Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

MYO-SUN


41 raspunsuri la acest subiect

#31
Andra 14

Andra 14
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 19 noiembrie 2018 - 11:28

Bună ziua! Oare a folosit cineva Nosifol-d? Mersi de raspunsuri



#32
linaf18

linaf18
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 04 ianuarie 2019 - 11:25

Am citit toate raspunsurile la aceasta tema. Cred ca fiecare corp raspunde diferit la acesti stimuli. Eu iau de 3 luni, nu am ramas insarcinata, dar nici nu pot zice ca nu ajuta. Nu mi-am facut monitorizarea ovulatiei inainte de a lua pentru comparatie. Ce stiu e ca Myo sun contine vitamina d, care recent am vazut ca e importanta in instalarea unei sarcini. Comparativ cu celelalte fete, eu nu am luat in greutate. Cred ca e important sa respecti indicatiile medicului, iar daca nu ai incredere in indicatiile lui, schimba-l. Numai bine!



#33
andreea22can

andreea22can

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 05 ianuarie 2019 - 21:53

Am citit toate raspunsurile la aceasta tema. Cred ca fiecare corp raspunde diferit la acesti stimuli. Eu iau de 3 luni, nu am ramas insarcinata, dar nici nu pot zice ca nu ajuta. Nu mi-am facut monitorizarea ovulatiei inainte de a lua pentru comparatie. Ce stiu e ca Myo sun contine vitamina d, care recent am vazut ca e importanta in instalarea unei sarcini. Comparativ cu celelalte fete, eu nu am luat in greutate. Cred ca e important sa respecti indicatiile medicului, iar daca nu ai incredere in indicatiile lui, schimba-l. Numai bine!

 

La mine singurul lucru bun a fost ca mi-a reglat la 28 de zile pe perioada cat am luat...iar despre sarcina nu stiu ce sa zic..si cu myo sun si fara am ramas insarcinata dupa prima luna de incercari



#34
Alexioana20

Alexioana20
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 02 aprilie 2019 - 11:14

Mi-am comandat si eu , insa nu am ovare polichistice ci am un chist de 4 cm pe ovarul drept.  Medicul mi-a recomandat sa incerc vreo 6 luni sa raman insarcinata si daca nu, va trebui sa ma operez ... asa ca imi pun toate sperantele in Myo-Sun Plus . 

Mai este cineva ca mine si care a reusit cu chist si myo-sun plus ? Multumesc!



#35
cata_g3

cata_g3
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 09 iunie 2019 - 09:33

Buna fetelor ! Si eu am ramas însărcinată cu myo -sun plus . Dupa o luna de administrare am avut surpriza sa aflu ca sunt însărcinată.  Medicul mi-a spus sa-l iau timp de 3 luni iar in urmatoarele 6 luni ar trebui sa raman insarcinata. In caz contrar ar trebui sa fac mai multe investigatii.  Si eu am avut ovare polichistice. Am 28 ani si sunt însărcinată in 17 saptamani.  Doamne ajuta pe toata lumea! Deci se poate ! Nu renuntati niciodata la visul vostru ! E minunat sa stii ca ai o minune in burtica ! Multa sanatate va doresc si un bebe sanatos in curand !


#36
cata_g3

cata_g3
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 09 iunie 2019 - 09:51

Buna ! Si eu am avut un chist ovariat de 4 cm si am scapat de el fara operatie. La recomandarea medicului am luat Belara timp de 1 luna ( adica 21 pastile administrate din prima zi de menstruatie). In acelasi timp am luat mladite de zmeur ( plafar ) si am baut foarte mult ceai din plante ce sunt benefice organului genital ( coada calului, galbanele, salvie , cimbrisor, brusture etc). Poti face si bai de sezut cu ceai. Mladite de zmeur poti sa iei pe o durata lunga de timp, cu o pauza de o luna / doua. Eu am luat ani la rand...mai ales cand ma dureau ovarele...te ajuta enorm... multa sanatate si Doamne ajuta ! 



#37
madalina2611

madalina2611
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 25 iulie 2019 - 08:14

Buna! Am inceput sa iau si eu de ieri Myo sun in speranta ca voi ramane insarcinata. Am SOP si sunt pe tratament cu euthyrox, dar si duphaston din ziua 16 pana in ziua 25. Sper sa se intample minunea cat mai repede. 



#38
Dennysse31

Dennysse31
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 25 august 2019 - 11:49

Buna ! Pe mine ma ajutat myo sun plus . Am luat 2 luni jumătate împreuna cu oliggobs . Și am rămas însărcinata ❤️ și nu MAm îngrășat deloc. Recomand cu încredere 



#39
MihaelaNM

MihaelaNM
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 02 ianuarie 2021 - 11:31

Buna ziua. Celor care ati urmat tratamentul cu Myo-Sun (fara motive medicale, ci doar pentru ajutarea organismului in a ramane insarcinate), va rog sa imi spuneti daca medicii dvs v-au recomandat oprirea administrarii de Myo-Sun dupa aflatea vestii ca sunteti insarcinate. Va multumesc mult 



#40
Flori16

Flori16
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 13 septembrie 2022 - 18:37

Bună! Și mie mi-a recomandat medicul Myo Sun Plus. Am tot incercat de 7 luni si nimic, am fost la control si mi-a zis, hai sa facem laparascopie. Eu mergeam regulat la medic, cam 1 data pe an sau la orice mica durere, inainte am luat mult timp anticoncepționale Marvelon21 tot la recomandarea medicului. Bun zis si facut, hai sa facem operatia, nu am nimic de pierdut. Mi-a descoperit ovare polichistice, repet, mergeam regulat la control, dar nu se vedeau la ecograf deoarece pe ovare aveam o pelicula de portelan, sau cum s-o numi, trompele permeabile, un mic chis, a curatat ce a gasit inneregula si gata . Sunt bine dupa operatie, mi-a venit si menstruatia si mi-a recomandat Myo Sun Plus. Sotul are spermograma in regula, acum sa vedem ce va fi. Medicul a zis, maxim 3 luni vei fi gravida.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -