Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Aprilie 2015(Buburuze de Aprilie 2015) Capitolul 4

aprilie gravida sarcina 2015 buburuze

753 raspunsuri la acest subiect

#711
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 23:13

Buna fetelor ,
V-am tot citit si parca nu imi dădea mana sa va scriu .... Ma luat panica azi nu mai e asa mult pana in Aprilie si parca mie frica de ce urmează .... Si kg într-adevăr și-au spus cuvântul stiu din trecut ca slăbesc foarte greu pt 8 kg am muncit 3 luni la sala si am ținut si cura apai pana acum am luat zece si mai e pana nasc :( ... Ma gandesc. Ca nu o sa ma descurc ca nu o sa fiu o mama buna ca al meu nu o sa fie un tatic bun offf cate imi trec prin cap . tocmai ce am terminat sa ii tin morala iubiriciului offf mai sunt maxim doua luni si vine si el sper sa cumpar tot. Ce trebuie înainte sa ajungă el sa nu avem surprize si sa avem Timp si de cununia civilă ... Trebuie sa fiu calma da nu stiu cum sa ma calmez :( . Cat despre copii altora nici eu nu mai am
Sentimente cred ca le tin pt Sophia pe toate , înainte eram foarte atașat de toți copilași din familie acum stau la distanță :) .

#712
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 23:15

Ma rog, lista gen Bau Bau e lunga. Aseara de exemplu, amica mea o pusese pe aia mica sa doarma pe o perne mare acoperita cu o patura pufoasa pe motiv ca nu vrea sa doarma pe saltea ca e prea tare. Perna era inclinata si aia mica parea sa doarma chinuita si-mi venea sa-i iau perna de sub ea si ma tot gandeam ce ma fac, ca eu o sa dorm cu teama sa nu cumva sa se intoarca si sa n--aibe aer, sa nu se inece cand mananca...Ca tipa spunea ca bebica cateodata se ineaca cu lapticul si nu respira cateva secunde dupa care tuseste, dar ca e ok....

Mi-e teama de ranile pe san...mi-e teama sa nu ma imbolnavesc de ceva si sa nu-i pot da san....Mi-e teama ca sotului ai va fi jena sa o spele pentru ca e fetita. Stiu ca suna aiurea....inca nu l-am intrebat ce temeri are. Poate ca nici nu-i da prin cap asa ceva dar a insistat de  cateva ori ca eu o sa o schimb ca eu sunt mama.....iar el nu e genul care sa dea inapoi de la ceva.

Imi doresc copil sanatos si nu vreau sa ma gandesc macar o secunda la ce ar fi daca n-ar fi... Lista e lunga si am crezut ca ma pot pacali pana la sfarsit dar incet incet isi arata coltii. Miercuri am testul de diabet gestational si stau si cu teama aluia....Pot spune doar Doamne ajuta!


Editat de Diarom, 19 ianuarie 2015 - 23:18 .


#713
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 23:16

Mimi, se vede ca trecem prin aceeasi stare, in acelasi timp....o fi telepatic...



#714
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 23:21

Oh ce uratel a fost si al meu la nastere. Si "uns".. si mic si " transparent" adica ton-in-ton rosa cu par (f putin!) blond...si noi ne pregatisem pt o maimutica bruneta...Si apoi a inceput sa se ingalbeneasca de la icter...Asta a pus capac la culoare, plus ca venit asa mult inainte de termen nu eram inca psihic pregatita sa-l tin in brate...Iar azi seara la culcare imi povestete de discutia de la gradi cu un baiat, si ca daca e voie sa te indragostesti de parintii tai. Si ca baiatul i-a zis sa ne spuna de o mie de ori ca ne iubeste. I-am zis ca si daca imi zice o data si daca imi zice de 10 ori eu tot ma bucur pt ca si eu il iubesc mult. El mi-a zis ca nu, ca nu vrea doar atat, ca vrea sa-mi zica de un milion de ori...<3 Si ca si daca il cert tot ma iubeste...sa-mi dea lacrimile...i-am zis ca il cert daca face prostii tocmai ca il iubesc asa mult...<3



#715
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 23:32

Ce dragut, sunshine! Asa dragut ca-mi dau mie lacrimile.



#716
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 23:36

Cat despre cunostinta A, cunostinta B...nu pot decat sa zic decat ...kg si grasimile noastre sunt trecatoare....lipsa unora de bun simt e vesnica...

[flo2]  [flo2]  [flo2]

Ahhh...am emoticoane pe telefon!!!! [pk]



#717
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 23:37

Eeeeee, cum naiba, ca eu n-am? emoticoane...



#718
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 23:38

Ce frumos e cand esti iubit de copilul tau cred ca nici cand te-ai îndrăgostit de Soț nu te-ai simțit asa iubita :)

#719
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 23:41

Eu am da nu se vad aici nus compatibile

#720
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 23:43

Si daca a-ti sti cu ce ochi ma uitam la el cand l-am nascut, speriati amandoi unul de altul, ca ce ne facem....eu daca "il stric" sau ii fac ceva rau fara sa vreau...asa de speriata ca nu stiam de unde sa-l apuc....Iar azi...Ce zice, ce simte, ce face...e atat de mic (are 5 ani dar e tot mic..) si tot ce vine vine simplu si direct, spontan. "Crestem" impreuna. Iar sarcina asta parca ne uneste si mai tare pe toti 3. 





Etichetat si cu aprilie, gravida, sarcina, 2015, buburuze

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -