Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Voi aveti prieteni?

prietenie

71 raspunsuri la acest subiect

#71
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 16 februarie 2015 - 17:23

Sotul meu are un prieten ff bun, se stiu de cand aveau 7 ani, au crescut in aceeasi zoona, parintii secunosc. Cand i-am cunoscut eu pe ei eu aveam 14 ani, ei 18, eram...in aceaesi zona :)) ne-am cunoscut la baschet. dupa 1 an cand am inceput sa ma intalnesc cu el am intrat si eu  la modul serios in cercul lor si acolo am ramas de 16 ani (eram amici si inainte).

Sunt in total 4 baieti, 3 se stiu de cand aveau 7 ani, unul a aparut pe parcurs, de fapt deodata cu mine.

Eu si sotul le-am facut 'lipeala' celor 2 prieteni din copilarie cu prietena mea cea mai buna respectiv cu o fosta colega de lucru de-a sotului. Primii sunt casatoriti, al doilea cuplu cred ca urmeaza.

Daca cineva din grup are nevoie de ajutor se subintelege ca il va avea indiferent de ora, zi.

 

Eu am din timpul facultatii grupul meu, suntem 4 fete. Eu in Germania, una in Irlanda, prietena de mai sus vine si ea in Germania si cealalta e in romania dar poate pleaca in Franta. Cand suntem in Romania ne intalnim. Ca ninge, ca ploua, ca e furtuna, nu conteaza.

In rest vorbim pe fb, pe net.

 

Concediile ni le-am facut pana acum in mod ciudat singuri. intotdeauna, ca nu ne-am nimerit niciodata in acelasi timp.

 

 

 

Marox, stiu ce spui, exact asa eram eu in liceu.

Aveam gashca restransa, dar  atat.

Erau biserici si bisericute care se tot schimbau, veneau pe rand la mine sa imi spuan de x si de y, ii ascultam, nu dadeam mai departe.  Daca ne intelegeam bine, daca nu, era ok.

Cu 3 dintre ei tin legatura si acum, ne-am inteles ff bine.

Si apropo de ce spuneai, cand m-am mutat aici nu ne-am cumparat masina imediat.

Si chiar cand ne-am mutat s-a inchis gara, ca se renova calea ferata si se va renova pana cand vom pleca nio :)) asa ca cea mai apropiata gara e la 20 de km.

M-au tot adus de la gara ba colegul meu de la lucru, ba o asistenta. :))

O data am venit din München, ajung seara la 9 jumate si imi dau seama ca nu mai exista nici autobus care sa ma duca acasa...era frig de numa, nu vedeam nici un taxi asa ca am sunat-o pe o asistenta cu care ma inteleg ff bine, care e casatorita cu un medic primar chirurg, colegul meu. Si raspunde el spunandu-mi ca ea are intalnire cu prietenele asistente. Zic ok...el ma intreaba ce e, eu tot o invart ca nu-i nimic dar din pacate nu pot minti si in germana merge si mai greu. I-am spus ca sunt in gara si ca nu am cu ce sa vin, a venit si m-a luat. Cred ca m-a injurat putin in gand :))))

 

 

A doua zi ii povestesc sefului meu intamplarea si se uita la mine mirat 'pai de ce nu m-ati sunat pe mine?? daca se mai intampla asa sa ma sunati ca vin sa va ajut'.

Asta cred ca se numeste amabilitate, ca nu pot sa spun ca sunt prietena cu seful de sectie :))

Xio, tu chiar ai deranjat o colega la 9 jumate seara sa vina sa te ia de la gara?

Dupa parerea mea nu conteaza cit e bine te intelegi,  dar asa ceva e un mare NU.

Si daca asteptam o ora dupa un taxi eu asa ceva nu faceam. 



#72
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 16 februarie 2015 - 18:32

Nu e doar o colega, si s-a oferit sa faca asta, de-asta am sunat.

Si eu as face la fel pt ea.

Seful meu m-a rugat sa ma duc cu el si cu sotul meu pana in partea cealalta a Germaniei un weekend intreg ca sa il ajut sa isi transporte mobila. :)))) asa ceva mi se pare ciudat sa faci, dar hei, oamenii aici sunt mai deschisi la chestii de genul asta.





Etichetat si cu prietenie

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -