Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Tsipras, nebunul ataca

grecia populism

32 raspunsuri la acest subiect

#11
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 28 ianuarie 2015 - 13:55

Da are, dar USA are si mai multe s.am.d. Doar nu crezi ca EU o sa ne ajute sa ne platim datoriile? Deci nu vad relevanta.



#12
Jullia

Jullia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.261 mesaje

Postat 28 ianuarie 2015 - 14:00

Si Elvetia figureaza cu datorii externe, ba chiar e in top, insa dupa Uk, dar ea e sustinuta, artificial sau nu, de banci si de jocurile lor financiare.

  Tot asa Austria, cu sediul OPEC, figureaza cu datorii, dar sistemul e echilibrat, standard de viata si de securitate ridicat. Si nici Elvetia, nici Austria nu sunt in NATO. Interesant, nu?



#13
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 28 ianuarie 2015 - 14:06

As fi interesata sa aud si pareri ale fetelor care locuiesc in Grecia.

 

Eu am fost in Grecia acum cateva luni - in Patras de exemplu, mare centru studentesc, cafenele si restaurantele gemeau pe la ora 2 noaptea. Mancare buna, vin superb, preturi mici, magazine pline si cochete ... nu am vazut nici o criza.

In Atena, la fel, In sudul Greciei - superbul orasel Maratopolis sau mega romanticul oras Kalamata  - plin de localnici la restaurante ... americanii cu care eram spuneau: trai neneaca au Grecii astia.

 

Pe de alta parte, la restaurante ni s-a intamplat ceva nemaintalnit in lume: Venea patronul cu bacsisul inapoi pe farfurie si cu o portie de Uzo spunand solemn: Noi grecii nu luam bacsis. [flirty]

Ne-a lasat cu gura cascata prima data ... insa experienta s-a repetat - mai putin cand erau chelneri romani si nu faceam faza [:-)))]

 

cam asta e ce am vazut.



#14
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 28 ianuarie 2015 - 14:10

Mirela eu nu cred ca mai sint multe fete in Grecia. De ani de zile somajul e extrem de ridicat, una e sa ne ducem in vacanta, una e sa locuim acolo. Nu de bine ce o duc grecii a iesit Tzatzikis asta la putere.



#15
Jullia

Jullia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.261 mesaje

Postat 28 ianuarie 2015 - 14:11

Da are, dar USA are si mai multe s.am.d. Doar nu crezi ca EU o sa ne ajute sa ne platim datoriile? Deci nu vad relevanta.

 

Nu, USA nu are si mai multe, ba chiar e pe locul 20, raportat la procente din PIB si la suma pe cap de locuitor. Daca americanii nu ar mai finanta toate razboaiele si conflictele de pe planeta si miliardele de euro investiti in spatii orbitale, probabil ar sta mai bine cu procentele astea, dar ei si-au stabilit alte tinte si prea putin le pasa de echilibrarea societatii.

Asa era in 2011:  http://adevarul.ro/e...3959/index.html

 

 

Problema nu se pune asa, ci cum te descurci si ce potential ai, daca ramai fara sustinerea EU. Tarile EU... cum s-ar descurca daca ar iesi din uniune? cele mai multe resurse si zacaminte naturale sunt cumparate de SUA si de companii private straine, infrastructura e ...cosmopolita, ce a mai ramas autentic si independent de relatiile de afaceri internationale? E asa un paienjenis format underground, ca nu prea vad posibila iesirea totala a tarilor EU din acordul prezent, fara sa fie sinucidere curata, cum pare in cazul grecilor acum.



#16
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 28 ianuarie 2015 - 14:17

Nu, USA nu are si mai multe, ba chiar e pe locul 20, raportat la procente din PIB si la suma pe cap de locuitor. Daca americanii nu ar mai finanta toate razboaiele si conflictele de pe planeta si miliardele de euro investiti in spatii orbitale, probabil ar sta mai bine cu procentele astea, dar ei si-au stabilit alte tinte si prea putin le pasa de echilibrarea societatii.

Asa era in 2011:  http://adevarul.ro/e...3959/index.html

 

 

Problema nu se pune asa, ci cum te descurci si ce potential ai, daca ramai fara sustinerea EU. Tarile EU... cum s-ar descurca daca ar iesi din uniune? cele mai multe resurse si zacaminte naturale sunt cumparate de SUA si de companii private straine, infrastructura e ...cosmopolita, ce a mai ramas autentic si independent de relatiile de afaceri internationale? E asa un paienjenis format underground, ca nu prea vad posibila iesirea totala a tarilor EU din acordul prezent, fara sa fie sinucidere curata, cum pare in cazul grecilor acum.

Corect. Valabil si pentru UK care a bagat miliarde, cot la cot cu americanii in razboaiele din Irak, Avganistan. Ma umplu de nervi numai cind ma gindesc. 

Ce-o fi o fi. In UK o sa avem referendum pentru iesirea din EU.



#17
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 28 ianuarie 2015 - 18:36

Tsipras nu mai vrea vacante all inclusive in Grecia. Gata cu asta.

http://www.click.ro/...nclusive-grecia

 

[:-)))]



#18
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.663 mesaje

Postat 28 ianuarie 2015 - 20:49

Tsipras nu mai vrea vacante all inclusive in Grecia. Gata cu asta.

http://www.click.ro/...nclusive-grecia

 

[:-)))]

click e sursa de stiri pe care sa le luam de bune ?!?  [fri]



#19
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 28 ianuarie 2015 - 20:50

Laura, Click citeaza alta sursa.



#20
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 28 ianuarie 2015 - 20:54

http://metro.co.uk/2...lidays-5039060/





Etichetat si cu grecia, populism

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -