Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Aprilie 2015(Buburuze de Aprilie 2015) Capitolul 5 ...inca 2-3 luni :)

gravida aprilie 20015 buburuze

607 raspunsuri la acest subiect

#41
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 20:35

Tel asta scrie cum vrea sz Greșelile :)

#42
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 20:58

Dungulita se face văzută :)

Miniaturi atasate

  • image.jpg


#43
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 21:44

Mimi, foarte frumoasa burticuta!

#44
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 21:51

Cristink78, Erika, bune link-urile, mai ales posturile legate de mobilier Montessori. Salteua mare direct pe jos am folosit-o la maxim, mobilier "redus" si neincarcat cu prea multe lucruri iara. Deja planificam saltelele de la dormitorul vechi cum sa le aranjam la gemeni in camera lor pe la vreo 6 luni, in functie de motorica lor; probabil ca si jr isi va muta cuibul pe saltea, ca poate sa se dragaleasca si sa citim povesti toti impreuna.
Oglinzi, inaltatoare am avut si avem in continuare, lucrurile lui coborate pt a-i fi la indemana si a putea deveni independent. Tunel, cort, bazin cu mingi, bucatarie de jucarie...de cuburi ce sa zic, alea imense de la megablock le foloseste si acuma, dupa 4 ani, chiar daca mai face pauze si mai monteaza un lego de 6+..F putin folosite au fost jucariile de plus, majoritatea primite,din alea cu sunatoare inauntru.
Carti..in toate formele posibile, de stofa, de lemn, pt baie, miscatoare, galagioase, pt teatru de papusi...i se pare pedeapsa daca nu apucam seara sa citim poveste...
Ce mi-ar place e inaltatorul ala pt bucatarie, inca nu am avut asa ceva. Din pacate la doi trebuie sa vad daca e practicabil sau totusi prea periculos.
Si banca de balansat...cred ca o cumpar.:)

Editat de sunshine2009, 21 ianuarie 2015 - 22:05 .


#45
bellamia2

bellamia2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 23:07

Alinuta-sav si eu am scurgeri si nu iau ovule. Cristina78 super hainutele. Eu nu am gasit reduceri, am luat daca tot am intrat dar la 6 ron un body cu maneca lunga. altceva nu. am gasit. inca 2 sapt si intru in prenatal. voi avea timp in sfarsit sa caut. azi am stat mai mult in pat. ma omoara arsurile.

#46
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 23:24

Bella, ieri toata ziua am poposit in pat, azi dupa dr si cumparaturi la fel. Si cu arsuri, dar mai aiurea, efectiv extenuata. Nu am cunoscut asa ceva inainte, eu sunt din aia la 220...ardei iute...acuma ..boia dulce la doza..:(((
Habemus telefonus functionalis...asa ca iara n-am emoticoane.
Oare ce face Dia cu testul de glucoza??

#47
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 23:28

La Diarom ma gândeam si eu oare ce o face ? Pe la ce ora scăpa de acolo oare?!

#48
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 23:34

Eu am avut un episod urat de dureri in seara asta slava Domnului a trecut cu un no Spa ...deja ma panicasem si ma plimbam prin casa ca o nebuna , pt ca atunci când stau jos parca mie si mai rrău. După ce mia trecut durerea ma luat o stare de voma ...am mâncat trei feli din pomelo si mia trecut :) . Sper sa nu mai am așa CV ca ma panichez rău de tot ...

#49
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 22 ianuarie 2015 - 00:19

Scuze fetele ca n-am scris nimic. Aseara am ajuns acasa la 12 noaptea si la 6 dimineata am fost iar in picioare cu o durere de cap urata(cred ca de la plimbarea de ieri prin curent pe maul lacului) si cu sila cu gandul la glucoza. 

Asistenta, o rusoaica ferma, imi da sticluta si-mi zice: da-o pe gat. Beau juma' de sticla repede si e ok pentru ca la inceput nu simti cat e de dulce, mai ales daca e si de la frigider. Apoi fac pauza si o intreb daca chiar trebuie sa o dau pe gat si-mi zice ca am 5 min. Mare greseala. La ultima gura imi venea deja sa  [bang]   Ma ardea parca gustul ala dulce pe gat. In fine, mi-a dat voie sa beau apa un paharel pe ora si a fost ok ca simteam ca-mi vine glucoza aia inapoi. Deci: luat sange inainte de glucoza, la o ora dupa glucoza si la doua ore dupa glucoza. Dupa care ai manca si pietre si in sfarsit esti libera sa pleci. Eram putin ametita si obosita asa ca am bagat ceva omleta si la pat cu mine 3 ore. Al meu doarme si acum.  N-a fost asa rau pentru ca am inceput testul devreme si camera era dotata cu fotolii gen pat si ne-am uitat si la Jack si vrejul de fasole  [soricel] 



#50
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 22 ianuarie 2015 - 00:22

Mimisor, cred ca avea doctora dreptate aseara si cred ca-i de la intinderea de ligamente, cresterea uterului, greutatea in plus pe care o caram. Eu ieri m=am fortat sa merg putin mai mult dupa ca am hibernat mai ceva ca ursul cateva zile si cred ca aia mi-a pus capac, dar aici nici vorba sa-ti dea vreo pastila.





Etichetat si cu gravida, aprilie, 20015, buburuze

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -