Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Felicitaari Eyna! Soparlici! Ade! ^v^ Hai Nicol, Alynutza, Ana! - Bulgarasi februarie 2015 (14)


388 raspunsuri la acest subiect

#11
Lory2014

Lory2014

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.628 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 12:57

Felicitaaaaaaaaaari Soparlici! [flo2] La multi ani, Alexandru!!! [il]  Sa fii sanatos, fericit si iubit! Sa va traiasca, fata draga! [deziuata]

 

Haaaaaai Helen!!! [majoreta] Haaaaai Onuta! [majoreta]

 

Nico si Iuli, haideti, imbogatiti ziua, facem egalitate, 2 zane si 2 cavaleri! Doamne Ajuta si sa iasa cum va doriti!!![majoreta] [majoreta]

 

Ahhh ce-mi placeeee, vin bulgarasii pe banda! [il]



#12
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 13:41

Heleeen!! Baaaafta si nastere rapida si sa o tii pe printesica in brate cat mai repede!!

Banuiesc ca Nico e deja la spital. Noi ne-am alintat la o patiserie frantuzeasca si l-am iubit pe Luca si l-am rasfatat. Totul e gata, eu stau 15' in pat, fac un dus si in 95' plecam de acasa.
Doamne ajuta burticute! Dupa cum v-am promis incerc sa tin totul live.

Pupicei

#13
alynutza85

alynutza85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 573 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 13:52

Supeerr, vin bulgarasii! Curaj Helen! :)

Eu tot nu mă simt grozav, stau în pat și mă uit la Frozen. Îmi simt stomacul dat peste cap și am o stare de moleseala generala. ...

Bafta încă o data fetelor!

#14
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 14:17

Alynutz zic eu ca starea ta de rau e premonitoare. Parca te vad cu Celinuca in brate inaintea mea <3

Oana, ai plecat la spital?

#15
Lory2014

Lory2014

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.628 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 14:29

Alinutz sunt fix semnele ca vine Celine! Tu nu mai ajungi joi sa le ceri ceva celor de la spital, iti zic eu, pentru ca vei fi cu Celine in brate pana atunci! Pot sa pariez :) 

 

Hai sa bagam o majoreta, poate convingem parisianca: [majoreta] Sa vedem daca vrea sa fie varsatoare la limita sau vrea sa fie pesti! :) 

 

Hai Iuli! [majoreta] Mai e putin si o sa-l ai si pe pingufoartemic  [:)]  in brate!

 

Bravo Carmenus, that's my girl! Si bravo Vera! [il]

 

Alina cum mai e Mihaiul? Au mai trecut gazele? Ii dai ceva pt colici?

 

Andreuta sa stii ca asa suntem si noi, agatate de tzatza caaat mai mult! Eu sunt cu lanolina de la lansinosh. Ma bucur ca mananca, insa, a ajutat-o alaptatul asta si sa se albeasca. Dar chiar te inteleg, eu inca il mai am pe iubi acasa sapt asta dar de sapt viitoare, o sa fie interesant daca o apuca mancatul cand trebuie s-o luam pe marmotel de la scoala.  [:)]

Stef a inceput sa urmareasca cu privirea?

 

Mai vin



#16
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 14:38

Lorycic, lanolina lansinoh si la mine. Tub mare de 40 aproape terminat. Si comprese multi-mum. Si lapticul meu cum zice si Alina. Dar cand bb trage continuu nu mai apuc sa dau cu nimic si in ritmul asta or sa se ususce si or sa cada. Le dau voie, dar doar peste 5 luni :)) Eu am ramas deja singurica inca de ieri. Cu bebe ma descurc, doar ca in casa nu mai apuc sa fac nimic si asta ma frustreaza un pic. Incercam sa gasim din nou pe cineva pt curatenie; dar greu ca oamenii nu-s seriosi si ar vrea sa ia banii degeaba. Aveam sperante mari ca ne vor mai ajuta ai nostri, dar le au si ei pe ale lor, asa ca trebuie sa ne descurcam singuri.
De vreo saptamana bb a inceput sa ne urmareasca cu privirea, intoarce capul in directia din care aude o voce iubita si are pupilele din ce in ce mai pronuntate. Tot de vreo saptamana ii da si lui mami peste mana cand nu-i convine ceva. Si strange degetele noastre cu putere. Aa si a favut falcutze si pernute la manute. Nu ma pot abtine si ii scan pupi din ce in ce mai multi :)

#17
Carmen_K

Carmen_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 720 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 15:01

Gata am revenit,

 

Am alaptat pentru a 7-a oara pe ziua de azi (sincer, de dimineata de la 6.30 a mancat de vreo 4 ori in 7 ore - ceea ce e des pentru ea, ea ar fi mancat pana acum de vreo 2 ori, hai maxim 3) daca prindea si masa de la 1 (dar acum doarme). La noi peste zi mesele sunt la trei ore sau la 2.5 in mod normal. Iar noaptea avem un somn lung, de 6.5-7 h (bine aici uneori intra si plansul de 1 h), si apoi unul scurt de 4 h. 

 

Andreea, eu la Stef cred ca e puseul de crestere de 3 saptamani (aici asa zic ca ai la 10 zile, la 3 saptamani, la 6 saptamani, la 3 luni si 6 luni). La mine la ala de 10 zile a stat doar cu tzitzi in gura ziua (din fericire nu si noaptea). 

 

Eu cred ca de ieri da semne de colici si Vera, ca ieri seara a plans o ora continuu (plans plans) cu ridicat piciorusele si strambat din gurita si nimic nu era bine.

 

Lory ce ma bucur ca si voi sunteti bine. M-am uitat de poze pe drive dar nu am vazut.

 

Alinutz, la tine starea asta e semn de bebe, eu zic ca vine vine vine.... Poate a avut dreptate iubi al tau cu miercuri, a gresit doar saptamana ;).

 

Helen, bafta multa! Succes sa vina printesa repede si usor si sa ne tii la curent!

 

Ce imi place ca vin bulgarasii :).

 

Eu am facut niste pasteis de belem (sunt niste prajiturele care sunt faimoase in lisabona si am vazut o reteta la tv si mi s-a facut o pofta... asa ca l-am trimis pe sotul sa cumpere un bat de vanilie ca d'asta nu aveam in casa) asa ca acum ma delectez cu ele (nu de alta dar si eu ca Lory, mananc de zici ca sunt de pe vremea foametei, deocamdata nu m-am ingrasat dar in ritmul asta....) si am facut si o lasagna (o bag in frigider si maine o pun la cuptor) asa ca acum astept sa se scoale fomista sefa. Sper sa o hranesc si apoi sa prind si 1 h de plimbare.

 

Pup toate fetele, fara discriminare :)



#18
oana9689

oana9689

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 15:21

Inca n-am plecat la spital,mai am cate o contractie lejera,dureri de spate.Astept sa vad ce planuri are,poate totusi sta pana maine cum e stabilit,dupa dpn.
Doamne ajuta ! Va pup !

#19
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 15:22

Dragutelor astept sa plec la spital. Emotii cat casa, ceva contractii ametite si usor stricata la stomac. Pana sa imi dea ei cocktailul, ma rezolv singura [:-)))]

#20
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 15:47

Carmen si eu cred ca e puseul de 3 sapt ca prea mananca fara oprire de ieri incoace. Azi noapte a dormit mai mult si a mancat mai putin. Chiar a sarit o masa. Ma astept ca in 2-3 zile sa nu mai intre in salopete :)) si nici nu am prea multe din narimea urmatoare,62. Sa vedem cum facem sa mai cumparam, ca sincer nu l-as lua la magazin inca. Poate da tati o fuga singurel :)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -