Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Mamici de Aprilie 2015(Buburuze de Aprilie 2015) Capitolul 8 In acest capitol sarbatorim venirea primelor Buburuze!

buburuze aprilie 2015 gravida

240 raspunsuri la acest subiect

#41
pinkypink

pinkypink

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 18 martie 2015 - 13:49

Nicola, esti harnicuta rau.
:) Tu cate saptamani ai si unde ai sa nasti?

Julieee, credeam ca mi se pare mie cu arsurile dupa ce mananc dulce. Eu altfel nu am arsuri, dar aseară am papat orez cu lapte si dulceata si azi-noapte am suferit rau...

#42
Cristi76

Cristi76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 360 mesaje

Postat 18 martie 2015 - 14:01

Contra arsurilor mie mi-a recomandat dr. Uscatescu sa beau zilnic 1l apa in care dizolv o lingura de bicarbonat si sa fac si spalaturi jos cu apa cu bicarbonat.
Micola, nu stiu cum se poate invita in grup, da-i mesaj privat lui Diarom, pe mine ea m-a bagat, draga de ea ca si aici se ocupa sa faca mereu capitole. Eu nu ma pricep la astea. La ce dr mergi? La Pitesti sau in alta parte?

#43
micola

micola

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.279 mesaje

Postat 18 martie 2015 - 14:09

Pinky, sunt in saptamana 36, dar la controlulul de saptamana trecuta mi-a zis drul sa-l sun joi, pe 19.03 sa-i spun cum ma simt sa ma programeze pt cezariana, pt ca are cordonul de 2 ori in jurul gatului si e f agitat, si pt ca placenta era un pic calcifiata, si nu-l mai hraneste prea mult...

 

Dar problema mea e ca nu stiu ce sa-i spun, ma simt bine.. Normal ca seara obosesc, din moment ce ziua nu stau deloc...il simt cum misca, f energic, ca de obicei (nici la eco nu ne-a lasat sa-i vedem fata prea bine, ca el avea de joaca cu manutele [:)]  ). Noaptea am insomnii sau vise urate si arsuri:). cam atat simt... 

 

Cristi, nasc in Pitesi, cu faimosul dr Ali :)


Editat de micola, 18 martie 2015 - 14:10 .


#44
Cristi76

Cristi76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 360 mesaje

Postat 18 martie 2015 - 22:47

Micola, am si eu 2 colege care au nascut cu Ali pe vremea cand era la Curtea de Arges. Si mi mi-l recomandase dr de familie. Sa ai nastere usoara.

#45
micola

micola

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.279 mesaje

Postat 19 martie 2015 - 07:35

Micola, am si eu 2 colege care au nascut cu Ali pe vremea cand era la Curtea de Arges. Si mi mi-l recomandase dr de familie. Sa ai nastere usoara.

Multumesc, Cristi. Tu nasti in Bucuresti?

 

Nastere usoara sa avem toate care am ramas "nenascute" :)

 

 

Azi sper sa-mi dea si mie o data exacta, in jur de pranz o sa-l sun sa-l rog sa ma mai duc la un control, sa nu ma programeze prin telefon, fara sa ma mai vada o data...

 

Pupici tuturor si o zi usoara :)



#46
Cristi76

Cristi76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 360 mesaje

Postat 19 martie 2015 - 08:52

Da Micola, o sa nasc la Bucuresti la Sanador.

#47
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 19 martie 2015 - 15:03

Buna burtici,
Noi de ieri dupa masa suntem acasa si incercam sa ne acomodam. E tare obositor, nu am reusit nici sa despachetam si sa punem la spalat, bine ca tati are concediu si ne ajuta.
De ieri a venit si lapticul, asa ca am program non stop de tinut bebelusii la san.
Multumim frumos la toate pt urarile voastre de bine! La fel va dorim si voua, si sa treceti la fel de usor ca mine peste nastere si recuperare! Va pup cu drag pe toate.

#48
bellamia2

bellamia2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 19 martie 2015 - 16:58

Sunshine, bine ca sunteti sanatosi, ca ti-a venit laptele si ca ai putin ajutor.E normal sa fie multa treaba si mai ales alaptatul la 3 ore pentru 2 bebici. Important e sa apuci sa te odihnesti intre supturi. Sanatate tuturor!

#49
Cristi2015

Cristi2015

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 19 martie 2015 - 18:09

Buna seara burtici.

Nu am mai intrat de mult. Am fost cam puturoasa pe forum insa am misunat foarte mult pe la doctora, medicamente si ultimele achizitii. 

Astazi am fost la Baby expo si in sfarsit ne-am hotarat. Am dat comanda de carucior Baby Merc Q9 3in1 . Este aproximativ la fel ca Q7 dar mult mai usor si la acelasi pret 1350lei. Am primit cateva cadouase:1 body, o punguta de la  9LUNI( la intrare), si alte cateva monstre. Noi am avut invitatie in urma cursului de puericultura insa am vazut ca pretul biletului era de 10lei. 

Sper ca sunteti sanatoase toate si am vazut in plina treaba(spalat, calcat hainute de bebe). Eu am ramas putin in urma. De spalat le-am spalat pe toate dar ramane calcatul. Sper ca maine sa imi fac timp sa le si calc ca acusi vine 6 aprilie si tre sa fie totul in ordine.

 

Va pup pe toate si multa sanatate.



#50
pinkypink

pinkypink

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 19 martie 2015 - 20:21

Buna seara fetelor,
Sunshine, bine ati venit acasa!
Cristi2015, sa stăpâniti sănătoși caruciorul!

Noi am fost la controlul pre anestezic azi, iar pt. persoanele interesate am sa detaliez in ce consta: am facut ecografie, testul non-stres, analize de sange si am completat niste formulare si am discutat apoi cu un anestezist istoricul personal si am decis ce anestezie voi face. Cam atât...totul a durat de la 7:30-13:00.



Etichetat si cu buburuze, aprilie, 2015, gravida

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -