Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Mamici de Noiembrie 2015 (Brumarei de Noiembrie 2015)

sarcina gravida noiembrie 2015

979 raspunsuri la acest subiect

#951
Misha80

Misha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 22 iunie 2015 - 21:00

Anka, al meu face in iulie 3 ani...nu mai imi aduc aminte al tau cat are, dar a trecut si al meu prin faza lovitului si la fericire si la suparare....l-a tinut vreo cateva luni....acum il mai loveste in joaca pe ta-su. 

 

La mine nu tine faza cu variantele...am incercat-o, dar nu tine....imi zice nu vreau nici aia si nici aia...eu vreau...( am si plecat din locul respectiv, dar nu se clinteste din decizia lui ) incerc si cu distrasul atentiei...cateodata asta mai functioneaza, dar nu mereu....recunosc si ca am incercat sa-l mituiesc, dar nu merge.....mai nou am inceput sa-l pedepsesc adica.....nu esti cooperant....nu primesti toata ziua Ipadul sau nu primesti nici o bombonica, inghetata  2 zile....si se pare ca dupa ce m-am tinut de cuvant cateva zile acum e mai cooperant, dar tot face figuri.

 

Fetele la primul copil...stati linistite ca nu e chiar asa rau....se dau pe brazda dupa ce se casatoresc...nu aveti de asteptat decat 20-30 ani  :-)))))))))))))



#952
Anka01

Anka01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 22 iunie 2015 - 21:21

Al meu are 3 ani si 8 luni si are faza asta cam de 3-4 luni cred..nici nu mai stiu..sper sa treaca cand ajunge la gradi, din 20 iulie..

 

Mi-a placut tare mult incurajarea [flo2] ..cat adevar spui...

 

Fetele la primul copil...stati linistite ca nu e chiar asa rau....se dau pe brazda dupa ce se casatoresc...nu aveti de asteptat decat 20-30 ani  :-)))))))))))))

 

Si desi daca ma gandesc la fratele meu, casatorit  ...inca nu s-a dat la brazda... [alcool]

 

Bianca asteptam poze :)..Apropo de asta aveti burtici foarte frumoase toate...Poate reusesc si eu sa-mi aduc aminte sa fac poza acasa...numai la servici imi amintesc, si aici parca nu mi-as face [fri]



#953
Nikro

Nikro

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 23 iunie 2015 - 12:26

Buna burtici,

Mersi ptr raspunsurile primite.Dacă mai am nelămuriri va voi mai întreba.

Astăzi avem" inspecția tehnică" să vedem cât am luat în greutate,ce tensiune mai avem și ce ne mai spune medicul.

Am reușit în sfârșit să îi dam și vestea viitoarei bunici,mamă soacră și normal ca reacția ei a fost după cum mă și asteptam [fal]  [smulgpar]  [bang]  [V]  cam așa a fost reactia din emoticoane va dați sseama ,intr- un cuvânt a pus botul rău de tot și ne- a făcut ouă și cu oțet.Nu se aștepta ca vreodată să devină bunică după ea să nu avem deloc copii,după ea să nu se fi însurat nici fisu dacă se putea.Când am mai rămas gravidă acum 5 ani de zile în urma și i- am dat vestea la fel a reacționat iar intr- o săptămână am pierdut copilul,sincer mie și frică de ce blesteme poate scoate pe gură mie frică să nu pierd și acum benele,iar atunci m- a sfătuit ca să îmi scot tot trompe,ovare ca să fie ea sigură ca numai fac copii.Va dați seama ca nu am ascultat- o ca ptr noi un copil e o binecuvântare de la Dumnezeu nu un necaz așa cum îl vede ea.Off ce mai soacră am putut să am.Este prima viitoare bunică care am intalnit- o în viață mea să nu se bucure ca va avea o nepoțica.De fapt nici măcar nu a întrebat ce vom avea,numai spun de nume sau măcar să vb numai prin mesaje ma stresează cu vorbe grele aruncate ca parcă zici va acest copil va mânca 1000€ pe lună,numai bani vede în față ochilor.De 2 zile de când a aflat ma stresează și parcă nu mă lăsa să mă bucur ca până acum de sarcină.

Hai ca v- am stresat un pic și pe voi dar trebuia să mă descarc ca numai pot,îmi vine să plâng să urlu sau dacă aș vedea- o în față mea nu știu dacă ar scăpa vie,toate ca toate nu suport să jignească copilul și pe noi ca viitori părinți,ca parcă ea ia oferit ceva lu fisu de ăia am plecat din țară ca tot cu chirie stăteam ,asa ca îmi era indiferent ca plătesc chirie acolo sau aici. [blabla]



#954
Misha80

Misha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 23 iunie 2015 - 12:55

[fal] Nikro.....vai ce soacra ai....si eu ziceam ca a mea e rautacioasa, dar a mea e parfum pe langa ce ai tu....eu in locul tau nici nu-i spuneam pana nu se nastea copilul mai ales ca te streseaza...sincer...vorba ta e singura bunica care nu se bucura. 



#955
Nikro

Nikro

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 23 iunie 2015 - 13:12

Misha sincer așa aveam de gand să nu îi zic până nu nășteam dar când am auzit ca va veni în vizită în august la noi,ne- am gândit să îi zicem ca să nu facă figuri când va ajunge sa faca infarct cand ma va vedea cu burtica,așa să se gândească dacă mai vrea să vină sau nu,ca oricum nu mie drag să o văd mai ales acum ca nu accepta bebelina nu o mai înghit deloc.



#956
Nikro

Nikro

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 23 iunie 2015 - 13:19

Unde mai pui ca fac copilul la 33 ani sunt de o seama cu sotul,și e singurul ei copil care îl are și singură nepoata care va fi.Adevărul e ca în chestii serioase nu a fost de acord niciodată între noi,la acte nu a fost ,la nuntă nu a fost,ce speranțe aveam ca se va bucura ca va fi bunică,cred ca eram prea entuziasmată eu ,ca o cunosc prea bine ca nu accepta nimica între noi.Dată trecută când iam dat vestea cum vam scris acum 5 ani mia zis ca ce crezi ca dacă vei face un copil îl vei lega de tine ( la fisu se referea ) îi era frică ca fac un copil și ca mă despart și îl las ei să îl crească ,ce minte bolnavă mai poate avea,când noi ne înțelegem ffff bine nu există certuri de când neam luat de 9 ani și ne mulțumim în sărăcia noastră cu ce ne da Dumnezeu și mai ales acum ca in fiecare seara stăm de vorbă cu bebelina suntem în al9 lea cer



#957
Anka01

Anka01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 23 iunie 2015 - 13:31

[wow] Vai Nikro ... soacra....si baiatul ei ce zice? si cum de o mai chemati in vizita..nu i-ai spus ca nu ai nevoie de stres? Si nu ii mai raspunde la telefon/mesaje..Bucura-te de sarcina ca si pana acum sau chiar mai mult, mai ales ca acum vine partea frumoasa cand il simtim pe bebe toata ziua.. ..si ei dai ignore.. [pup] Eu nu i-as fi spus..sa faca infarct..so what ..un om rau mai putin pe pamant. [zid] vai ce rea sunt..dar sincer cand aud de oameni de astia..

 

Ce liniste e pe aici...fetele unde sunteti? Ce mai fac burticile?..



#958
Nikro

Nikro

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 23 iunie 2015 - 13:43

Anka sotul meu știe ce mama are și de aceea el nu pune la suflet nimic din ce spune și bineînțeles ca nu a ascultat- o niciodată ca altfel nici o lună nu stătea cu mine dacă se lua după ea,la toate fetele le găsea cusur.Eu însă nu pot fi ca soțul meu cu toate ca el îmi spune să îi iau exemplu să numai pun la suflet nimic ca nu am de ce și pe cine să mă consum dar așa îmi e firea de când mă știu dacă mi se spune ceva și știu ca nu e adevărat mă consum mult și nu îmi trece cu săptămânile ,sau nu pot uita de fiecare dată îmi aduc aminte cu ce mă jignit persoană respectivă.Si cine a chemat- o în vizită? Ea singura a zis ca vine și nu am putut să îi zic ca nu veni ca eu întotdeauna mă pun în locul persoanei respective și mam gândit ca vine să își vadă copilu ca orice mamă.

Asta e încerc să trec și peste asta cu toate ca nu îmi va ieși din cap mesajele ei ,îmi va trebui ceva vreme 



#959
BBiancaa

BBiancaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 23 iunie 2015 - 14:16

Aici locuiesc eu :) burtica e pozata jn urma cu vreo doua sapt , acum mi e pareca arat oribil in orice poza :d

P.s. a trebuit sa pozez cu tableta poza de pe laptop ca era prea mare si am cautat cea mai rapida varianta1435068848496.jpg



#960
BBiancaa

BBiancaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 23 iunie 2015 - 14:19

Poate acum se vede normal [batcap] 1435069107966.jpg





Etichetat si cu sarcina, gravida, noiembrie, 2015

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -