Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * - 6 voturi

Olivia Steer si vaccinarea copillor - sau starletismul iresponsabil

olivia steer vaccinare vaccinuri vaccin

354 raspunsuri la acest subiect

redactor

redactor

Membru VIP

• Administrators
  • 13.760 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 10:09

Acum ca nu mai este OTV avem doua variante disponibile pentru un targhet special: RTV si FB.

• 0

cristina30

cristina30

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 926 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 11:08

Mercur-ul a fost descoperit in sange prin medicina alternativa.

in Germania au parintii optiunea libera sa nu-si vaccineze copiii si e respectata si acceptata.

Asa ca si caz divers.. Vaccinul TBC se considera in Europa depasit.. In Romania insa se aplica fara doar si poate. Eu cred ca e foarte important sa ne informam ca si parinti cele dam copiilor nostri. Am fost obligati ani de ani in comunism sa facem anumite proceduri...
Aceasta discutie mi se pare o metoda de denigrare a adminului contra FB si a lor persoane fizice.. Ar dori poate o la fel de mare influienta ca si ponegritele "starlete"... Din pacate insa dc nu mai e ceea ce a fost, se strang Randurile.
Nu sunt impotriva vaccinurilor dar nici nu ma supum orbeste sa le fac si respect devizia celor care nu le fac. Olivia Steer e doar una din vocile care propaga ne-vaccinarea.
Cristina

Editat de cristina30, 17 februarie 2015 - 11:08 .

• 3

redactor

redactor

Membru VIP

• Administrators
  • 13.760 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 11:13

mda, in lipsa de argumente se ajunge mereu la atacul la glezna. te-as ruga draga Cristina sa nu mai faci referire la altceva decat la acest topic.

• 0

roxanaz

roxanaz

Membru VIP

• Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 11:15

*
HOT

in Germania au parintii optiunea libera sa nu-si vaccineze copiii si e respectata si acceptata.

Asa ca si caz divers.. Vaccinul TBC se considera in Europa depasit.. In Romania insa se aplica fara doar si poate. Eu cred ca e foarte important sa ne informam ca si parinti cele dam copiilor nostri. Am fost obligati ani de ani in comunism sa facem anumite proceduri...

si in Romania esti liber sa nu vaccinezi copii.

vaccinul TBC nu e considerat depasit, ci frecventa bolii nu il mai justifica. de aceea s-a renuntat la el. din pacate in Romania frecventa de aparitie a TBC este inca crescuta, de aceea vaccinarea este recomandata.

• 5

mcoca

mcoca

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.131 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 11:20

Mercur-ul a fost descoperit in sange prin medicina alternativa.

Aceasta discutie mi se pare o metoda de denigrare a adminului contra FB si a lor persoane fizice.. Ar dori poate o la fel de mare influienta ca si ponegritele "starlete"... Din pacate insa dc nu mai e ceea ce a fost, se strang Randurile.
Nu sunt impotriva vaccinurilor dar nici nu ma supum orbeste sa le fac si respect devizia celor care nu le fac. Olivia Steer e doar una din vocile care propaga ne-vaccinarea.
Cristina

Romania e tara endemica pentru tuberculoza. Eu (si toti prietenii mei romani) am cerut in Franta vaccinul TBC si doctorul m-a felicitat. 

Fetele mele isi petrec vacantele in Ro, mai mergem si prin MAghreb, mi se pare inconstienta sa nu le vaccinez.

Romania a avut/si are o schema de vaccinare f buna!

• 0

xdidi

xdidi

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.405 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 11:24

Cristina in Germania si europa de vest vaccinarea antiTBC nu este obligatorie, pentru ca in aceste tari nu mai exista cazuri de TBC, iar in america ce sa zic este considerata o boala de mult uitata...insa nu este si cazul Romaniei, daca te uiti pe statistici la  cazuri de imbolnaviri suntem pe locul 1 sau 2 in toata europa..si un loc fruntas mondial...nu tot ce vine din occident este neaparata mai bun sau mai performant, nu trebuie sa uitam in ce mediu traim, pe unde circulam si cum ne putem imbolnavi sau ne pastra starea de sanatate.

eu una sunt un om care a fost vaccinat si consider ca parintii mei au actionat corect in cazul meu, fie ca asa au considerat , fie ca asa le-a fost impus...la randul meu cand o sa fiu mama , imi voi vaccina copilul cu schema nationala , cu siguranta o sa citesc si o sa documentez mai mult...pentru ca eu cred ca si copilul meu merita macar sansele de viata pe care si eu le-am avut(asta daca ele depind de mine)

cred ca fiecare parinte ar trebui sa fie pro sanatate si dezvoltare armonioasa a copilului, sa citeasca studii medicale atestate si conformate la tara in care traieste, uitam de cele mai multe ori de mediul in care stam(aici sunt si o gramada de teorii si ale fitoterapiei, cum ca o potenta buna de tratament o au plantele din tara in care noi si stramosii nostri au trait, asta daca o luam pe medicina alternativa)

dar strict la vaccin pot spune ca e o responsabilitate colosala a fiecarui parinte, fie ca e pro sau contra.

• 2

Selene_Bunny

Selene_Bunny

Membru VIP

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 11:25

Romania are inca destui cetateni bolnavi de TBC. Si la mine in oras functioneaza spitalul TBC bine-mersi.

Daca parintii care renunta complet la vaccinuri sunt luminati, cei care fac si vaccinurile optionale, pe bani grei, cum sunt?

Unele zone din Romania colcaie de maidanezi. Am mai intrebat, nici cu vaccinul antitetanos si antirabic nu sunteti de acord, in conditii de periculozitate?

Editat de Selene_Bunny, 17 februarie 2015 - 11:27 .

• 0

cristina30

cristina30

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 926 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 11:27

mda, in lipsa de argumente se ajunge mereu la atacul la glezna. te-as ruga draga Cristina sa nu mai faci referire la altceva decat la acest topic.

acelasi lucru astept si de la dumneavoastra, va rog frumos!
Cristina
  • 0

cristina30

cristina30

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 926 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 11:32

Mai raspund inca o data, noi am facut vaccinurile, pentru cee ce militez aici e dreptul liber al fiecarui parinte sa aleaga ce crede el ca e mai bine pentru copilul lui : si nu e vorba numai de vaccinuri ci si de alte alegeri.
Nu imi place sa vad oameni vorbiti de rau diar pentru ca au o alta mentalitate de viata.
Respectul fata de oameni care au alte idei lipseste uneori si nu inteleg atacurile la persoana.

Cristina

Editat de cristina30, 17 februarie 2015 - 11:33 .

• 1

mcoca

mcoca

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.131 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 11:33

*
HOT

Cristina, cum un parinte fara nici o pregatire medicala poate sti el ce e mai bine pentru copilul lui? Cum?

• 5

Etichetat si cu olivia steer, vaccinare, vaccinuri, vaccin

Intrebari Panica

• colea lida
    - Ieri, 19:21

• Enterolactis buvabil

mire1982
    - ian 22 2022 22:41

• Bebe nu face caca decat cu supozitor

Adrianaanays
    - ian 22 2022 19:34

• Bună ziua

sellagabi
    - ian 22 2022 13:27

• Somn bebe

iulyroxana21
    - ian 22 2022 12:51

Grupuri

• Mamici din Vâlcea

ela_vl1
    - iul 04 2017 18:24

• Mamici pentru mamici

icailoaie
    - apr 17 2014 09:07

• Mămici,burtici departe de casă...

Andreana
    - dec 04 2013 15:58

• Parinti inteligenti, parinti fericiti !!!!

mada27
    - nov 30 2013 23:00

• Mamici, Burtici, Tatici din Vrancea

Anda08
    - iul 11 2013 16:02

Bloguri

• Eco t1

Lallaa
    - Astăzi, 18:17

• Presimțirea că vine bebe ♡ !

Madanaty
    - Astăzi, 15:25