Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Iunie 2015 (Capsunele de Iunie 2015) - CAP.3

sarcina iunie 2015 gravida

951 raspunsuri la acest subiect

#31
Georgia12

Georgia12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 10:54

Flo, daca translucenta nucala este 1,5 nu trebuie sa-ti faci griji, e mica si nu cred ca sunt probleme. Esti si tinerica si varsta e un avantaj la dublu test.

 

Janinlav, si eu cred ca e din cauza cresterii uterului. Poti sa faci si un eco rapid undeva pana pleci din Bucuresti, ca sa stai linistita de sarbatori, ca e mare lucru sa nu te streseze nimic sa te poti bucura de orice moment cu cei dragi!

 

Eu ma bucur ca pot bea din nou cafea fara sa mi se faca rau de la ea! 

Ieri am facut si piata singurica - nu am carat greutati prea mari- am cumparat carne de porc sa fac toba si caltabos azi [il]


Editat de Georgia12, 19 decembrie 2014 - 10:56 .


#32
Janinlav

Janinlav

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 11:01

Georgia, te pup si iti multumesc pentru raspuns! Ce ma bucur ca va am! [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Deci azi tu esti de serviciu la bucatarie! Sa ai spor si sa faci niste preparate senzationale!

Eu aseara am avut asa o pofta de ostropel! Zis si facut si mancat! Am facut si o mamaliguta si a mers la fix!



#33
ritabandita

ritabandita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 11:08

Janin, si eu mi-am gasit de multe ori alinarea printre voi. E mare lucru sa comunici cu cineva in aceeasi situatie. Eu am fost la eco acum 2 zile, exact din cauza durerilor despre care-ti spuneam. Apoi mi-a parut rau ca am mers. Stiam ca trebuie sa fie din cauza cresterii uterului si totusi m-am impacientat. De acum inainte o sa fac si eu cum a spus Diatur ca are de gand sa faca: sa nu ma impacientez la fiecare chestie minora si normala in sarcina si sa merg doar la vizitele lunare programate. Dumnezeu are grija de noi!

 

Georgia, te-ai pus serios pe pregatirile de sarbatoare. Se vede ca ai scapat de greturi si starile de rau. Eu, desi gatesc vrute si nevrute, sa stii ca n-am facut toba si caltabos niciodata. Toba imi place, dar mananc foarte putina si atunci prefer sa o cumpar de la tarani. Mi-ar placea sa fac si eu intr-un an, sa incerc, sa vad cum imi iese. Caltabosul nu-mi place, asa ca nu-i simt lipsa.

Spor la bucatarit si sa ne prezinti rezultatul final!



#34
ritabandita

ritabandita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 11:13

Vaaai, fetelor, m-am topit toata vazand videoclipul de mai jos. Sunt imagini video cu fiecare zi din primul an de viata al unui bebelus. Emotionant! Am zis ca asa ar trebui sa facem si noi!
 

 


Editat de ritabandita, 19 decembrie 2014 - 11:15 .


#35
ritabandita

ritabandita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 11:30

Si noi plecam la cumparaturi, speram sa nu prindem cozi nesfarsite, ca cele din ultimele zile de dinaintea Craciunului.

Dia, iubita mea, sa ai drum bun si usor si sa te bucuri alaturi de mama ta. Sper sa intri macar din cand in cand sa ne mai saluti si sa ne mai tii la curent cu starea ta de spirit!

Mislin, n-ai terminat cu vizita la eco? Ce face putulica al tau? Cred ca o sa ne arati o poza cu un bebe frumos cu gura pana la urechi, asa ca mamica lui!


Editat de ritabandita, 19 decembrie 2014 - 11:31 .


#36
flo_fifi

flo_fifi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 11:47

Giorgia, sarumana de incurajari! Si spor la bucatarit :) Eu abia de luni ma apuc!

Dia, sa ai zile de vacanta minunate la mama ta!

Rita, cred ca acum inca nu au inceput cozile...de sambata probabil incep, s-ar putea sa ai noroc..inca :)

Mislin... da, da inca te asteptam cu pozica lui bebe frumos ca tine!



#37
antony7

antony7

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 12:51

Buna capsunicilor!!!!!!!!!!!!!!!..iar am lipsit si de data asta ceva mai mult ptr ca ma avut o sapt extrem de incarcata,in fiecare zi cate-un eveniment..ba serbare la cea mica, ba ziua mea, musafiri, una alta..stiti voi:D ( 3 zile si 3 nopti ca sa impaci pe toata lumea) plus serviciul care imi mananca aproape totat ziulica...si azi m-am trezit ca tre sa merg la eco...revin dupa 2 cu vesti..

oricum sunt pe aici langa voi si va mai citesc, nu mai zic ca de vorbarete ce sunteti vad ca avem si un capitol nou....asta e de bine!!!!!!!!..iar de gospodine ce sa mai...imi lasati gura apa de fiecare data...va puuuupp pe toate cu tot cu caspuneii vostri!!



#38
Georgia12

Georgia12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 13:01

Rita, nu stiu sa fac toba si caltabos.. [batcap]  azi invat... Am rugat-o pe bona baiatului care e in varsta si face mancaruri foarte bune sa ma ajute, sa ma invete, de fapt, asa ca azi sunt ucenic de bucatar [:)] Anul trecut am incercat cu sotul sa facem toba si caltabos cu retete de pe net...ce sa va mai povestesc...bani aruncati pe apa garlei si munca de nebuni si apoi am aruncat tot ca nu am stiut micile "secrete" si nu ne-a placut rezultatul...gustul lasa de dorit... [batcap]

 

[pup] Anthony, bine ai revenit, ma bucur ca nu ne-ai uitat. Succes la eco azi.

 

Mislin, ce faci, fetita? Nu ne arati si noua boticul mic si vesel? [pup]


Editat de Georgia12, 19 decembrie 2014 - 13:05 .


#39
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 14:12

Vroiam sa va zic ce am descoperit pentru a preveni vergeturile: ulei de cocos sau Bio-oil.

Uleiul de cocos imi place mult cum hidrateaza. Despre Bio-oil am citit niste review-uri bune si astazi mi-am luat, sunt curioasa cum e.



#40
diatur

diatur

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 417 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 14:31

Vroiam sa va zic ce am descoperit pentru a preveni vergeturile: ulei de cocos sau Bio-oil.

Uleiul de cocos imi place mult cum hidrateaza. Despre Bio-oil am citit niste review-uri bune si astazi mi-am luat, sunt curioasa cum e.

Carla de uleiul de cocos mi-a spus si mie doctora ca este bun,dar Bio-oil am citit ca este si crema si ulei tu ce ti-ai luat ulei ,sau crema,nu stiu daca se gaseste la farmaci si ce pret are?Eu ma dau pt.vergeturi cu 

L"ERBOLARIO crema si este destul de piperata am prins oferta la farmacie 300 Ron 2 buc. [flo2]





Etichetat si cu sarcina, iunie, 2015, gravida

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -