Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 3

bobocei bebelus mamici

255 raspunsuri la acest subiect

silviapatru

silviapatru

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 22:55

Va pup mamici si va multumesc frumos pentru urari!

Foarte dulci bebeii vostri Shmily si Ana! Toti sunt niste minuni dar pe ei i-am vazut acum in poze. Shmily, ii sta foarte bine piticutei cheliuta! Nu cred ca este nimic mai frumos pe lumea asta decat bebelusii! Ma declar total vrajita de ei! Azi am fost pe la finutul meu de o luna si parca m-am intors in timp. Desi Igrid acum 3 luni era asa de mica, mie mi se parea ca a trecut muuult de atunci.

Ingrid este mai ok cu somnul, dar nu adoarme mereu usor cum facea candva. A avut si trei seri la rand cand s-a trezit plangand la 30 de minute dupa ce a a dormit. Luata in brate, s-a culcat la loc dar numai tinuta in brate, altfel nu. Incerc cat mai des sa o fac sa adoarma in patut , nu in brate, chiar daca o mai tin cand este agitata. In rest, totul este perfect, se trezeste tocmai dimineata la 9,10. E atat de dulce, sunt pur si simplu topita dupa ea!
Sa aveti o noapte linistita!

Editat de silviapatru, 27 ianuarie 2015 - 23:04 .

• 1

Anda08

Anda08

Membru senior

• Administrators
  • 4.672 mesaje

Postat 28 ianuarie 2015 - 17:35

off silvia...ce repede trece timpul....parca ieri eram cu burticile la gura :)

elynko, cum a fost la vaccin? a facut kk sau tot nu????????

• 0

Anda08

Anda08

Membru senior

• Administrators
  • 4.672 mesaje

Postat 28 ianuarie 2015 - 17:38

shmily-si eu am pastrat bontul ombilical, plus bratarile din clinica :)))) de poze, nu mai zic,i-as face zilnic dar ma abtin ;)

• 0

Anda08

Anda08

Membru senior

• Administrators
  • 4.672 mesaje

Postat 28 ianuarie 2015 - 19:17

al meu a facut ieri si azi scaun verde si ...  mirositor in comparatie cu restul. maine merg sa cer recipient ptr coprocultura , astept scaunul si sper sa fie ok rezultatul, sa nu fie un microb ceva, fiindca mirosul poate indica asta... :(((((

• 0

Ale2

Ale2

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 28 ianuarie 2015 - 22:05

Buna fetelor , Silvia felicitari pt casuta !! Sa o stapaniti sanatosi si sa fiti fericiti in ea ! Shmily si Ana aveti doua printesici scumpe foc!! Caresse noi avem botezul pe 15 februarie , mai e un pic si vine , si am niste emotii f mari pt ziua aia !! Ea nu sta cu altcineva plange rau , o sa fie greu nush cum o sa facem fata la poze , filmat imbracat, biserica si restaurant apoi! Fetelor care Ati avut deja botezul cum a fost ? Cum au rezistat bebeii ? Nici cu muzica Tare sau cu lume multa nu ne impacam bine nush cum o sa fie pana la urma . Da Anda parca ieri eram cu burticile pe aici la parada , Ce zile frumoase, ce dor imi de de ele , parca as mai vrea iar burtica Si sa o iau de la capat !! Ce trece timpul , unde au zburat deja 4 luni ?!
  • 0

Ale2

Ale2

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 28 ianuarie 2015 - 22:08

Si eu am pastrat bontul ombilical, brataricile nu le am pastrat, adica nu stiu Ce am facut cu ele si asa de rau imi pare de ele , doamne cand imi aduc aminte de zilele alea cand era nou nascuta, ce mica era !!! Anda sper sa fiti ok Si sa nu fie nimic cu cacuta!! Va pup
  • 0

Ana_26

Ana_26

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 11:51

Anda, sper ca nu e nimic in neregula cu cacuta. Imi pare tare rau ca nu scapi de una si dai de alta. Recunosc ca atunci cand imi vine sa ma plang din diverse motive, ma gandesc la tine si imi trece. Multa putere draga mea, sunt convinsa ca te asteapta zile linistite.
Silvia multumim pt compliment. Ale2, printisorul meu iti multumeste ca l-ai asemuit cu o fetita :))))
Despre burtica, nu stiu ce sa zic, am momente cand sunt nostalgica dar imi place mult mai mult cu bebe in brate, mi se pare mai real. Cat despre luatul de la capat, nu cred ca se va intampla. De cand ma stiu mi-am dorit un singur copil si momentan nu mi-am schimbat impresiile.
Ale, botezul a fost motiv de stres si pt mine. Imi era teama sa nu fie frig in biserica, sa nu planga, etc. Dar totul a fost mai bine si mai usor decat am putut spera. Nu a plans deloc, doar cand sa-l bage in cristelnita s-a prins cu putere de margini si nu vroia sa dea drumul, au inceput si popii sa rada. La restaurant, a dormit in carucior si a dansat cu mami.
O sa fie bine si la tine, stai linistita.
  • 0

Anda08

Anda08

Membru senior

• Administrators
  • 4.672 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 12:00

Ana, si eu sper sa treaca si sa apara soarele si pe strada noastra...acum astept "bombita" din scutecel. In rest  tot rau stam cu papica, daca suge cateva minute si gata, simt cum imi ies perii albi...asa imi vine cateodata sa dau fuga la sticluta cu biberon dar numai eu stiu cat de greu am renuntat la inceput la ea....si ataaaaaat de mult imi doresc sa il pot alapta cat mai mult...parca imi e impotriva cineva...

• 0

emysa

emysa

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 12:15

Salut, mamici
Nu am mai intrat de multa vreme pentru ca am trecut prin niste faze ciudate rau. Am avut nopti cand se trezea din ora in ora cu chef de joaca, apoi am mers acasa in Gl la mama. A fost o vizita surpriza si scurta din pacate ptr ca ne era teama sa nu se strice vremea si sa ramanem blocati acolo. Din pacate nu stiu cum Dumnezeu am reusit sa racim, si eu si bebe. Am ajuns acasa joi si seara avea o tuse seaca. Vineri dimineata eram la medic. Luni la ora 7 30 iar la medic ptr ca avea multi mucisori pe care nu ii mai puteam scoate sub nicio forma si tusea devenise productiva. Acum suntem mai bine, dar inca sub tratament. Partea urata e ca fiind bolnavior l-am tot luat in brate si a dormit in pat cu noi, si acum e jale. Ii place la verticala si nu ne prea intelegem cu el. In patut daca il pun, in maxim 10 min se trezeste. Cand e obosit adoarme extraordinar de greu si nu fara sa planga extrem de tare. Din pacate a trebuit sa recurg ai la leganat pe picioare ca sa il linistesc ptr ca gatul lui era deja in pioneze. Vb sotului meu: am facut tot ce am zis ca nu vom face:(
Bebicii vostri au inceput sa se ridice in fund?
Avem niste prieteni cu un bebe cu doar 2 sapt. mai mare si nu numai ca sta f bine in fund dar deja l-au pus in premergator. Ptr premergator mi se pare prea devreme,dar de stat in fundulet....ma gandesc ca al meu e cam lenes. Incerc sa ii pun tot felul de jucarii in jurul sau ca sa fie atras de ele si sa faca eforturi sa se ridice. Voi cum procedati?
vaccinul nu l-am facut fiind f racit, dar l-a cantarit si masurat asa ca bebe Eduard are 7,2 kg si 70 cm.
Si eu i-am pastrat buricelul si bratarica din spital. Mi-am propus sa ii fac o cutiuta speciala.
O sa incerc sa citesc din urma ca sa ma pun la curent cu evolutia voastra.
Va doresc sanatate si bebici cuminti!
  • 0

Anda08

Anda08

Membru senior

• Administrators
  • 4.672 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 12:49

emysa, imi pare rau ca sunteti bolnaviori, sper sa faceti bine curand

al meu sta in fundulet dar sprijinit de perne iar daca il tin de sub-bratuc paseste hotarat :)))

asa ne-am distrat ieri inainte de nanic

• 0

Etichetat si cu bobocei, bebelus, mamici

Intrebari Panica

• Durere de masea

un nou inceput
    - Astăzi, 01:14

• Sânii

alexandrasebastianov
    - Ieri, 21:49

• Secretie vaginala roz, spre maro deschis

deeagr1
    - Ieri, 15:42

• Ajutor

kriisz1
    - Ieri, 15:32

• Alaptare

maria bumbu
    - Ieri, 14:09

Grupuri

• Mamici din Vâlcea

ela_vl1
    - iul 04 2017 18:24

• Mamici pentru mamici

icailoaie
    - apr 17 2014 09:07

• Mămici,burtici departe de casă...

Andreana
    - dec 04 2013 15:58

• Parinti inteligenti, parinti fericiti !!!!

mada27
    - nov 30 2013 23:00

• Mamici, Burtici, Tatici din Vrancea

Anda08
    - iul 11 2013 16:02

Bloguri

• Buna burtici . Este primul mesaj pe care îl scriu . Tocmai am fost la doctor și ne-a confirmat ceea ce aflasem din Testul Panora

cara112
    - ian 25 2020 14:31

• Cumpărături pentru bebelus

bontos1
    - ian 24 2020 19:09

• No sign

Amira82
    - ian 24 2020 10:50

• Naștere sau cezariana

bontos1
    - ian 23 2020 21:40

• Alăptarea bebelușului