Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Felicitari Claudine, Miha, Andreea! - Bulgarasi februarie 2015 (11)


209 raspunsuri la acest subiect

#191
Lory2014

Lory2014

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.628 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 14:23

Deni ce ma bucur! Bravo, ai scapat de-un stres! Eu eram sigura ca nu-i, nu stiu! Si-n plus, eu stiu gravidute cu copii nascuti cu greutati normale si ele au avut totusi diabet...e asa, o loterie. Important e ca sunteti bine, in grafic si mai aveti putin pana la marea intalnire! [flo2]

 

Mica mie mi se pare ca papusica voastra are fix greutate ideala! Haha, o frumusete cu picioare luuungi, sa stea tati cu pusca! [flo2]

 

Gabitule ce frumuseti micute ai tu acolo! [il]  Minunate sunt! Ma bucur ca sunteti bine chiar daca inca in valtoarea organizarii! Or sa se aseze lucrurile incet si le vei putea face pe toate! [flo2]

 

Mai Carmenel caposi copii mai faci! Dar ce ma mir, ca doar si tu esti la fel! Hai dom'le, abuzeaza-l pe iubi [:-)))] , fa ceva!

 

Aloo Focsaniul? Alina ce faci, unde ai disparut? Hai ca nu am vazut vreo veste de nascut pe camp deci musai mai bucataresti tu vreo 10 prajituri, de esti asa tacuta! Dar un ping acolo, ai putea sa dai, totusi! [soricel]

 

Acum sa vedem ce vesti ne aduce Iuli! Si eu cred ca ea urmeaza...de fapt, am eu asa niste fete in vizor dar cum deocamdata nu-mi ies deloc prezicerile, stau in banca mea! [soricel]

 

Am terminat salata, am scos-o pe terasa sa inghete si ea..ce? numai eu?  [:)]  Mvai ce rau e sa stai degeaba nene...adica dau din gura si din taste si din neuron da'...

 

Pup!



#192
Carmen_K

Carmen_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 720 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 15:28

Da Lory eu te inteleg. Si eu ma simt ciudat azi. Asa sa stau locului non-stop nu imi sta in fire. Si macar daca trebuia sa alerg dupa fiica-mea dar azi a gasit-o sa fie cuminte si linistita. A vrut sa se culce de la 11.30 (normal se culca la 2). Acum o aud in monitor, ma duc sa o ridic din pat, macar sa fiu ocupata cu ea. 

 

Copilu' asta din burta m-a terminat, e intr-o intoarcere si intr-o miscare browniana de mama focului. Ceea ce inseamna in principiu ca nu are niciun gand sa se nasca (am citit eu nu stiu pe unde ca inainte de travaliu se linistesc si se misca destul de putin). 

 

DeniL ma bucur ca nu e diabet :). Bravo!

 

Azi sunt fara chef. Hai ca ma duc sa ma joc cu fiica-mea. Cat apuc ca e soacra-mea plecata in sat sa isi ia un ziar.

 

Pup fetele dragi, poate voi aveti o zi mai cu chef decat mine



#193
AlinaEA

AlinaEA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 15:51

Fete dragi azi s-a nascut Mihai prin cezariana. L.am vazut doar la operatie are 3000 e bine si s.a nascut la 13 55. Va tin la curent. Bafta Iuli si resul fetelor

#194
NicoNicolle

NicoNicolle

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 15:58

Felicitaaaaaaari Alina!
Sa traiasca feciorasul, recuperare rapida si muuult laptic.

#195
Carmen_K

Carmen_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 720 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 16:10

Wow! Felicitari Alina! Sa traiasca Mihai, sa fie sanatos, voios si voinic! Sa va aduca bucurii! Si tie draga mamico, recuperare usoara :)

 

Te imbratisez!



#196
Lory2014

Lory2014

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.628 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 16:25

Wooow si totusi nu faceai prajituri ci deveneai mamica! Felicitari Alinaaaaa! La multi ani de ziua ta, Mihai! Sa fii sanatos, iubit si norocos! Se zice ca cei nascuti in zi de sarbatoare au viata lina, asa-ti dorim si tie! [il]  [deziuata]

 

Carmen te inteleg, la tine e si nerabdarea! Sa speram ca bebe renunta la caposenie si vine la mami in brate cat mai repede! Poate nu stiu, ceva dansuri, plimbari luuungi, sa mananci ananas, sa faci o baie prelungita, sa mananci foarte iute si sa abuzezi iubi-ul! [:D]

 

Iuli nimic? Un cuvintel acolo, o contractie, o sampanie, o maslina, o atentie? [:D]

 

Fii'mea cica nu ar fi asa frumooos sa se nasca baby de valentine's day? Nuuu, n-ar fi nene, ca iese cu coasta intr-o mana pana atunci. [:D]

 

Ia sa-l pun pe iubi sa-mi faca poze si la 36 de sapt, le mai am si pe alea de 35, fac un colaj cu prima si a doua sarcina...va pun si voua sa vedeti umflata. Daca tot ma plictisesc!

 

Pup! [pup]



#197
Carmen_K

Carmen_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 720 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 16:35

Lory, tu ca o prezicatoare ce esti, ce zici de Iuli? Naste? Ca eu asa zic (dar eu nu sunt prezicatoare). Incerc sa ii dau un mesaj sa vad ce face :). Daca imi raspunde va spun.



#198
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 17:03

Alina,Yeeyyy felicitari! BB Mihai, bun venit pe lume! Sa fii mereu binevenit! Focsani sau la Buzau? Te asteptam cu detalii cand poti! Bravo, mamico! Sa te recuperezi repede si sa dai drumul robinetului de laptic :) te imbratisez cu drag.

Deni, vesti minunate! Bravo, ne bucuram mult!

Iuli, hai cu o vorbulita. Nu stiu de ce si eu simt ca Surprizicul ar putea veni pe lume tot astazi

Asteptam in continuare vesti minunate ☺

#199
Lory2014

Lory2014

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.628 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 17:33

Carmenelis nu vezi ca nu prea-mi ies calculele? Dar da, zilele astea eu asa am avut feelinguri, ajutate de ce citeam. La Alina era de asteptat, pierduse dopul, uterul nu mai era competent si tot spunea ea de diaree in ultimele zile, si ala e un semn foarte clar!

 

Asa mie si Alinutza mi se pare ca se apropie cu pasi rapizi, dupa tot ce povesteste ea! Iuli e si ea foarte aproape si cred ca da, astazi ar putea fi! A avut contractii, a avut stari contradictorii, a nestuit la greu, apoi energie si tot asa! Surprizel ar putea veni astazi si, sper eu, natural, asa cum isi doreste mamica! 

La fel, cred ca Soparlica e si ea in poll position si daca mai pica pe dupa pat si mai freaca ceva prin casa, o sa ajunga sa nasca in masina, cum tot isi prezice singura! Cam astea zic eu ca sunt fetele care se pregatesc asiduu!

 

Asteptam vesti! Eu sunt asa de fericita si emotionata pentru fiecare mamica in parte si pentru fiecare puiut minunat! Abia astept sa devenim toate mamici si sa ne mutam la scutece, sa dezbatem consistenta de kk, ragaieli, miorlaieli, etc. [:)]

 

Iar tu...tu cam asa:  [papica]  [nl]  [pool]  [greutati]  [iartama]  [disco]  [hop] si desiguuur, ca de cand tot astept sa-l pun  [xinpat]

Ma intorc la cutia de inghetata...mai vin! [xdulci] ,,,e cu rom, se cam vede... [:-)))]



#200
Soparlica

Soparlica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 17:57

Dragelor ce vesti minunate!

Alinus felicitari si sanatate muulta, muuulta!
Carmen ia programeaza mataluta o excursie la Focsani ca vad ca da roade (placute).

Lory o fi fost de la sfertul de pahar de vin administrat dupa peste. Cred ca ala mi-a impleticit picioarele (mai degraba creierul!).
Si da, poti sa o mai spui o data ca daca muma-mea m-a facut cu urechile la acelasi nivel tot degeaba o spui ca intra pe una si iese pe alta. Ai vazut copil cuminte si baba frumoasa?
Yoy da' mai pe miercuri incolo sa vina Puturosul, nu de alta, dar marti ma duc sa imi iau prenatalul (si eu in sfarsit!) dupa care il duc la munca. Si cum am promis colegilor ca trec pe la ei sa mai barfim...ar fi neplacut sa ii dezamagesc. Nu de alta, dar is imprastiati prin 6 laboratoare si am ceva vizite de facut.

DeliL si eu am fost cu diabetul. La mine glicemia era mai mica decat limita, dar au iesit testele bine. Asa mi-e ciuda ca pe unele am tooot dat bani degeaba. Dar daca asta e mersul...

Gabita ma bucur sa aud ca sunteti bine. Ai doua prajiturele delicioase care cam maine or sa se tina copacel de picioarele tale. Iar tu o sa zâmbești pe langa ele si nici nu iti vei mai aminti noptile nedormite. Iar Andreiu le va invata si le va ocroti ca un fratior bun ce e.

Intru mai tarziu, ma duc sa vad ce boacane mai pot face!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -