Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Aprilie 2015(Buburuze de Aprilie 2015) Capitolul 5 ...inca 2-3 luni :)

gravida aprilie 20015 buburuze

607 raspunsuri la acest subiect

#591
crysstina7

crysstina7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 158 mesaje

Postat 04 februarie 2015 - 23:28

mersi fetelor de sfaturi,din feriire mi-au trecut durerile :)

MoAMA Mimi cate evenimente :) cel mai tare ar fi ca dupa ce spui da, sa vine bebele, asta ca si raspuns ca si el e deacord :))



#592
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 04 februarie 2015 - 23:33

Poate sa vina după ce semnam totuși sa avem acelaș nume toți :))) ....miar fi plăcut sa ne cununam la București da nu am cum sa ma deplaseze pe ultima suta de metri :( acum trebuie sa vad ce acte sunt necesare :)

#593
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 04 februarie 2015 - 23:49

Apa calda si lamaie dimineata pe stomacul gol- asta am folosit cam un an de zile plus schimbare dieta si mers pe jos in forta cate doua ore dimineata. In primele 4 luni am slabit 25 de kg. Nu m-am infometat nu nimic si ma simteam plina de energie si cu o minte mai sclipitoare ca niciodata. Lamaie e neimapomenita si acum o folosesc zilnic, proaspat stoarsa, in ceaiul de dimineata pe care din obisnuinta tot pe stomacul gol il beau, peste salate, cu miere in caz ca simt vreo raceala... si cum habar n-aveam uite acum aflu ca e bun si in constpatie. Seminte de chia am si chiar as fi mancat o budincuta dar m-am abtinut pentru ca nu-i stiam efectele in sarcina.

 

"

  • Chia contains a lot of alpha-linolenic acid. Some research suggests that large amounts of alpha-linolenic acid in the diet might increase the chance of getting prostatecancer. If you have prostate cancer or have a high risk of getting it, avoid eating large amounts of chia.

     

  • A research done by the St. Michael's Hospital in Toronto, Canada has indicated that chia seeds are potentially capable of lowering diastolic blood pressure to alarming levels. So, low blood pressure patients should steer clear of it.

     

  • Chia should be consumed in short phases followed by break periods as some cases have shown people getting addicted to it.

     

  • Pregnant and lactating mothers should keep away from chia seeds as not enough researches have been conducted to check for its effects on them.

..............................

 
  • Adult - 15 grams (2 tbsp.) of chia seeds daily.

     

  • For cardiovascular shielding - 33 to 41 grams of blended chia seeds for 3 months daily.

     

  • Minors (5 to 18 years) - 1.4 to 4.3 grams of chia seeds daily. Ideally 1 tablespoon for children below 10."

  • citat de pe  

http://www.seedguides.info/chia-seeds/



#594
crysstina7

crysstina7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 158 mesaje

Postat 04 februarie 2015 - 23:50

:), dar sa le depui actele  cu 14 zile inainte decat ti-ai programat data cununiei,cel putin acum 3 ani jumatate cand am facut eu nunta asa trebuia,depuse inainte cu 14 zile,apoi duse analize si apoi la semnat amandoi,ca nu ne-am razgandit



#595
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 04 februarie 2015 - 23:52

Bine ca a trecut, Crysstina!

 

Va gandeati voi vreodata sa ajungeti sa va bucurati cand faceti "ursuleti" la buda? [:-)))]  Cea mai tare senzatie! [soricel] 



#596
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 04 februarie 2015 - 23:54

Burtici- deci mie foarte dar foarte putin vizibil mi se misca burta odata cu pitica, dar o simt si azi chiar am simtit clar talpa picorulu, adica am putut defini in interiorul meu ca si-a pus talpita si a impins  [il] 



#597
crysstina7

crysstina7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 158 mesaje

Postat 04 februarie 2015 - 23:59

super diarom sa simti asa pitica,eu inca nu am simtit-o..si a mea e mai lenesa din fire :(

aa chiar dia te-am visat :))) cica eram prietene din copilarie :) si eram socate ca suntem gravide deodata [:-)))]



#598
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 05 februarie 2015 - 00:00

Erika, nu ne mutam cu totul, mai spunem si noi una alta, iar crede-ma ca eu la cate am povestit, sunt clar usor de identificat pentru cineva care ma cunoaste si chiar sunt unele barfute pe care prefer sa le spun doar cu fetele cu care vorbesc in fiecare zi. Daca vrei, esti bine venita. E un grup restrans la care n-au acces si useri care de regula vin doar sa citeasca experientele noastre(nu ca n-ar fi bine veniti aici). Aici e strict despre ce simtim acum si prin ce trecem, acolo mai si noi ca fetele...bem cafeaua de dimineata, sa zic asa.



#599
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 05 februarie 2015 - 00:05

Foarte tare Crysstina  [:-)))]  Mai stii ca nu ne cunosteam in alta viata?!

Pupici. AM fugit ca ma ia sotul pe sus  [il] 



#600
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 05 februarie 2015 - 00:15

Cristina am înțeles ca acum depui actele cu 10 zile înainte. Mai devreme nu am cum pt ca nu eel aici ....acte necesare : analize medicale , certificat de naștere , act de identitate , decizie de divorț , acum nu stiu daca trebuie CV de la pri arie din București ca facem cununia la Bacău ??!!! Am zis ca o sa intreb pt ca noi ca domiciliu vrem sa rămânem cu cel de la buc....
Eu sunt tuta habar nam cu ce lovește pitica mea....ok simt se mișca intr-o veselie :))) dar nu imteleg cu ce ma lovește cu piciorul cu mana cu capul dezise vad prin piele ...de exemplu acum așa se mișca de parca îmi fierbe CV in burtica :))) azi am simțit ca apasa jos rău de tot :( a un e ok totuși e prea devreme :( sa stea cuminți ca acolo macar pa a in sap 38 ;) ...
Si eu sunt bucuroasa când fac un căcățel la wc :)))) pt ca altfel am crampe sau sunt balonata si nu îmi place ...
Da si inca . Nu dormma ggândesc la diverse ...:)))



Etichetat si cu gravida, aprilie, 20015, buburuze

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -