Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Ghetarul cel de toate zilele


678 raspunsuri la acest subiect

#651
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 23:43

multumesc, pinguini, Aqai si Daiopri [flo2]  eu inca ma adaptez sau incerc, ma uit ca deja sant adolescenti, independenti si creativi si e asa de greu de scapat de nevoia aia amea de o cocolsi la tot pasul si de a invata ca e ok si se descurca [fri] of complicat



#652
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 23:47


Didi, ce facurati la sah? ;)

 

copii mei au facut ine, bine  bine..sunt asa mandra de ei :)

 

adika au castigat 5 din 6 meciuri  si unul au stat pe tusa. Au avut o organizare (din nou [alcool] ) catastrofa. De la el din scoala au fost 3 echipe cu 4 copii. o fetita a lipsit si atunci au facut 2 echipa cu 5 respt 6. A fost un coleg de-a lu R care saracut o pierdut tot. Nu a fost nimeni sa vb cu el s-a pierdut.

 

Echipa lu R,care era favorita la el in scoala, a luat locul 11, anu trecut erau 4 pusti, si a luat locul 5

echipa lu D, nr 2 a luat locul 10.

Alinuk a avut dreptate. au jucat frumos. [bicic]



#653
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 23:53

nu nu nu, tu traiestiin eupropa liberala, nu stii ce inseamna reguli. tu traiesti pe alt continent :) si esti inocenta.

 

daca vrei tehnicalitati, da-mi voie sa iti explic tehicalitatile ca traiesc cu politici si proceduri.

 

prezenta necesara inseamna ca a fost la dispozitia lor pentru a semna toate hertiile.

 

daca procedura cere acordul parintelui, atunci prezenta e implicit necesara, sa isi poata da acordul. (in cazul asta acord dupa acord unul dupa altul. intelege ca nu e un formular standard si expres si atoatecuprinzator care se semneaza o data la internare) iar prin semnarea scrisorii doctorul a inchis loop-ul cu politica spitalului. ca daca zicea ca nu e prezenta necesara atunci se impusca in picior ca nu a urmat procedura. 

 

deci tehnic corect, nici un favor.

 

alea 5 zile iara nu se cheama favor ci flexibilitate in aplicarea regulilor. daca o companie a fost flexibila o singura data, e un favor. cand exista precedent (si buflea stie clar de unul) si evenimentele se repeta, nu mai e favor, ci interpretare flexibila

valeu Aqai, ce ma nervez..hai ca pe buflea o inteleg ca nu poate distinge..dar tu..de cand ei mot a mot

 

citeste mesajul lu Kari, fata asta crede ca le sie pe toate. mai bine sari mesajele..asa ca mine..ca te umpli de nervi. Nu exista asa ceva [soricel]  ma crezi?! [clo]



#654
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 00:02

e oficial , dominsorica mea e in formatie [bis] [bis] cica in 75 de zile au programat un concert si pana atunci au demunca, e un concret unde se fac donatii pt anumite cauze, [batetoba]  de abia astept sa-i vad si sa ii ascult [bum]

Woow super!!!! Felicitari!



#655
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 00:07

Ella, cum mai 6-8 in camera :ooo

Aici 2 e maxim, si si ala devine rar.
Este clar ca daca nu esti singur e groaznic cu insotitorii. Dar daca esti, nu are nimeni treaba ta.

Nici la mine, nici la sot nu sunt zile de copil bolnav :((((

Moca,

 

io am 10 si tatal 10 pt fiecare copil. Dar nu le-am luat nicioadata pe toate ca asa cum spunea Copila aia in cartea lu Aqai, durerea nu a fost asa de mare.

dar cei privat nu au zile deloc.

 

v-am spus oare ca in 2009 mi-am rupt io piciorul si apoi la 8 zile David? da..da frate, amandoi in gradinita. si venea colegu si la masa de pranz si si il aduca pe R de la gradi si sa merga cu noi prin spital. io nu lucram atunci.si a fost in regula.



#656
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 00:07

bella, felicitari!



#657
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 00:09

Mai, mi se pare mie, ori baba de la HR le bantuie cand pe Zenit, cand pe Xio??... Puternica baba,zau... Acum o intelegeti pe Buflea, cat de terorizata s-a simtit ani de-a randul, cu ea in ceafa, nu?? Nici dupa moarte nu-i da pace... a aflat baba intre timp, de cand e duhulet si-a putut citi forumul in romaneste, ca Buflea statea pe net in spital si planuia vacante in Romania... [:-)))] [:-)))] [:-)))]


...in loc sa o sun pe ea, sa-i raportez zi de zi de ce nu vin sa muncesc...[:-)))] ...

Asta-i spiritul ghetarului !!!

Hai ca intre timp ne-au anunțat astia ca juma' de companie se muta in Miami.
Astept sa aflu in ce jumatate m-au plasat ...desi pe la Shantz am auzit ca raman pe loc.

#658
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.751 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 00:11

valeu Aqai, ce ma nervez..hai ca pe buflea o inteleg ca nu poate distinge..dar tu..de cand ei mot a mot

 

citeste mesajul lu Kari, fata asta crede ca le sie pe toate. mai bine sari mesajele..asa ca mine..ca te umpli de nervi. Nu exista asa ceva [soricel]  ma crezi?! [clo]

 

Ei, didi,  fac si eu exercitiu de analiza pe text. 2 can play that dance:) numai ca eu ma plictisesc repede.

 

pup sahistii si mama lor:)



#659
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 00:14



Laura, al meu are keyboard de la inceput, dar nu se arunca asa pe ea cum zici de Bianca. Na, n-am avut noroc [il] Acuma ce sa zic, nici nu e cumva la indemana lui ca nu am unde sa il etalez, dar ma faceti sa incerc si asta, sa il aibe la "indemana" sa vad exerseaza mai mult? Chestia e ca daca e la indemana mi-e ca ma "canta" ala mic de ma dau afara vecinii [fri]

Am mai citit din ce ai povestit. Eu personal nu cred ca se poate canta la modul serios la un instrument doar exersand si cunoscand teorie. Eu cred ca trebuie sa te ajute si capul, inclinatia, talentul. Ca degeaba stii tu sa citesti MI pe partitura si unde e 'tasta' pt MI daca in ureche iti suna egal daca e MI sau LA de ex. In acest context, eu nu am asteptari marete de la fecior. Ma bucur ca inca nu imi zice categoric ca nu mai vrea, ca stie teoretic niste notiuni , stie sa cante niste cantecele, dar nu ma astept sa ajunga pianist. Il duc la ore pt cultura lui generala, pt a-i dezvolta dexteritatea (cine stie cand o don'shoara va aprecia ce stie sa faca el cu degetelele!?) , pt ca sa poata impresiona peste ani o fatuca, daca e cazul, cu virtuozitatea lui in a canta ceva mai multe decat "melc, melc codobelc" (e singura pe care o stiu eu canta)  . El oricum se face inginer, dupa umila mea parere, asta scrie in stele lui ... are toata libertatea sa ma contrazica, dar deocamdata eu asa il vad. 

 

De la Bianca am alte asteptari, pt ca ea se vede ca are inclinatie, a ajutat-o mama natura cu niste gene de artist (nu prea stiu de unde le-o fi mostenit dar na, te pui cu genele!?!? ) , are ureche muzicala, are ritm, ii place si vrea sa invete. 



#660
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 00:15

Viviana, sanatate Celuicevafioperat [flo2]

 

--------------------------------

MarianaPop,

 

filmul pus de tine mi-a placut. io l-am descoperit pe FB cu subtitrare, dar nu am stiu sa il pun si pe DC fara sa un link catre FB.

si culmea ca e din 2006. mi-a uns la suflet. l-am arat la cine trebuie. ..mai ales ca vb despre ADHS.




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -