Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Olivia Steer si vaccinarea copillor - sau starletismul iresponsabil

olivia steer vaccinare vaccinuri vaccin

354 raspunsuri la acest subiect

#311
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 11 martie 2015 - 21:52

Sa mor de ras. Sau mai bine zis, as muri de ras daca nu ar fi de plans. Pentru ca femeia asta e luata intr-adevar in serios de oameni care refuza vaccinuri, medicatie etc pentru ca... asa spune si recomanda ea!



#312
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 11 martie 2015 - 21:54

Si dc esti dg cu cancer de san sa nu cumva sa te operezi!!!!! Sa lasi tumora sa ulcereze, ca aa se vindeca. Pacat ca prostia nu doare ca ar sta MissParker cu morfina in vena

Xio, problema e exact la faptul ca MissParker nu e proasta. Chiar deloc. Nici macar neinformata nu e. Doar ca e informata din surse gresite. Cred ca putem spune ca e "prost-informata". LOL



#313
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 11 martie 2015 - 21:56

Dark, exact ce spuneam mai sus, e inteligenta, stie sa formuleze ce scrie si sa speculeze informatii astefel incat PARE ca stie ce vorbeste. Insa, pacat ca sursele ei de informatie sunt total gresite. Sau ea interpreteaza dintr-un report (?) doar partea care convine si coincide cu cauza ei...



#314
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 11 martie 2015 - 21:59

Cine mai,  ca mor de curiozitate?  [barfa] please! 

A fost mentionata de Xio mai sus.



#315
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 11 martie 2015 - 22:21

Da, multumesc, mi - o amintesc  . 



#316
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 11 martie 2015 - 23:18

Victoria_mami, nu pare ca stie ce vorbeste decat pentru oamenii care nu au legatura cu medicina.Pentru cei care au, bate campii cu gratie.Eu oscilez intre ras si plans de cate ori citesc ce scrie.Ultimul articol, cel despre copilul mort de pojar in Germania este o nebunie.



#317
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 11 martie 2015 - 23:38

Victoria, din punctul meu de vedere un om care scrie asa ceva e prost. bine, e si bolnava femeia, e clar, dar e proasta. Rau. In primul rand pt ca citeste niste lucuri pe care nu le intelege, ca vorba lui Caress, pt cei care au notiuni din domeniul despre care scrie bate campii, nu are nici o logica ce scrie.

Nu mai spun ca nu e capabila sa interpreteze niste lucruri simple de tot, de ex de ce prietenna ei care facuse acasa probabil un AVC, a fost dusa la spitlul din oras/localitate si de acolo transferata la unul universitar,, nu intelege cum anume se desfasoara mafia in donarea de organe....cteste si nu intelege nimic, dupa care ii face pe altii prosti.

E proasta, pe bune :))) si eu extrem extrem de rar spun asta despre cineva.



#318
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 12 martie 2015 - 00:04

http://www.mamicamea.ro/forum/bebelusi-0-12-luni/3518-vaccinarea-copiilor-pro-sau-contra-40-print.html (nu mai duce direct la pagina dar am  facut copy/paste)

 

"DC-ul este sponsorizat de industria farmaceutica si de enspe farmacii (...) Mamicile care citesc aici nu sunt asa usor de manipulat precum membrele DC acum 4-5 ani...spre marea mea bucurie."

 

Noi n-am uitat-o, dar nici ea pe noi . [bla]  


Editat de Cristina_C, 12 martie 2015 - 00:09 .


#319
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 12 martie 2015 - 00:32

citeam acum cateva luni despre un caz sfasietor intamplat in SUA - un student a murit datorita faptului ca nu era vaccinat. Cazul a inceput o dezbatere in SUA despre faptul ca parintii trebuiesc trasi la raspundere pentru faptele lor.

 

La noi in oras sunt 2 fetite a caror parinti (indieni de aici, indigeni, nu stiu cum le zice, scuze, nativi canadieni) au refuzat tratament impotriva leucemiei, invocand faptul ca stramosii lor s-au tratat cu ierburi si ei isi vor trata copilele cu ierburi. Una dintre ele a murit deja. Ptr. cazul celeilalte, vor sa incerce acum autoritatile sa retraga hotararea judecatoreasca, conform careia parintii au avut voie sa refuze tratamentul. Cand Felicia milita impotriva citostaticelor si punea semnul de = intre citostatice si otrava, si i-am explicat de Victoria si atatia alti copii de la sectia de oncologie pediatrica, intr-un final a zis ceva de genul: ¨Ok, citostaticele trateaza leucemia, in rest nimic!¨ din care fraza fiecare sa inteleaga ce vrea. Eu am inteles ca atunci cand eu i-am aratat clar ca tratamentul cu citostatice au salvat viata copilului meu, nu a mai avut argumente si a lasat-o un pic mai moale. Intre timp, a uitat si si-a reluat pozitia din care sustine ca citostaticele = otrava. Personal, m-am lamurit ca ea a trecut mult linia dintre ratiune si fanatism si imi vad de treaba...



#320
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 12 martie 2015 - 00:44

Victoria_mami, nu pare ca stie ce vorbeste decat pentru oamenii care nu au legatura cu medicina.Pentru cei care au, bate campii cu gratie.Eu oscilez intre ras si plans de cate ori citesc ce scrie.Ultimul articol, cel despre copilul mort de pojar in Germania este o nebunie.

Caress, din pacate! DIN PACATE! (sulbiniez) nu o citesc numai cei care au cunostinte de medicina. Eu nu am. Sau, ma rog, cunostintele mele medicale se reduc la ce e in conectie cu leucemia. Si alea sunt cunostinte medicale preluate de la medici, nu de pe net. Insa, 99,99999% dintre toate sustinatoarele ei si toate care ii urmeaza, orbeste sfaturile sunt, evident mamici care NU au cunostinte medicale. Si atunci, da, crezi ca stie despre ce vorbeste! Si daca mai ai si un pic de problema cu respectul de sine si vine MissP si iti spune ca NUMAI daca nu gandesti iti vaccinezi copilul si uite ce desteapta e ea ca ea face cercetare!!! (mda, pe net! am spus mai sus ce cred eu despre cercetarea ei) ajungi sa o crezi...

 

Edit: Mie nu-mi vine sa rad cand o citesc( din ce in ce mai rar, spre deloc) poate ptr. ca nu am destule cunostinte medicale sa ii inteleg chiar toate ineptiile, insa sincer, mie imi creste tensiunea cand citesc anumite chestii, mai ales depre citostatice.


Editat de Victoria_mami, 12 martie 2015 - 00:46 .




Etichetat si cu olivia steer, vaccinare, vaccinuri, vaccin

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -