Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Stelute de iulie 2015 - cap 2

iulie 2015 mamici rac leu gravide iulie

465 raspunsuri la acest subiect

#21
Batranica

Batranica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 09:35

Eu nu am cumparat absolut nimic pt bebe. Nu mai am, am dat ce aveam de la Ilinca mea, sincera sa fiu nu am ami asteptat inca un bebe (si Ilinca si bebe s-au "prins" destul de greu). Dar am vazut ieri in Auchan promotie la hainute bebe. Doamne, cat erau de mici si scumpe!!! La Ilinca au cumparat (culmea!, sa nu radeti) hainute si absolut to ce trebuie din fostul Siraj (pt. cunoscatori).



#22
Batranica

Batranica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 09:39

Am in schimb o alta problema, gandurile negre. Nu imi dau pace neam. In 2010 am pierdut o sarcina al 8 saptamani, si acum stau cu "nasul" in chiloti una doua.Mi-e frica de vreo sangerare. Am avut una la 12 saptamani, s-a lasat cu decolare de placenta (mica) dar m-am speriat foaaarte tare. Am trecut cu bine de asta, de atunci niciun eveniment nasol, dar... Tot stau cu emotii. Daca ar fi dupa mine, as face ecografie in fiecare zi. Mai ales ca bebe are perioade cand misca, si perioade in care nu se simte nimic.

Niste mamici mi-au spus sa imi cumpar un stetoscop, asa ca astazi ma duc sa caut unul.

Si am niste vise, cosmar ce mai!!! [fri]



#23
Anna91

Anna91

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 129 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 09:48

Am in schimb o alta problema, gandurile negre. Nu imi dau pace neam. In 2010 am pierdut o sarcina al 8 saptamani, si acum stau cu "nasul" in chiloti una doua.Mi-e frica de vreo sangerare. Am avut una la 12 saptamani, s-a lasat cu decolare de placenta (mica) dar m-am speriat foaaarte tare. Am trecut cu bine de asta, de atunci niciun eveniment nasol, dar... Tot stau cu emotii. Daca ar fi dupa mine, as face ecografie in fiecare zi. Mai ales ca bebe are perioade cand misca, si perioade in care nu se simte nimic.
Niste mamici mi-au spus sa imi cumpar un stetoscop, asa ca astazi ma duc sa caut unul.
Si am niste vise, cosmar ce mai!!! [fri]


Stai linistita, nu te mai stresa, totul va fi bine! Ecograf acasa, cred ca toate ne-am dori. De la începutul sarcinii m-am tot gandit ca ar fi foarte tare sa am ecograful meu :)))))) iar in ceea ce priveste visele, am si eu, tot cosmaruri si parca tin o vesnicie..

#24
Batranica

Batranica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 10:01

Serios??? Nu sunt singura, deci...Ce ma mai sperie visele astea! Azi dimineata m-am trezit cu ochii umflati (oi fi plans). Adevarul este ca am uitat de la prima sarcina, si nici atunci nu eram ingrijorata. Si acum, avida de informatii, caut pe net si gasesc numai ... informatii infioratoare. Vreau sa va spun ca m-am speriat cand am citit de o mamica, in 20 de saptamani, care a pierdut sarcina pt ca bebe s-a sufocat (avea circulara de cordon)  si a trebuit sa faca intrerupere. Asa ca abia astept maine la ecograf sa intreb daca avem si noi asa ceva.



#25
Anna91

Anna91

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 129 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 10:10

Serios??? Nu sunt singura, deci...Ce ma mai sperie visele astea! Azi dimineata m-am trezit cu ochii umflati (oi fi plans). Adevarul este ca am uitat de la prima sarcina, si nici atunci nu eram ingrijorata. Si acum, avida de informatii, caut pe net si gasesc numai ... informatii infioratoare. Vreau sa va spun ca m-am speriat cand am citit de o mamica, in 20 de saptamani, care a pierdut sarcina pt ca bebe s-a sufocat (avea circulara de cordon) si a trebuit sa faca intrerupere. Asa ca abia astept maine la ecograf sa intreb daca avem si noi asa ceva.


Doamne fereste! Am citit si eu de curand o poveste asemanatoare! Fii optimista, nu te mai gandi la toate astea, mai bine nu mai citi :P Iar cu visele, cred ca hormonii astia isi cam bat joc de noi :))

#26
alis23

alis23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 10:25

eu inca am problem cu postatu' :( ... nu inteleg de ce nu merge ... :(

 

va spuneam k nici noi nu am cumnarat nimic inca,

 

cu hainutele ma descurc, plovarase/ bluze mai lungi si egari :)

 

asteptam sa vina vreme mai buna :)



#27
Anna91

Anna91

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 129 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 11:42

eu inca am problem cu postatu' :( ... nu inteleg de ce nu merge ... :(
 
va spuneam k nici noi nu am cumnarat nimic inca,
 
cu hainutele ma descurc, plovarase/ bluze mai lungi si egari :)
 
asteptam sa vina vreme mai buna :)


Nu e nici o problema cu postarile tale, numai ca primele 5 mesaje apar mai tarziu pt ca trebuie aprobate de admin. :)

#28
alis23

alis23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 11:58

da, mi-am dat seama apoi.... :)



#29
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 12:41

Buna viitoare mamici!

 

Sunt noua printre voi,am 25 de ani sunt insarcinata in 17 saptamani si am termen in 24 iulie.

 

Bine ai venit Flavia07! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!



#30
alis23

alis23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 17 februarie 2015 - 12:56

la ce doctori sunteti mamaici ?!





Etichetat si cu iulie 2015, mamici, rac, leu, gravide, iulie

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -