Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Magazine pentru copii - imbracaminte si jucarii - in Bucuresti

magazin copii bucuresti imbracaminte jucarii

5 raspunsuri la acest subiect

#1
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 11:25

Imi doresc de prin vara sa ajung intr-o plimbare cu fetita prin Bucuresti, plimbare care sa includa si o tura de shopping. Nu stiu daca se va concretiza, pentru ca sanatatea imi face figuri. Dar...

 

Fetelor din Bucuresti, imi puteti recomanda niste magazine dragute, cu preturi decente, de imbracaminte si jucarii? Pot fi din malluri sau din diverse locuri.

 

Fetita mea este, acum, in intervalul intermediar 116-122 cm si nu intotdeauna ii gasesc lucruri pe masura, 116 ii este fix deja, 122 ii este putin mare. Nu ca nu sunt si aici magazine, dar parca sunt satula de chinezisme si turcisme. Si chiar si de magazinele existente. 

 

Lucruri dragute i-am luat din C&A si din Reserved, dar cam atat.

 

Daca puteti, ziceti-mi numele magazinului si unde le gasesc, multumesc.



#2
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 11:36

lucruri dragute, din materiale de calitate si preturi bune (cand prinzi reduceri) gasesti si la lc waikiki.

auzisem si de magazinul jumbo, n-am fost acolo inca, poate cei care locuiesc in bucuresti sa-ti dea mai multe detalii



#3
Lorikay

Lorikay

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.237 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 11:45

Eu, de obicei, merg in Afi Cotroceni la magazinele; H&M, C&A, LC Waikiki, All for Kids (aici au si jucarii si incaltari), Fox si in Next (aici doar cand au reduceri ).



#4
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 13:00

Pt imbracaminte, magazinele astea le frecventam si noi: C&A, H&M, LC Waikiki, Takko, Zarra, in functie de ce gasesc si la ce preturi, pendulez intre ele. Hainele sunt bune, tin bine, n-am a vut probleme. Le-am inlocuit cand a fost cazul, din cauza ca au ramas mici fetelor nu ca s-au deteriorat cu ceva.

Jucarii, magazinele clasice: Noriel, Carrefour, All 4 Kids, Jumbo, tot asa depinde ce cautam si la ce ptrturi gasim diverse...

Jumbo este 2 in Bucuresti, unul in Balta Alba, spre iesirea din Buc, la intrarea pe autostrada A2, spre Constanta, iar celalalt in Bcerceni mi se pare... Parerea mea despre Jumbo este ca este un magazin cu preturi rezonabile, dar si multa marfa proasta, jucarii care se strica cam repede. Mi se pare bun pt jucarii, asa, mai brute, mai putin finute, ca sa ma exprim asa, adica jucarii care nu prea au cum sa se strice. Chestii mai de finete, nu mi se par bine lucrate: de ex o papusa cu o masinuta, masinuta aia n-a rezistat decat cateva zile, imediat s-a rupt ceva la ea (nefiind izbita pe pamant), plasticul mi s-a parut mai casant decat la alte produse de prin alte parti, mai facut sa se rupa, imbinarile mai proaste... la chestii din astea ma refer. Asta e parerea mea si experienta mea, ca unele lucruri merita sa le iei de acolo, altele nu. Oricum, mergi si vezi, este un magazin imens - aua tot felul, nu doar jucarii, dar jucariile sutn baza.



#5
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 13:08

ceva important, zic eu : selene, daca zici ca ai probleme de sanatate, iar daria inca mai are probleme cu mersul pe jos pe distante mari, evita mall-ul din baneasa, ai mult de mers pe jos ca sa-l vizitezi cap-coada.

un mall in care am fost si mi-a placut ca e mai compact este promenada, gasesti cam aceleasi magazine/marci ca in baneasa (dar si altele in plus), organizate mai compact, pe verticala, nu se insira magazinele pe sute de metri de hol ca in baneasa.



#6
missdarcey

missdarcey

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.258 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 13:32

data viitoare cand vin in tara am promis sa raman cateva zile la Bucuresti , sa cunoasca si fiica-mea capitala tarii , sa vedem  cam tot ce merita de vazut .





Etichetat si cu magazin, copii, bucuresti, imbracaminte, jucarii

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -