Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Turcia 35

fiv acibadem tayfun turcia

409 raspunsuri la acest subiect

#381
Giulia1981

Giulia1981

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 30 martie 2015 - 20:17

Ancutza felicitări si multa bafta miercuri. Eu trebuie sa fac beta miercuri pe 1 Aprilie. Ma duc la Sibiu sa fac analiza ,ca la Vâlcea da răspunsul dupa o zi pentru ca trimit analiza la București . Măcar aflu răspunsul in aceeași zi la prânz. Ruxandra ce mai faci? Am foarte mari emoții ,mai am puțin si mie foarte frica sa nu fie iar negativ.Multe persoane zic ca daca nu ai sangerarea de implantare nu e nimic si eu nu am nimic.Fetelor ca ati reusit a ti avut acea sangerare de implantare sau se poate si fara?  Încerc sa fiu puternica dar nu prea reușesc.



#382
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 30 martie 2015 - 22:55

Buna, fetelor.
Ancutzz, bravo pentru puiutzi asa puternici! Multa bafta miercuri.
Velvet, imi pare foarte rau! Este foarte bine ca ai embrionasi la rece, dupa ce te linistesti te duci sa ii iei acasica. Te pup si te imbratisez.
Dellya, tot cu greturi? Lasa ca mai e putin si scapi de ele, le faci plecate la gravidutzele in asteptare. Eu si Miaunica pupam burtica si mamica.
Giulia, eu nu am avut nici o sangerare de implantare si am reusit.....nu e o regula sangerarea la nidare.... Doamne ajuta pentru miercuri, sa ne dai o veste buna la inceput de luna.
Va pup pe toate. Noapte buna.

#383
amaradia

amaradia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 30 martie 2015 - 23:08

Ruxandra, daca nu ai facut inca cariotipul genetic, mergi la IOMC si fa-l. E o doctorita acolo foarte buna, Vasilica Plaiasu, iti va explica tot ce vrei sa afli pe parte genetica.

Fetelor, aveti idee, Tayfun e la clinica in luna aprilie?

Va pup pe toate.

Sultanelor de pe grup, va mai astept si pe acolo cu noutati. Sunteti mai active aici si ma supar :))))))

#384
amaradia

amaradia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 30 martie 2015 - 23:11

Giulia, nici eu nu am avut sangerare de implantare. Nu e o regula. Ai incredere ca totul va fi bine. Pup fata curajoasa si increzatoare.

#385
Abebe

Abebe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 31 martie 2015 - 08:50

Buna dimineata sultanelor,

Camrynna multumesc! [pup]

Ruxandra succes cu cariotipul!

Giulia,nu te mai ingrijora, asteapta pana maine si faci beta!Stresul papa progesteronul si nu e bine. Cred ca ne vei da vesti frumoase!

 Ancutzz, frumoase rezultate!Bafta la transfer sa ai mult lipici la bebei!

Amaradia, mi-era dor sa te mai "citesc"...cand ne mai scrii ceva frumos?Mai planuiesti un bebe?..daca da, succes!

Dellya,ti-as lua si eu din greturi cu multa bucurie, macar sa stiu ca se incheie lupta pentru bebe! Sa ai sarcina usoara!

Miaw,ai trecut de 6 luni?Inca-un pic si-l vezi pe voinic!

Lorelei, Birmanutza ce bine ca sunteti langa noi!

Qiao,Loli pupici!

Nelay planuiesti o tarzanica?

Cookie ce mai fac gemenasii tai?

 Fetelor va salut pe toate si cele nenominalizate...ca as face o lista prea lunga! [flo2]



#386
ruxandrars

ruxandrars

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 31 martie 2015 - 10:01

Giulia fara stres te rog. Nu e o regula sangerarea de implantare, nici eu nu am avut deloc si totusi, de data asta si pentru prima data, a avut loc implantarea. Iti doresc un beta mare si progresiv!!!
Mult succes Ancutzz, sa ai parte de embrioni puternici si lipiciosi!!!
Sarcina usoara Dellya si Miaw!!!
Multumesc ptr info Amaradia, acolo o sa-l fac. Cred ca dupa Paste ca nu ma grabesc cu transferul. Nu stiu daca mai fac anul asta, deocamdata nu ma simt pregatita psihic.
O zi frumoasa fetelor, va pup cu drag si va multumesc din suflet ptr toate sfaturile, incurajarile si intelegere!!!

#387
amaradia

amaradia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 31 martie 2015 - 13:08

Abebe, buna ziua mi-ai dat... belea ti-ai capatat [:)]

 

Ruxandra, pentru tine... pentru noi toate...

 

Eşecurile pot durea şi te pot dezamăgi, mai ales când ştii că ai dat tot ce-ai putut, dar asta nu înseamnă că viaţa trebuie să se termine aici. Ridică-te şi trăieşte, păstrează-ţi încrederea în tine şi optimismul. Fii puternic şi mergi mai departe, pentru că totul se întâmplă pentru un motiv, unul care să te înveţe, să te corecteze, să te ajute şi care să-ţi demonstreze cât de puternic eşti cu adevărat.

Nu ai să înțelegi la început de ce greutățile sau obstacolele au rolul lor în viața ta. Nu ai să înțelegi nici că ele ajută la construirea și formarea caracterului tău, sau că acestea vor fii cele mai importante lecții pe care le vei învăța vreodată. Nu ai să înțelegi că independent de toate lucrurile negative care au loc , tu nu vei mai fii același om care ai fost . Toate acestea le vei înțelege mai târziu când vei descoperi în tine o forță nebănuită, un curaj extraordinar, un suflet și o minte vitează și matură. Micile momente de singurătate, deziluzie sau tristețe vor fi simple amintiri, a căror durere se va stinge cu timpul. Vei fii suficient de puternic ca să reziști în fața furtunii, suficient de tare încât să nu te lași doborât de vremea rea, suficient de curajos ca să ții piept vieții. Pașii tăi poate vor fi nesiguri dar niciodată rigizi. Inima ta poate va cunoaște incertitudini dar niciodată nu va cunoaște răceală sau asprime. Cel mai greu lucru în viaţă este să te găseşti pe tine însuti şi să ştii cine eşti, dar aminteşte-ţi asta: fiecare persoană este specială, este unică. Ca oameni, avem tendinţa de a ne face griji pentru toate lucrurile care nu contează şi de a uita de toate lucrurile importante. Bucure-te cât poţi de mult de viaţa pe care o duci, pentru că nu ai cum să ştii când se va termina. Aşa că zâmbeşte mai mult, iubeşte mai mult şi bucură-te mai mult. Fă un pas în direcția viselor tale și dă-și șansa de a trăi o viață extraordinară.



#388
Abebe

Abebe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 31 martie 2015 - 15:38

Draga Amaradia,

Imi face totdeauna placere sa-ti citesc postarile.Cred ca sunt ganduri pline de spiritualitate si incarcate de forta care au menirea de a sintetiza multitudinea de stari sufletesti prin care multe dintre noi trec in drumul spre implinirea viselor.

Chiar astazi vorbeam cu cineva ca pentru tot ce am realizat am luptat dar am si invatat.

Sper ca, intr-o zi, toate eforturile si luptele noastre sa fie incununate in zambetul unui bebe minunat iar inima noastra sa-si  topeasca toata amaraciunea si tristetea in iubire si recunostinta ca am reusit!

 

Pupici



#389
amaradia

amaradia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 01 aprilie 2015 - 10:58

"Vom zâmbi, vom iubi, vom trăi.
Vom privi cu prietenie către soare pentru că i-am dus dorul și ne vom bucura de căldura lui.
Vom vedea cum înfloresc copacii, îmbrăcând haina frumoasă a adevăratei primăveri.
Vom fi prieteni, copii, suflete pereche.
Vom cânta și vom dansa de bucurie și poate uneori ne vom culege lacrimi din colțul ochilor din cauza vreunei noi dezamăgiri.
Ne vom gândi la cine am fost și la cine am devenit și poate că vom deveni nostalgici cu gândul la copilăria pe care o pierdem uneori prin cotloanele sufletului.
Ne vom pune dorințe și vom sufla în câte-un puf de păpădie în speranța că se vor împlini.
Vom iubi pentru că asta știm să facem și vom ierta pentru a ne ușura sufletul.
Vom zâmbi pentru că ne stă bine și le vom dărui și altora pentru că nu suntem niciodată prea săraci încât să nu le putem împărți.
Vom trăi și ne vom bucura de viață!

Să aveți un Aprilie plin de liniște și de bucurii, de iubire și de prietenie, de soare și de viață!"

 

Miniaturi atasate

  • e0476eb1b68a56876a6f24782cbe38a8_large.jpg


#390
Giulia1981

Giulia1981

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 01 aprilie 2015 - 12:05

Fetelor am beta 368,77. Va multumeasc tuturor pentru sustinere si incurajare.trebuie sa o refac peste 2 zile.mi e frica sa, nu scada.



Etichetat si cu fiv, acibadem, tayfun, turcia

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -