Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Octombrie 2015 (Bobocei de Octombrie 2015)

sarcina gravida bobocei 2015 octombrie

79 raspunsuri la acest subiect

#1
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 06 februarie 2015 - 15:50

Tocmai ai aflat ca o sa nasti in Octombrie 2015? Atunci esti bine venita in grupul gravidutelor care asteapta barza in luna octombrie din 2015. Nu esti inca sigura de data nasterii sau doresti sa o mai verifici te sfatuim sa folosesti CALCULATORUL datei nasterii. De asemena iti recomandam sa citesti Odiseea Sarcinii (care urmareste sarcina pe saptamani) si sa citesti ce spun alte mame ca tine pe Jurnal de Sarcina.

bobocei15-mm.jpg

 

La desprecopii.com oferim posibilitati multiple pentru gestionarea grupului de mamici:

- Discutiile publice se desfasoara in cadrul acestui subiect. Un subiect care o sa devina un subiect maraton la care scriem zi de zi. Putem sa pune poze, linkuri si ne folosim de subiectul public ca sa recrutam si alte mamici ca noi.
- Discutii private vom putea avea in cadrul GRUPULUI
- Tot  in cadrul GRUPULUI putem avem:  albume, evenimente, linkuri utile, sondaje, video-uri, wiki, sondaje, intrebari si raspunsuri (Q&A)
- In curand in cadrul GRUPULUI: liste diverse, Wiki, Albume Video, Evenimente Extinse, Date de nastere, si multe altele

 

Linkuri rapide: 

 Lista DPN | Rugaciuni | Cum se citeste o ecografie | Albume

Zodiac corespunzator:  Balanta 23 septembrie - 22 Octombrie sau Scorpion 23 Octombrie - 21 Noiembrie

balanta1.jpgscorpion11.jpg

 



#2
Sara16

Sara16
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 23 februarie 2015 - 18:16

Buna fetelor sunt si eu o viitoare mamica de luna octombrie



#3
Sara16

Sara16
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 23 februarie 2015 - 18:17

    Povestea mea de dragoste incepe in 2009 atunci mi-am cunoscut sotul....si ne-am casatorit in 2012



#4
Sara16

Sara16
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 23 februarie 2015 - 18:19

    Ne doream foarte mult un copil si anul trecut pe data de 19 aprilie in sambata dinaintea sarbatorilor de pasti am aflat ca sunt insarcinata.eram amnadoi super entuziasmati si fericiti

 



#5
Sara16

Sara16
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 23 februarie 2015 - 18:21

Dar din pacate fericirea noastra nu a tinut foarte mult,decat 1 luna.La 6 saptamani sarcina s-a oprit din evolutie,am fost extrem de trista,a urmat curetajul,si dupa aceea pauza de cateva luni si pe urma au venit incercarile de a ramane din nou insarcinata



#6
Sara16

Sara16
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 23 februarie 2015 - 18:24

    Din fericire minunea s-a intamplat in luna februarie 2015,eu am ciclul regulat si cum mi-a intraziat o zi menstruatia mi-am si cumparat testul care a iesit pozitiv,eram super fericita.Dar deocamdata fericita veste vrem sa o tinem doar pentru noi si medicul nostru.....



#7
Sara16

Sara16
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 23 februarie 2015 - 18:28

Familia si restul vor afla minunata veste mai tarziu...medicul mi-a recomandat sa astept pana la 12 saptamaniisi atunci sa dau marea veste.Mi-am recoltat si beta hcg care mi-a iesit 973,au aparut si petele maronii mi-am anuntat medicul si mi-a zis sa iau utrogestan 200 mg seara,si bineinteles acid folic 5 mg,astept daca va vine sa credeti cu mare drag semnele clare de sarcina(greturi oboseala......)asa stiu ca sarcina evolueaza cum trebuie.Azi am 5 saptamani si 1 zi si citeam pe aici ca bebelusul meu are marimea unu sambure de mar....a cresti mare samburelul meu drag,deabia astept sa ne cunoastem



#8
sunshine4u

sunshine4u

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 18:58

Buna si eu am ramas in februarie,deci probabil mamica de octombrie ❤️❤️❤️ asa si eu cautam pe net cat creste bebe in fiecare saptamana

#9
mikkaa

mikkaa
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 09:09

Buna fetele, 

 

 Mamicile de octombrie 2015, voi cum va simtiti ?

 Eu am aproape 9 saptamani, greturile au cam trecut, ma mai lupt cu niste sangerari ocazionale si cu o doza mare de utrogestan de care sincer mi s-a cam luat, dar n-am ce face si deja trebuie sa fac programare pentru bitest.

 

 Voi?



#10
Ivone

Ivone

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 14:18

Buna mikkaa! Am spus si eu ca am scapat de greturi, dar dupa 2 zile de liniste, au reaparut. Am fost pe 1 la primul control si in urma unor mici intepaturi in partea dreapta jos, mi s-a spus sa iau no-spa 40 mg. Am spus ca nu le iau ca nu este nevoie, dar am citit si de la alte mamici ca e foarte bun si aseara m-a luat o durere mai maricica. Am sunat doctorita si i-am spus, a zis ca e din cauza ca se mareste uterul si eu sunt f slaba. Am luat un no-spa, am adormit de la 11 la 12. Si de la 12 la 3 am mangaiat burtica si am vbit cu bebe pentru ca nu ma mai lasa sa dorm :)) o stare de greata insistenta si o oboseala crunta, astazi dimineata a fost groaznic cand a trebuit sa ma trezesc la 7. In rest totul e bine, pe 19 mergem iar la control, astept cu emotii sa-l vad pe bebe din nou si sa stiu ca e bine totul. Imi pare rau sa aud ca te confrunti cu sangerari, dar vor trece ele. Trecem peste toate cand ne gandim la bebe :x. Va pup





Etichetat si cu sarcina, gravida, bobocei, 2015, octombrie

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -