Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 3

bobocei bebelus mamici

255 raspunsuri la acest subiect

#251
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 03 februarie 2015 - 22:05

Salutare, mamici! Ne-am intors si noi la Bucuresti, este ultima luna aici, de la 1 ne mutam in Craiova la casuta noastra. Am avut si inca avem o perioada grea, Ingrid a racit, a facut mucisori si temeratura dar nu mai mult de 38,5 si pe langa asta, o mai supara i gingiile destul de rau. Se vad dintisorii gata sa strapunga, deci nu mai avem multe zile. Nu i-am dat nu stiu ce tratament, decat ibalgin in 3 seri pt febra si ser in nasuc. Incerc cat se poate sa ii las organismul sa se descurce singurel. E destul de capricioasa si plangacioasa, asa ca ma simt putin cam obosita, insa tot ma simt fericita! Va spun mamici care sunteti la primul copil, e minunat cu doi! Cel putin asa mi se pare mie, sunt foarte multumita ca am ales sa mai fac un copil! Amalia nu a racit, sper nici sa nu raceasca, eu in schimb am luat de la Ingrid si mi-a fost destul de greu. Trebuie sa sun si eu dr de fam si sa o programez pt vaccin. Sper sa fie ok. Cele care ati facut deja vaccinul bebeilor, stiti daca sunt cumva doua acum de facut? Unul intr-un picior, altul in celalalt?
Va pup mamici si bebici!

#252
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 04 februarie 2015 - 08:36

imi pare rau silvia ca ati racit, dar e f bine ca uu ii dai mai multe, cum ai zis si tu, organismul invata sa lupte asa, multmai bine decta bombardat cu medicamente.

Doar intr-un piciorus vaccinul, la fel ca la primul.

Incredibil, i se vad aproape dintisorii!!! Wooooow

 

La noi rezultatul de la coprocultura a iesit ok, sunt linistita. In schimb gazutele, durerile de burtica nu ne mai lasa in pace si dimineata e teroare....de greva tot nu am scapat asa ca o tinem in lant :)



#253
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 04 februarie 2015 - 09:35

Silvi, la noi vaccinul de 4 luni a fost in ambele picioruse. 

La cel de 3 lunite a fost doar la un piciorus. 

Al meu a trecut cu bine peste toate, slava domnului :)

succes!!!!



#254
Kmy11

Kmy11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 04 februarie 2015 - 11:11

imi pare rau silvia ca ati racit, dar e f bine ca uu ii dai mai multe, cum ai zis si tu, organismul invata sa lupte asa, multmai bine decta bombardat cu medicamente.
Doar intr-un piciorus vaccinul, la fel ca la primul.
Incredibil, i se vad aproape dintisorii!!! Wooooow
 
La noi rezultatul de la coprocultura a iesit ok, sunt linistita. In schimb gazutele, durerile de burtica nu ne mai lasa in pace si dimineata e teroare....de greva tot nu am scapat asa ca o tinem in lant :)


Anda, si noi ne luptam dimineata cate 1 ora cu gazele. I-am dat, la recomandarea dr, Bonisan de 2 ori pe zi, la amiaza si seara inainte de culcare sau noaptea dupa masa. Asta pe langa Espumisan pe care i-l dau inainte de fiecare masa. Dupa o saptamana s-a ameliorat treaba cu gazele de dimineata.
De greva nu am scapat. In ultimele zile am mai pacalit-o cu suzeta si mutata repede la celalalt san.
O zi insorita tuturor!

#255
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 04 februarie 2015 - 11:19

Multumesc!

 

Anda, ce bine ca a iesit rezultatul bun! acum esti linistita ca nu are nimic. Imi pare rau ca tot aveti probleme cu greva si cu burtica.. Si noi avem zile cam grele, nici noptile nu prea au fost usoare.. Ne dau dintisorii bataie de cap, e nervoasa, ii vine sa muste, trebuie in permanenta sa o tin in brate, sa ma plimb cu ea pt ca altfel o apuca plansul. Noi vom face vaccinul de joi intr-o saptamana. Pana atunci sper sa treaca perioada grea, ca sa facem fata cum trebuie vaccinului. Stiu un bebe de 5 luni si ceva caruia i-ai iesit transaminazele mari. S-a dovedit ca erau asa de la vaccinul de la 4 luni. Au zis medicii ca bine ar fi fost daca ar fi facut febra dupa vaccin. Nu este nicio problema cu bebele, transaminazele vor reveni la normal, doar ca parintii s-au speriat initial. 



#256
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 04 februarie 2015 - 11:19

Capitol noi >>AICI





Etichetat si cu bobocei, bebelus, mamici

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -