Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Aprilie 2015(Buburuze de Aprilie 2015) Capitolul 5 ...inca 2-3 luni :)

gravida aprilie 20015 buburuze

607 raspunsuri la acest subiect

#31
bellamia2

bellamia2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 12:42

buna dimineata, toata noaptea am umblat la baie si am adormit dimineata. abia m-am trezit. cafea beau doar decofeinizata. noi huta huta facem, eu mai mult statuie vorba Emmei, dar nu ma doare nimic. cand ma va durea ne oprim. Dia, bine ca sunteti ok. eu deja cand aud de spital intru in panica. azi merg si eu la kaufland sa fac primele cumparaturi...daca mai gasesc.

#32
cristinik78

cristinik78

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 124 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 13:41

Buna fetelor!

 

intru sa va salut ca nu am mai apucat de 2 zile sa vad ce faceti. Eu am misunat prin oras cu treburi si seara am picat franta, greu e cu burtoi... [gravi]

Bella eu am fost la Kaufl si am gasit body bb super ieftine, nu.mi venea sa cred 1.5 lei un body [fal] ... bine mai erau2 si am gasit pantalonasi la 3 lei perechea. Diseara pun poze ca nu am timp acum.

 

Nebunii....nu am facut de când am ramas gravi, nu am avut voie, acum  nu facem de frica [batcap]

 

La doctor am fost cu rez, f bune, ma vad cu dr la jum lui februarie [pk]

 

V.am pupat!



#33
Gaganu

Gaganu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 204 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 15:21

[hia]  Eu m-am intors de la spital, analizele au iesit bune, doar o mica vaginita . Maine insa trebuie sa merg iarasi ca nu am putut scoate si concediu medical...nu mergeau calculatoarele. Deci de luni de cand mi-am pus in gand sa stau cat mai linistita in pat, ma plimb intruna....ufff ...vorba aia: Traim in Romania  si asta ne ocupa tot timpul. 

Dia, bine ca nu e nimic grav....

 Sunshine bafta! 

 Emma, iti tinem pumnii pe maine !

Trebuie sa ajung si eu la kaufland daca ziceti ca sunt body-uri asa ieftine. 


Editat de Gaganu, 21 ianuarie 2015 - 15:22 .


#34
Buburuza2015

Buburuza2015

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 278 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 15:59

Hello, eu dorm pe mine, de ieri asa obisita ma simt pff.
Azi merg la vaccin, abia aștept sa ies de la lucru, am viteza melcului! Am mancat o supa de galuste si m am pleoștit!
De cand am redus dulciurile( 12 ian) vad ca ma mențin bine ba am slăbit 1 kil?!cred, m am cântărit aseară pe cântarul meu am avut 72,9 la Dr am avut pe 12 la control 74 dar tot timpul îmi dădea 1 kil mai mult la ei( o fi si hainele ). Ori am reținut apa si nu mi am dat seama ori,,geaca n-o mai puteam Inchide cu fermoar iar azi surpriza mi am închis-o, din instinct dar cand am văzut ca merge mi am dat seama ca e bine!! Am renunțat la vitamine, si pap mai putine dulciuri e adevărat dar de la mâncare nu ma trag, am ajuns la concluzia ca vitaminele ma dospeau [:()
Sunt curioasa pe 9 feb cat voi cântări si daca va zice ceva Dr. ii si arunc in fata ca am lăsat minunatele vitamine pe care el le susține ca nu îngrășa!!
Dia, bine ca a fost doar o sperietura si nu e nimic!!

#35
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 16:14

Buna burtici,
am revenit de la dr si din oras. Rezultatele le primesc pe posta in vreo 10 zile, dar dr nu crede sa fie probleme, pt ca valorile scad constant de cand ma monitorizeaza. M-a surprins ca vrea totusi sa ma mai vada inca de doua ori, odata prin sapt 32-33 si o data dupa nastere candva, cand "am vreme" :)...
In rest, am tras o tura de magazine sa incep sa imi iau "nimicurile"...Am luat pernuta cu samburi de cirese (pt burtica), ulei de lavanda si ulei de eucalipt pt respiratie, sampon si sapun pt piele sensibila, bio, un burete natural fin nu loofa (imi doresc de vreo 10 ani..:)), ceai de galbenele "varsat" si absorbante pt dupa nastere (imense si neplasticoase), ceai de alaptat, plase pt pus maruntisuri la spalat in masina.
Maine sper sa ajung si la Alnatura, sa vad ce servetele uscate au pe acolo, ca astea huggies happies le-au pastrat pretul dar sunt mai putine cu 10 bucati fata de acum 2-3 ani. Sper sa aib si sisteme de scutece lavabile, sa le studiez, sa le pipai. Am gasit pe net, dar nu vreau sa cumpar pe nv. La DM am gasit si scutece xs, pt "sub 3kg", scumpe, dar macar la nevoie stiu macar de unde sa iau.

Editat de sunshine2009, 21 ianuarie 2015 - 19:38 .


#36
georgya81

georgya81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 18:22

Da,fetelor,am burta micuta.La baiat aratam altfel,eram mult mai mareee!!!Nu stiu ce sa zic daca e bine,daca e rau..pana acum la eco 4 d medicul zicea ca bebe are greutate normala.Eu am luat 3,5 kg pana acum.Nu iau vitamine ,iau doar fier si acid folic..eu stiam ca vitaminele ingrasa!!!Ieri am facut si eu analizele la sange din nou sa vad  cum stau cu calciu,fier,tsh,etc

 

A propos de camasuta de alaptat.E draguta cea de la Uniconf,initial am zis ca o comand si eu ,pana sa o vad postata de voi aici.apoi m-am razgandit.Nu vreau camasa de noapte de genul acesta.Eu vreau ceva din satin cu dantela.Ce daca sunt la spital,dau breteluta jos si alaptez...mai ales ca eu voi sta singura in salon.Sunt o graviduta mai atipica,vreau sa fiu sexy!La baiat am avut camasuta de noapte doar pt momentul nasterii,apoi am stat in colanti si tricou.Acum as fi facut la fel numai ca facand cezariana nu stiu daca e indicat sa ma stranga elasticul de la colanti.



#37
cristinik78

cristinik78

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 124 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 19:22

cri.JPG Am reusit si eu sa ma bag in patutz, atata de frig imi e....aici e ceata si azi am fost plecata prin oras toata ziua, sper sa nu ma ia vreo raceala.

Body ;cele albe si bleu de la carrefour/ cele cu dungi,bufnite si albastru inchis de la Kaufland


Editat de cristinik78, 21 ianuarie 2015 - 19:24 .


#38
cristinik78

cristinik78

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 124 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 19:57

http://www.suntgravi...in-sarcina-5453

 

https://copilariefer...i-pentru-copii/

 

2 link uri utile ...zic eu



#39
alinutzasav

alinutzasav

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 20:01

foarte frumoase hainutele cumparate cristinik78. Azi am fost si eu la lidl si am cumparat paturica care este in oferta , mi se pare buna la material si cred ca ne va folosi mai ales cand bebe va sta in scoica , in masina.

Ma bucur ca nu e nimic ingrijorator Dia , ca m-ai speriat cand am citit ca esti la spital. Maine mergem si noi la control sa vedem cat a mai crescut bebe si ce facem cu scurgerile care sunt f sacaitoare.

 Voi aveti scurgeri? Eu cateodata am senzatia ca am facut pe mine.



#40
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 20:34

Buna fetelor,
Sa le poarte cu plăcere si sănătos cristinika :*
Alinutza si eu am scurgeri da e cam normal la mine ca eu inca al ovule ;) a spus doctorul sa le mai pun inca o pună :) dupa le oprim si dupa o sa vad cum e scurgerea normala ca de cand am
Rămas numai cu ovule :))
Gaganu ma bucur ca analizele sunt ok . Odihnestete :) .
Sunshine sa iti iasă analizele bine Ținem pumni :) .



Etichetat si cu gravida, aprilie, 20015, buburuze

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -