Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

MONTIGNAC (208)..STIL DE VIATA NU DIETA

monti slabire dieta ig

958 raspunsuri la acest subiect

#1
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 07 februarie 2015 - 14:42

[bum] CAPITOLE MAI VECHI        [bum]

(160) , (161)(162)(163)(164)(165)(166)(167)(168),(169)(170)(172)(173),(174),(175)(176)(177),(178)(179)(180)(182)(183)(184)(185)(186)(187)(188) , (189),(190)(191)(192),(193),(195)(196)(197)(198)(199)(200),(201),(202), (203)(204),(205)(206), (207)

 


DIETA MONTIGNAC este mai mult un regim de viata decat o dieta, iar deviza acestui program de slabire este "ma hranesc, deci slabesc".
Montignac incearca sa combine dieta cu gastronomia, mergand pe principiul ca nu este necesar sa te abtii de la mancare pentru a slabi si ne invata cum sa combinam eficient alimentele asa incat sa slabim treptat si garantat.
Dieta contine doua faze, prima fiind cea de pierdere in greutate, iar cea de-a doua fiind cea de mentinere a greutatii la care s-a ajuns.
Desi poate parea complicat, dieta Montignac este usor de invatat si de pus in aplicare. Daca vrei sa urmezi dieta iti recomand sa citesti cartile “Mananc deci slabesc” si"Metoda Montignac pentru femei" ale lui Michel Montignac .... daca le doriti le trimitem pe mail        [flo2] conditia este "sa le cereti"        [aerob]

Daca nu doriti sa le cereti aveti aici linkuri de downloadat chestii de pe 4shared
cartea
monti pe scurt
retete vol 2 partea 1
retete vol 2 partea 2
retete vol 2 partea 3
retete andanii

 



#2
Myhaella

Myhaella

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 338 mesaje

Postat 09 februarie 2015 - 15:56

Buna,
Cine mai vrea să fie 100% conformă Monti desigur de azi?
Va pup

#3
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.233 mesaje

Postat 09 februarie 2015 - 16:10

Eu, eu.

Am facut in we o salata rapida din fasole boabe, ardei capia in otet taiati bucatele, patrunjel poaspat, cateva buchete rocoli si conopida. Mi-a placut.

Si ardei umpluti.

Pe maine- poimaine seara cred ca omleta, crochete peste, poate o salata de varza cu macrou in sos de rosii.



#4
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 09 februarie 2015 - 18:57

Buna!

Si eu ,tot de azi.

MD-am incercat sa beau bicarbonate cu zeama de lamiie ,dar e ceva horro si n-am reusit

-2 mere

P-2 rosii,un ardei ,un castravete ,3 felii brinza

C- ciuperci cu smintina ,cioco sly

Nu mai maninc fructe ca ma baloneaza seara ceva de speriat.

Pantalonii despre care vorbeam, mi-s strimti rau de tot si daca nu slabesc ,ma ia depresia.

Pup!



#5
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.233 mesaje

Postat 10 februarie 2015 - 10:36

Eu n-am probleme cu hainele. Sunt tot intre marimile 38 si 40 sau S si M. Tocmai ce-am returnat o fusta si am luat 2 marimi mai mici.

 

Ups. tocmai am realizat ca am uitat mancarea in masina. Fug sa o iau ca n-am migdale de rontait.



#6
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 10 februarie 2015 - 11:47

Otilia,tu faci mult sport si ti-a crescut masa musculara,de aia iti vin toate hainele .



#7
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.233 mesaje

Postat 10 februarie 2015 - 12:00

Ei, prin mai sper sa-mi fac din nou testul acela si atunci va fi momentul adevarului. Pana atunci rabdare si migdale. La sala nu am ajuns saptamana trecuta. S-au ivit diverse. Vineri am fost pe dealul din fata casei la zapada putina si batatorita. M-am dat cu cele mici cu placa sub fund cam 1,5 ore. E super tare si chiar are efect pentru muschii de la burta. Ca trebuie sa stai incordat toata coborarea ca sa fii cat mai pe spate dar sa nu atingi pamantul. Plus cele 25-30 de urcari de deal.

Iar duminica am fost 2 ore la patinat. Patinatul a fost o relaxare desi credeam ca va fi foarte greu la inceput. Am patinat ultima data acum 17 ani si atunci poate de 2 ori. Atat. Mai mult m-am consumat cu mijlocia care a mers prima data cu patine (anul trecut a mers cu ceva suport care are 2 sine nu foarte inalte).

 

Dulce, daca doar seara poti manca fructe atunci mai bine un compot. Eu le consum tot dimineata. M-am obisnuit asa desi cateodata imi vine sa rontai clementine seara cand intru pe laptop. Dar ma abin ca stiu ca nu-s indicate citricele inainte de culcare.



#8
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 10 februarie 2015 - 12:13

Compot nu-mi plac. Eu seara simt nevoia sa maninc ceva dulce,de asta as minca fructe. Maninc fructe dimineata ,dar simt ca nu-mi ajung.

Bun tare ca faci miscare ,indiferent ce fel.



#9
Myhaella

Myhaella

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 338 mesaje

Postat 10 februarie 2015 - 13:20

Meniu ieri:
MD: iaurt 0,1%, magiun, 2 felii pâine integrală
G: un măr
P: crema de roşii, ardei umplut
C: mazare, gratar de pui, caşcaval

Nu am energie să fac sport seara dar trebuie să încep sa ma automotivez, mai mult decât hainele in care incapeam anul trecut şi acum nu mai încap, sunt supărată. Cu ocazia asta va spun ca am de dat jos 20 kg ca să încap in M-L şi încă 7 ca să nu tipe pe mine mărimea M.

Otilia, si eu am mers anul acesta cu băieţelul meu la patinaj, de vreo 4 ori, am inchriat patinele şi am înţeles ca învaţă mai repede pe unele profesionale pentru ca la cele de închiriat e lama tocită (?) Eu nu patinez.

Dulce, un compot de mere cu zmeură şi eventual gutuie ai încercat?

Editat de Myhaella, 10 februarie 2015 - 13:21 .


#10
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 10 februarie 2015 - 13:43

 Myhaella ,ce sugerezi tu e ca un desert ,insa mie compotul imi suna a mincare de om bolnav si de asta psihicul meu n-o accepta.Imi pare rau ca nu v-am pus un link,o sa caut diseara ,13 exemple de femei americance care au slabit facind sport si tinind diete. Alea femei hotarite! Stiti cit sint de massive prin filme,nu? Pozele sint foarte motivante. Dar toate au facut sport intens si se vedea in poze ca-s schimbate total,musculoase. Halal de mama care le-a facut! [:-)))]

 Am vrut sa-mi fac la prinz niste mamaliga de tarite de psylium , combinata cu tarite de ovaz. Am aruncat-o! Parca era cauciuc,flexibila si cu aspect de secretii nazale ,ca sa nu va fac greata. Dubioasa rau! Am cumparat o punga tarite de psylium ,ca-s foarte laudate ,cica au de 16 ori mai multe fibre decit cele de ovaz si cica dau o satietate extraordinara ,ca trebuie luate cu 500ml apa. Voi cum le mincati? Au vreun efect?




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -