Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 3

bobocei bebelus mamici

255 raspunsuri la acest subiect

#201
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 08:33

Silvia, sa fie intr-un ceas bun si sa aveti parte doar de bucurii in noua voastra casuta!!!!!! FELICITARI!

 Noi am avut ieri noapte una mai buna, dar noaptea asta iar nu a dormit deloc bine..cred ca il dor gingiile, mai are si gazute...nu stiu ce sa mai cred...

Ana, norocoasa mamica cu hot harnic :))



#202
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 17:51

Anda, cand citesc prin ce treci tu parca uit de toata oboseala acumulata. Imi pare tare rau si te inteleg perfect. Trebuie sa fii tare si tin pumnii sa depasiti aceasta perioada.

 

Silvia, intr-adevar, o mare implinire! Sa stapaniti sanatosi casuta si sa petreceti clipe minunate in ea! Si-a revenit Ingrid cu somnul?

 

Noi am fost samabata la un botez si Teo s-a speriat f tare de muzica, asa ca a trebuit sa plecam dupa o ora si jumatate. Nu stiu ce o sa facem la botezul nostru.

Intre timp am fost la spital, ingrijorata ca Teo, de ceva vreme, se tot trage de urechea la care a avut otita. Doctora ne-a spus ca nu are nimic, dar acest tras de ureche persista, asa ca nu stiu ce sa mai cred.

 

Va pup si sa avem o saptamana linistita!


Editat de GeoM80, 26 ianuarie 2015 - 17:56 .


#203
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 18:02

geo, nu poate fi din cauza gingiilor trasul de  ureche?

 noi tot refuzam sa papam , ceva mai mult in ultimele zile de la vaccin incoace, eu sunt tot mai stresata desi nu ma arat si incerc sa fiu tare ptr bebe, si ma rog sa nu tina mult perioada asta si cel putin sa doarma bine la noapte, cel putin jumatate din noapte sa ma pot odihni si sa ma bucur ziua de el asa cum trebuie, fiindca la oboseala e greu sa faci fata tuturor lucrurilor pe care le ai in plan si...trebuie sa le faci



#204
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 10:06

Buna dimineata dragi mamici si copilasi !

bine v am găsit! La multi ani plini cu sănătate si bucurii pe acest an!

Am ajuns si noi acasa duminica noapte, dupa o vacanta plină de relax. Ne am si increstinat :)

Bebe DN este la fel de cumintel si vesel, bunicii nici nu credeau ca au bebelus in casa. 

Papam exclusiv san si acum, cu caca mai avem problemute ( nu mi a facut de pe data de 16). 

Azi facem vaccinul de 4 luni in ambele picioruse si speram sa trecem cu bine si peste asta. Următorul il avem la 1 an. 

Voi a ti inceput sa le mai dați si altceva in afara de laptic? 

Nu am reusit sa citesc nimic din urma, sper ca sunteti bine cu toții.

Va pupam :)



#205
shmily

shmily

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 10:49

buna dimineata!

silviapatru, felicitari si sa stapaniti sanatosi noua locuinta!!!

noi aseara si putin dimineata am avut ocupatie: tunsul piticei (noi adica eu si ea, ca altcineva nu se mai baga)...m-am cam chinuit, ca nu statea nicicum, de masina de tuns se speria, asa ca am luat-o cu pieptanel si foarfeca, usor, cat am putut aseara iar ce a ramas, am terminat dimineata (cealalta parte)... acum am o chelioasa si abia astept sa-i creasca parul uniform, ca asa, era mai lung si des in spate si transpira mult...

aici e chelioasa mea, inainte si dupa:

beforeafter.jpg



#206
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 11:14

shmily ce dulcica e!! foc!! as vrea eu sa aiba si al meu asa parut da' de unde :)) o sa-l tund in ritmul asta peste vreo 2 ani ;)

i-ai pastrat parutul ca amintire? eu inca il am de cand eram mica :))



#207
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 16:26

Shmily, ce printesa dulce si cheliuta ai! Si pustiul mei are plete, dar nici gand sa il tund, imi place tare mult cand e ciufulici.
Noi am facut plimbarea zilnica si acum el doarme si eu sunt prizoniera caci s-a agatat de mine. Nu stiu voi cum faceti, dar al meu nu sta nici 5 min singur. Nu imi pare rau, savurez orice moment dar as vrea sa mai fac si eu mancare, curatenie. Ma asteapta 4 zile in care voi fi doar eu cu el am putine emotii.

#208
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 16:31

Am gasit si metoda sa stea pe burta, i-am cumparat o perna + saltea. In continuare nu sta foarte mult dar momentele in care sta, se distreaza.

Miniaturi atasate

  • IMG-20150124-WA0009.jpg


#209
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 16:52

ce dulce Ana :))))))) si eu ii pun un prosopel rulat si tot asa sta



#210
shmily

shmily

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 19:01

Anda, la cea mare i-am pastrat suvita de la primul perisor dar acum nu... daca era dupa Bianca, ar fi trebuit sa strangem tot parul cazut si sa il pastram!!! dar sincer, nu mai simt asa dorinta de a pastra toate astea (la Bia am pastrat si bontul ombilical, dupa ce i-a cazut)...bine, cred ca si ptr ca atunci nu aveam camera foto (nici la telefon, il aveam fara) si nu faceam asa multe poze...

teroristei mele nu-i mai place sa stea pe burtica, o mai pun eu dar se supara dupa 2-3 min... in schimb, stam pe spate sau in scoica, ii place s-o ridic in picioare si la plimbare folosim mereu marsupiul!





Etichetat si cu bobocei, bebelus, mamici

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -