile astea:

Sunt părinții pro, sunt parintii contra si mai sunt parintii neutri, care fie nu stiu, fie nu dau importanta...

Ca sa combati oricw fel de idee, trebuie sa ai mai multi adepti decat tabara cealalta.

Atunci trebuie actionat aaupra grupului neutru, in viziunea mea, inaintea celorlalti care sustin contrariul ideii tale.

Se reduce totul la mecanismul simplu si uman al manipularii... 

:)) ma refer aici si la experienta personala...  de exemplu eu habar nu aveam ca e periculos pt o comunitate sa apara indivizi nevaccinati... informatiile despre vaccinuri, desi nu le-am cautat/cerut, mi au ajuns in fata ochilor ... ia ghiciti care ;)

Aparand un stimul in campul constient, am fost atrasa de el.... "ce-o mai fi si asta??!!"

 eram exact ce cauta  una dintre tabere... necunoscatorul bun de indoctrinat!!

 

 

Eu am cautat, intrebat, gandit apoi si am ales sa vaccinez fetita, nu fara orice urma de indoiala, recunosc.... indoiala datorita careia am mai tot intrebat in continuare... 

 

Ca mine sunt probabil destul de multi, si cineva amabil care raspunde la o intrebare, face diferenta aceea care inclina balanta inspre o decizie sau alta...

 

Oamenii accepta mai degraba o idee idioata de la un om carismatic decat o dovada stiintifica dintr-o carte (vezi marii dictatori de ex)

 

Ce vreau sa spun prin toate astea este ca , o data ce aleg o tabara si ii interiorizez ideile, ajut la răspândirea lor prin transmitere de informatii

 

Daca acum cei pro vaccinare ( printre care ma numar) vom avea rabdarea si iscusinta de a convinge cat mai multi nestiutori, vom combate urmarile din titlul topicului.

 

Adica, daca intra cineva sa intrebe aici, sau pe usa fizica, si il iau in baza sau il trimit la biblioteca, nu imi voi atinge scopul initial... poate doar ma voi distra :))

 

Asta e un fel de apel la o campanie anti anti vaccinare, pe care mi se pare datori sa o facem, atata timp cat credem ca e in beneficiul nostru si al societatii.

 

:)) oare ma fac inteleasa sau ar trebui sa mi mai revizuiesc comunicarea? Ca de cand vorbesc doar cu bebe toata ziua nici nu mi mai găsesc bine cuvintele :D

 



#60
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 11 aprilie 2015 - 14:13

Anda, pe scurt tu ce vrei? Cauti informatii sau vrei sa incepi campanie pro-vaccinare?





Etichetat si cu vaccinuri, vaccinare

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -