Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Mamici de Decembrie 2015 (Minuni de Decembrie 2015)

mamici gravide decembrie 2015 sarcina

476 raspunsuri la acest subiect

#441
theo2014

theo2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.049 mesaje

Postat 12 mai 2015 - 14:03

Buna mamici  [:)]

Si noi am anuntat de la primul beta familia, nasii si prietenii apropiati. E adevarat, toti stiau ziua in care testam si asteptau rezultatul.

La serviciu la fel am anuntat ca sa nu creada toti ca am innebunit caci eram cu gura pana la urechi.

 

Alina, si eu ma lupt cu durerile de cap extrem de puternice, si reusesc sa scap de ele facandu-mi un turban dintr-un fular care sa imi acopere bine mai ales fruntea si tamplele..dar asta nu merge decar daca sunt acasa.

 

Silvi8, o idee buna. O sa imi iau tensiulea cand ajung acasa.

 

Stiti ca ma plangeam ca am greturi care ma tin toata ziua? Azi dimineata mi-am facut ceai de ghimbir la recomandarea medicului meu, si pana pe la 9 nu am avut nimic . Mi s-a facut greata la serviciu din cauza colegului care are biroul in fata biroului meu ( fumeaza foarte mult si tigari proaste, si sotul e fumator dar la el nu ma deranjeaza). Am mancat corcoduse verzi cu sare si mi-am revenit, a mai fost un moment de vreo 20 minute tot de la colegul si iar mi-am revenit... Am sa repet si maine, dar cred ca functioneaza ceaiul de ghimbir. 



#442
bluekidoo

bluekidoo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 12 mai 2015 - 14:20

Pai colegul fumeaza in birou? nu iese la un fumoar, geam ceva? eu stiu ca nu mai este voie sa se fumeze in birouri



#443
theo2014

theo2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.049 mesaje

Postat 12 mai 2015 - 14:27

Pai colegul fumeaza in birou? nu iese la un fumoar, geam ceva? eu stiu ca nu mai este voie sa se fumeze in birouri

 

Fumeaza pe balcon. Dar in momentul in care se aseaza la birou ii simt respiratia pana la mine. Imi tot pun servetele la nas sau maneca sau ce prind la indemana..

Azi pe la pranz cand mi s-a facut rau a 2 a oara venise langa mine sa vada ceva pe monitorul meu. I-am spus sa plece ca miroase, i-am mai spus o data si a ramas pe loc ca nesimtitul. Nu am ce face , eventual sa cer sa ma mut la alt birou, dar nu as vrea sa fac zarva mare.



#444
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 12 mai 2015 - 14:44

kitty, sa ai rezultate bune la analize! [flo2]

 

theo2014, sa stii ca multa lume nu intelege aceasta perioada si nici nu vor avea prea multa grija de tine, asa ca trebuie sa ai tu grija de tine. redu la maxim contactul cu personajul respectiv si nu pune la suflet. ma bucur ca ceaiul de ghimbir te ajuta.

 

eu ma tot gandesc la ana. ce o fi facut?



#445
theo2014

theo2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.049 mesaje

Postat 12 mai 2015 - 14:57

kitty, sa ai rezultate bune la analize! [flo2]

 

theo2014, sa stii ca multa lume nu intelege aceasta perioada si nici nu vor avea prea multa grija de tine, asa ca trebuie sa ai tu grija de tine. redu la maxim contactul cu personajul respectiv si nu pune la suflet. ma bucur ca ceaiul de ghimbir te ajuta.

 

eu ma tot gandesc la ana. ce o fi facut?

 

Mi-e teama ca nu bine. Si eu am verificat azi continuu sa vad daca ne spune ceva. 



#446
EsteraGori

EsteraGori

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 105 mesaje

Postat 12 mai 2015 - 17:35

Estera, pana la urma, ai facut si urocultura? Ana26, tin pumnii sa fie bine azi!!!

Inca nu am reusit sa ajung in Bistrita la medic



#447
Kitty1981

Kitty1981

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 361 mesaje

Postat 12 mai 2015 - 21:39

Estera, dar pana ajungi la medic, nu poti face (eventual cu plata) o urocultura?

Te speli bine inainte si apoi, dupa ce urinezi putin (cum se zice: din mijlocul jetului urinar) colectezi urina direct intr-un recipient steril (de regula sunt borcanase cu capacel sigilate intr-o punguta si se gasesc la farmacii).



#448
alinaSV

alinaSV

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 314 mesaje

Postat 13 mai 2015 - 07:12

neata mamici... ieri nu am reusit sa mai intru, am stat numai in pat de durere, dimineata cum spuneam ma lasase, dar spre dupa-amiaza am inceput durerile din nou.

Cafea beau, cate un capucino, 3in1, ca nu mai suport cafeaua obisnuita.

Inca ma feresc sa i-au pastile, macar sa trec de primul trimestru, la prima sarcina doc mi-a recomandat un paracetamol sau jum de aspirina, dar acum cand am intrebat-o a ridicat din umeri ca e devreme sa i-au pastile....ehhh rabd numai sa fie bebe bine, si mai am noroc ca Vlad isi vede cuminte de joaca si ma lasa sa stau linistita in pat... inainte sa raman insarcinata cea mai mare frica a fost legata de durerile de cap, pe care le aveam si luam cele mai puternice pastile...acum tre sa rabd....

Mamici ce va spune instinctul ca va fi baietel sau fetita??? desi am stari diferite fata de baiat instinctul meu imi zice ca tot baiat va fi  [:)]  va pup  [pup]



#449
Maddo

Maddo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 13 mai 2015 - 07:47

Kitty2014, cat ma bucur ca ceaiul de ghimbir te ajuta! Va scrisesem si eu despre el intr-o postare anterioara. Eu il beau tot timpul, din ghimbir proaspat, ca imi place mult gustul. Mai imi rad ghimbir si il amestec cu miere, il las in frigider si il pun in ceai.

 

 

Si eu astept vesti de la Ana

 

Va doresc o zi minunata!



#450
IrinaGeo87

IrinaGeo87

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 13 mai 2015 - 07:56

Va multumesc din suflet , va tin la curent cu ce o sa fac , va pup [:X] [pup]




Etichetat si cu mamici, gravide, decembrie, 2015, sarcina

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -