Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Pe Ghetar. Cu capra...


661 raspunsuri la acest subiect

#11
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 13:00

Eva are afte toata gura....toata...ii dau glicerina cu nistatina si atat.ca altceva nu mi a dat.

#12
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 13:17

mada, in afara de afte, mai are si alte simptome ? febra, o doare ceva, are eruptii si pe corp ?

intreb pentru ca leziuni foarte asemanatoare cu aftele apar si in herpangina, insa este prezenta si febra destul de mare, cu debut brusc si fara motive aparente (nu exista rosu in gat, copilul nu e racit, samd.)



#13
MarianaPop

MarianaPop

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.884 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 13:20

Strumphitza,  [flo2].   Renovare de la A-Z. Asa este, sunt patita cu meseriasii...asa ca am tinut cont si de marja [:)] . Bineinteles ca o sa mai vin cu foto. Si eu ma uit de fiecare data cu drag la printesica ta carliontata  [il] .

Imi pare rau de episoadele de durere de cap, e crunt si eu am migrene "luminoase" dar nu asa de des. Sanatate multa [pup] !

 

Mada, si la noi functioneaza cu succes glicerina boraxata cu nistatina. Trebuie sa eviti sa-i dai citrice, sucuri cu acid, mustar...tot ceea ce i-ar provoca usturimi in cavitatea bucala. sanatate si sa va reveniti cat mai rpd [flo] !

 

Nici eu nu mai suport soarele de vre-o 10 ani. Si ce mai stateam la nudul gol... [:D] . Imi apar bube rosii... [bang]  si sunt alergica la creme, uleiuri si alte unsori...

 

Dupa ce-am citit mesajul Ralualexandrei...am picat in melancolie. Ce trece timpul, mai ieri ma plimbam pe hol cu dra ca sa adoarma si acum suntem la scolita...

 

Bianca la 4 luni...

Miniaturi atasate

  • 71. Bianca Alessia 4 luni.JPG


#14
MarianaPop

MarianaPop

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.884 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 13:30

Mey, io am primit asta pe e-mail... [fal]. M-am uitat de 3 ori...trucaj?

https://www.youtube....h?v=uA9H5wbYhik

 



#15
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 13:46

La multi ani, baietilor de ghetar, radu si victor!

 

strumphi, am scapat neasteptat de ieftin. Fiindca nu era singurul si instructorul a spus ceva de zapada ce tocmai cadea, trafic si alt cele....



#16
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 14:00

Ce bulanoasa am vazut eu! [il] Aseara ma uitam si eu pe poze mai vechi si nu imi vine sa cred ce repede trece timpul.. O mai iau in brate si o pun asa in pozitia de supt, ma uit la ea, are aceeasi mocuta dulce de cand era la san.... ce dor mi-e de perioada aia!  [il] Tot o intreb: cand ai crescut? cand a trecut timpul? ea imi raspunde: Sophia is a big girl now! Ohh... si inca cum! Are si big girl bed acum si fuge singura in pat ... deunazi mi-a spus: go to your bed, I sleep alone! I`m a big girl! mereu adormea cu mana mea pe post de fular.. acum adoarme singura in pat la ea.  [q]

 

============================

 

 

 

M-am laudat de dimineata ca nu imi vad capul de treburi.... dar numai am hranit mandra si am pus la spalat o tura, apoi am sunat acasa si ... mi-a raspuns tata... abia il auzeam, asa o voce chinuita are si ...am plans amandoi, eu la un capat, el la celalalt.  Sophia a vrut sa vorbeasca cu tataie dar abia il auzeam eu.... ieri ar fi trebuit sa mearga in spital iar sa ii faca citostatice, dar .... mi-a spus azi, nu mai are ce sa ii faca, nici nu stiu de ce a acceptat. Oncoloaga lui ii propusese si el acceptase... dar la cat ii e de rau nu s-a mai dus. De cand am plecat eu de sambata nu mai e mobil deloc deloc, e rapus la pat... numai ma gandesc la ce mi-a spus el azi  si ma pufneste plansul... si cand imi aduc aminte ce plangea mama cand am plecat si ce mi-a spus... off! Viata asta...   [:(]

 

Las naibii treburile si ma duc afara sa imi aerisesc creierii.. plus ca vrea miss in parc... 

 

Am scris, am sters.. am scris iar... ma scuzati daca v-am indispus cu randurile mele....   



#17
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 14:05

Strumph, nu te prosti. scrie aici, scrie tot ce ai pe suflet. macar atat sa putem face pentru tine, sa te citim. [pup] stii ca suntem toti in jurul tau.

 

Mariana, o draguta balerina, de mica era draguta! [;)]



#18
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 14:25

Eva are afte toata gura....toata...ii dau glicerina cu nistatina si atat.ca altceva nu mi a dat.

#19
MarianaPop

MarianaPop

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.884 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 15:06

Strumphitza, draga mea [grup]! E greu, dar din pacate nu-i putem ajuta. Suna-l, chiar daca plangeti la telefon, e o alinare pentru dansul sa te auda. Sunt alaturi de tine!

 

Roxanaz, multumesc mult pentru aprecieri [flo] !



#20
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 15:55

Mey, io am primit asta pe e-mail... [fal]. M-am uitat de 3 ori...trucaj?

https://www.youtube....h?v=uA9H5wbYhik

 

Niste tembei...




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -