Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de iunie 2015(Capsunele de iunie 2015)-CAP.6

capsunele iunie 2015 sarcina burtici

479 raspunsuri la acest subiect

#11
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 02 martie 2015 - 21:37

Eu nu am avut timp sa ma documentez in legatura cu celulele stem, dar o colega a citit mult pe tema asta. Concluzia ei a fost ca nu vrea să stocheze la nicio banca ce le păstrează în România sau Europa de est din cauza problemelor ce pot aparea. Cred ca mi-a si dat exemplu de caz in care toate probele stocate undeva in Serbia s-au pierdut si acum sunt procese...ceva de genul, nu mai stiu exact :) Ea a ales sa recolteze cu o firmă care le stocheza in UK, o sa caut si o sa va zic care.
Eu nu sunt hotărâtă daca recoltez sau nu.

Editat de carla_cluj, 02 martie 2015 - 21:39 .


#12
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 02 martie 2015 - 21:59

Sa ne fie de bine noul capitol...multumim Simo inca o data! [:)]

 

Aever ne face placere ca te-ai decis sa revii printre noi...

 

Swan de aratat arata super hamacul...in schimb nu stiu cat e de indicat si comod pentru o buna crestere a bebelului..

 

.Am intrat duminica impreuna cu sotul meu intr-un magazin cu carucioare, leagane, jucarii etc...sa ne prindem urechile nu altceva...fel si fel de chestii care mai de care mai "wow"...

 

Ghiciti ce martisor am primit eu de 1 Martie??? Asta in ciuda "dietei mele" de saptamana trecuta...un ditamai cozonacul, gata scos din cuptor, pufos si moale cu care m-am "luptat" de ieri si pana azi.. [smulgpar]



#13
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 02 martie 2015 - 22:07

Taspic...tu esti prima care pasesti in cel de-al 3 lea trimestru...incepem acusi numaratoarea inversa fetelor...zboara timpul foarte repede parca mai ieri vorbeam despre primul trimestru. [balcon]



#14
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 02 martie 2015 - 22:09

 Simo ne-ai tranformat in "ciresele" din capsunele ...Nu-i bai is bune si cireselele... [:D]



#15
simonelia

simonelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 02 martie 2015 - 22:39

Anca, si eu care credeam ca am gresit...nuuuuuu! Inca de la inceput odiseea s-a numit Capsunele de iunie, nu? Fraza cu burticutele lunii Ciresar am adaugat-o eu, intrucat in popor luna iunie e numita luna Ciresar, adica luna in care se coc ciresele, sper ca m-am facut inteleasa. Daca gresesc cu ceva, nu ezitati sa ma corectati...errare humanum est



#16
L4baby

L4baby

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 06:15

Swan stiu o tipa care a avut hamac din-ala si zicea ca e cea mai buna achiziție pentru bebe. Sper sa iti foloseasca. Fetelor eu am citit ca numai la noi e obsesia asta cu recoltatul de celule stem, in Europa nu se înghesuie. In plus in Marea Britanie ce se recoltează (dacă) intra in banca națională de celule de unde toti pot beneficia in caz de nevoie. Acolo nu exista discutia asta cu recoltatul. Stiu pe cineva care asteapta bb si nu a auzit nimic de genul de la nimeni, nici nu isi pune problema sa recolteze....
Ce sa zic? Nu stiu nici eu...
Nou capitol, aproape de trim 3, ce frumos :)
Nu parcă la 27 sapt se fac 6 luni? Prea complicat :(
O primăvară minunata sa avem!

#17
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 08:30

Nici eu nu stiu sa socotesc cate luni am...stie cineva?  [batcap]

Swan, frumos leaganul, sunt convinsa ca e ok, sa-l folositi sanatosi!

Nu-mi vine sa cred ca povestim de trimestrul 3!!!! Hai fetelor ca ami avem asa putin!



#18
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 09:52

Anca, si eu care credeam ca am gresit...nuuuuuu! Inca de la inceput odiseea s-a numit Capsunele de iunie, nu? Fraza cu burticutele lunii Ciresar am adaugat-o eu, intrucat in popor luna iunie e numita luna Ciresar, adica luna in care se coc ciresele, sper ca m-am facut inteleasa. Daca gresesc cu ceva, nu ezitati sa ma corectati...errare humanum est

Mie nu-mi displace..pur si simplu mi-a atras atentia...sunt o mare fana a ciresilor!!!



#19
Taspic

Taspic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 10:03

Eu am inteles ca in primul trimestru fiecare 4 saptamani = 1 luna, in trimestrul 2 fiecare 5 sapt = 1 luna si apoi in trimestrul 3 din nou fiecare 4 sapt = 1 luna. Doctorita mea mi-a spus ca trimestrul 3 incepe cu sapt 29 si se numara intr-adevar cate 4 astfel incat saptamanile 29, 30, 31 si 32 inseamna luna a 7a, saptamanile 33, 34, 35 si 36 luna a 8a si saptamanile 37, 38, 39 si 40 luna a 9a...dupa metoda ei se acopera perfect cele 40 de saptamani. Asadar eu sunt inca in luna a 6a si mai am aproape 2 sapt (asata si cealalta) ca sa ajung in luna a 7a...pffuuu credeam ca-i mai aproape ca mi se pare ca am deja burta mare...  [fal]



#20
Janinlav

Janinlav

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 13:03

Ce fericire cand am vazut ca avem un nou capitol, mai aproape de Trimestrul 3! Multumim, Simonelia! Haideti fetelor ca ne apropiem usor usor! A trecut si iarna, mai avem primavara si gata, ne tinem capsunelele in brate [il]

 

Eu am recoltat astazi si acum astept ca pe ace analizele, ar trebui sa le primesc cel tarziu maine...

 

Swan, hamacul pare foarte interesant si daca tot l-ai primit, este un dar binevenit. Incearca sa vezi cum e si daca ii place lui bebe, de ce sa nu-l folosesti?





Etichetat si cu capsunele, iunie 2015, sarcina, burtici

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -