Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Turcia 35

fiv acibadem tayfun turcia

409 raspunsuri la acest subiect

#11
turqoise

turqoise

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 10:44

Edan, ai grija de puiuti si sa primesti cel mai frumos martisor  [bib]

 

Lore, sambata e marea intalnire?? nu mai stiu daca ai zis ceva de cezariana sau natural [batcap]

 

am bifat si eu nospa-ul si uscosin after ET ,insa nu cred ca a avut vreun efect la momentul  respectiv!

 

Intrebare! A incercat careva tratamentul cu extract de mladite de zmeur??? Am tinut 3 luni, acum am facut pauza 1luna, ceva schimbari menstruale sau observat inca din prima luna cand am avut cm la 23 de zile, in a doua luna la 26 de zile iar in a treia luna la 38 de zile, menstruatie fff dureroasa cu stari de lesin mai ales in prima zi de cm, apoi suportabil! In luna aceasta am avut 2 episoade de sangerari intermenstruale, primul in z23 apoi in z27 dar ff putin, cateva picaturi, fara niciun simptom menstrual!  Luna viitoare sper sa ajung la medic insa nustiu daca ar trebui sa reiau cura cu zmeur sau nu, helppp please [smulgpar]



#12
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 11:03

Hello sultane,turqoise eu am facut cura de 3luni(seara) dar am luat si de muguri de coacaz negru dimi pana in 10 (asta e un cortizon light),3ml fiecare.In prima luna ciclu de 25z,menstra 5z nu f abundenta(niciodata nu am avut multa) dar curata,sange rosu cu cheaguri,luna 2 ciclu 25z,tot 5z menstra,luna 3 ciclu 27z menstra 4z si am continuat si luna 4 pana la ovulatie ca sa fie 3luni calendaristice,ciclu de 28z.Eu consider ca s-a reglat ceva pt ca de 2ani venea tot la 23-24z sau la 27,nu mai era o regula si am zis sa incerc.Acum sunt in luna fara tincturi(eu am folosit de la PlantExtract,sticlute de 50ml) si sunt curioasa cand va veni menstra,de luna asta am avut si eggwithe,deci zic eu ca a functionat ceva.Concomitent cu asta am scos carbo si dulciurile din alimentatie.Sper ca te-am lamurit cu ceva



#13
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 11:08

Turqoise,sambata va fi marea intalnire,abia astept.Va fi cezariana,la fel ca prima oara.

Eu nu sunt fan naturiste,nu stiu ce sa iti raspund .Tu ai ciclu neregulat de obicei?



#14
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 11:22

Edan, sa fie lipiciosi bebeii!

Ruxandra, Giulia , Ancuta, mult succes!

Lore, nastere usoara !

Bobosica, ma bucur ca sunteti ok acum!

Dellya, ce face burtica?

Turqoise , eu nu am luat niciodata nimic naturist, din pacate nu te pot ajuta.

Qiao, Abebe, Birmanutza, Dea, [flor]

Un pupic pt toata lumea si sa fie un capitol plin de vesti bune !

#15
Giulia1981

Giulia1981

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 15:10

Lore naștere ușoară. Edan cand te intorci in tara? Ruxandra sa ne tii la curent. Nelay_star mersi sa fie cu noroc la toate fetele.



#16
Abebe

Abebe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 17:07

Dea ai avut sangerari intermenstruale si inainte de a incepe tincturile?

Edan,utile informatiile tale despre prof.Tansu si preturile noi...

Birmanutza,Nelay daca mai aveti " resurse" de toate tipurile nu renuntati si la bebe 2..

Pupici tuturor !



#17
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 17:52

Abebe ai incurcat borcanele,turqoise era cu sangerarile,nu eu.Eu am luat tincturile ca anul trecut dupa 2fivuri ciclu meu o luase razna,era o tentativa de ciclu si cu date aiurea,nu mai era regulat la un nr de zile si semana cu un spoting,nu ciclu.Pe mine m-au ajutat putin tincturile,dar fiecare reactionam diferit,"cu o floare nu facem primavara".Dupa luna asta pauza nu mai iau pt ca ar interfera apoi cu fivul si am mai stricat un fiv cu naturiste,cred ca de la ele am avut rezultat asa prost.Va pup sultanelor



#18
turqoise

turqoise

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 20:08

Dea  [flo2]  

 

Abebe, am mai avut anul trecut o singura data  cand am sunat dr si mi-a zis ca e de la ovulatie, nu m-a convins insa si alte explicatii n-am mai primit motiv pentru care am hotarat sa schimb medicul!

 

Lore, da, intra-adevar dintotdeauna am avut cm neregulat din pacate, de obicei intre 30-37-40 zile, desi am incercat diferite cure homeopate, ceauri, tincturi, etc toate au efect doar pe durata administrarii si atat! Dar parca situatia s-a accentuat dupa fiv si speram sa gasesc/elimin cauza laparoscopic insa nu s-a intamplat asa! Ramane sa fac si RMN-ul si mai vedem, nu renunt sub nicio forma pana nu ma vad cu odrasla in brate [il]

deci bebelina e programata pe 28, bine ca nu e an bisect, altfel aveam emotii [:)]



#19
edanmns

edanmns

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 27 februarie 2015 - 09:46

Buna fetelor!
Ieri seara am ajuns si eu inapoi in tara.
Turqoise si eu am cm total neregulat, de cand ma stiu eu, si am încercat diverse tratamente, naturuste, homeopate, reflexoterapie și reiki, dar fara efect.
Toate tineau maxim 3 luni si din presupunerile mele era din cauza faptului ca inca mau avem hormoni in mine, hormoni de la anticoncepționale.
Pana sa imi dpresc un bebic, ma mulțumea faptul ca macar cu astea imi vine regulat, dar de cand incercam sa facem bebe, asa a fost pb noastra cea mai mare. Lipsa menstruatiei si implicit lipsa ovulatiei.
Inainte sa incep stimularile, aveam ciclul la 50-60 zile sau mai outin sau mai mult, dupa bunul lui plac.
Dupa ce am inceput tratamentul pot sa spun ca se cam reglase, era undeva la 30 de zile. Cand l-am lasat, atunci a fost durerea cea mare, am avyt ciclu la 60 zile, apoi la 108 si apoi cu tratament de provocare, duphanston, la 104 zile :(
Nici eu nu am avut niciodata o menstruatie abundenta, chiar radeam cu prietenele mele, ca daca nu mi-ar fii fost aila, puteam sa stau cu un absorbant, toată menstruatia.
Am fost si la endocrinolog, aa vad daca ei ma pot ajuta cu ceva, dar .... nimic.
Sper ca embrionasii mei sa fie lipiciosi si sa sa-i pot tine in brate dipa astea 8 luni si jumatate si dupa sarcina sa se rezolve pb.
Va pup si mult succes tuturor!
Ps: are cineva un nr de contact al dellya86, ca m-a rugat sa-i aduc niste medicamente, dar nu mau imi raspunde pe pm si nu stiu ce aa fac cu ele.

#20
ruxandrars

ruxandrars

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 27 februarie 2015 - 10:46

Lore nastere usoara si bebe sanatos!!! Eu sunt la clinica, deja an terminat si monitorizarea 2, merg tot pe puregon 300 pana luni si cica pe miercuri, joi va fi si punctia. Mi se pare repede, parca nici nu m-am obisnuit cu idee ca sunt in fiv. Important e rezultatul!!! Deci mie pana acum mi-a dat puregon 300, coraspin si prednol. Mai iau eu femibion 1. Astept saptamana viitoate si rezultatele de la analizele de aici cu nk si th1/th2. Tot azi mi-au cerut si un avans de 2000 lire. Astia cum ma vad cum imi cer cardul :) dar e o zi senina si ma duc la plimbare!



Etichetat si cu fiv, acibadem, tayfun, turcia

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -