Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Iunie 2015 (Capsunele de Iunie 2015) - CAP.3

sarcina iunie 2015 gravida

951 raspunsuri la acest subiect

#11
miaw

miaw

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 444 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 23:14

Am uitat sa zic:cel mai si cel mai bine aratai in poza spre DT pt ca erai o mamica in devenire.

#12
Pirelia

Pirelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 423 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 23:37

Tear - nu doar ca mi-ai satisfăcut curiozitatea dar m-ai făcut si invidioasa la cat de frumos arați. Doamne suntem un forum de mămici frumoase (ma includ si pe mine chiar daca sunt pe primul loc de la coada)

Raluca - stai liniștită si la mine era papp-ul asta mic si mi-a spus doctorul ca e totul in regula. Important erau rezultatele la trisomii si acestea ți-au ieșit bine.

Onuta - ai un îngeraș de băiat si cum sa nu iubești fata pictata astfel? Eu nu doar ca i-aș ierta toate năzdrăvăniile dar cred ca l-aș si ajuta cu unele.

Mislin - părea ca musti si din borcanul cu miere, dar surato nu am văzut poza cu borcanul golit si burta îmbuibata cu albine. Bafta la eco si așteptam sa ne povestești. Prevăd ca băiatul îți va aratala eco lista lui pentru Moș Crăciun.

Diatur - așteptam rețetele, poate ma încumet si eu sa le gătesc dar gândul tot la iepure mi-a rămas. O sa dau o tura prin magazinele de aici si poate găsesc si eu.

Rita - pupici.

Mi-am luat fetiță de la grădiniță si ii spun: hai mami sa mergem si noi la concert de colinde ca tot nu-i tati acasă si sa ne facem de cap. Cantau corurile de la seminarul teologic si de la facultatea de teologie. Ghici cat a stat fata mea pana a spus: hai sa mergem ca ma plictisesc. O jumătate de ora si abia se începuseră pe cantat si recitat. A trebuit sa plec după care am cam mustriluit-o ca pana si la asta seamănă cu tatăl ei. Așa ca vreau băiat, pliate el îmi va semăna.
Maine nu stiu când o sa intru ca dimineața îmi însoțesc copila la un concurs-spectacol de colinde si apoi să-mi scot si soțul din spital.

Pupici. Noapte buna!

#13
Teardrops

Teardrops

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 692 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 23:49

miaw cu drag! Doar să fie și soțul meu acasă că nu prea mai plec singură.. Mulțumesc mult pentru complimente! Ești o drăguță  [flo2]

- wow! în poza spre DT eram ușor emoționată că urma să văd pe bebe  [il]

 

diatur mulțumesc mult! Ești o scumpă  [flo2]

 

pirelia mulțumesc de complimente  [flo2]

 

Las pozele până mâine când intru iar. Merg la nani. E prima dată după ceva timp când mi se face somn așa devreme  [:-)))]

Vă pup! Somn ușor!


Editat de Teardrops, 18 decembrie 2014 - 23:53 .


#14
onutza83

onutza83

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 489 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 08:21

Neata!!!
Tare tare prost am dormit azi noapte. Numai vise tâmpite am avut. Va doresc un week-end liniștit.

#15
Georgia12

Georgia12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 08:49

Neatza!
Tear, esti o finuta si o frumoasa, iti statea bine in toate pozele, dar mi-a placut tare cea cu fetita blanoasa, doua frumoase in poza. Te pup.
Miaw, mie mi-ar fi placut sa am tenul creol ca al tau, e cea mai buna piele si arata exotic;-)
Mislin, ai dreptate cu alte forumuri chiar si de pe DC. Stiu din experienta celorlalte sarcini ( sunt pe DC din 2004, de la primul copil, aveam alt nick dar nu mai stiu parola si mi-am facut alt cont). Asa este, gaseai certarete si se contraziceau, care sa se dea mai desteapta... Urat. Si eu sesizasem ca liniste si frumos e aici si sper asa sa ramana:-* va pup

#16
Georgia12

Georgia12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 08:54

Mislin, esti la eco, iti vezi puiul! Fericito!:))
Stati sa vedeti ce mai vesela si vorbareata se intoarce.
Onutza, ce ai visat?
Pirelia, si ai mei se plictisesc la spectacole de colinde. Daca ii duceam la Conector sau Voltaj sugur nu se plictiseau!;)

#17
ritabandita

ritabandita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 09:05

Neata, gogoselilor!

 

Bine v-am gasit in casuta noua. Ce frumoasa si luminoasa e. Multumim, Tear! Si pentru ca te-am mentionat, trebuie sa spun ca mi-a placut mult de tine in toate ipostazele, dar cel mai mult mi-a placut cum statea cand erai blonda. Oricum ar fi, esti o frumoasa, ca toate mamicile de aici!

Mislin, draga mea frantuzoaica, m-am trezit cu gandul la tine! Sa ne aduci vesti despre putulica, dar si poze cu el. Te astept cu sufletul la gura!

Georgia, draga mea, asa cum spunea si Mislin intr-o postare si cum ai spus si tu, grupul nostru este un grup deosebit. Eu sunt foarte rezervata la capitolul socializare online si doar aici am simtit ca ma pot adapta, datorita voua, tuturor! Am studiat si eu mai multe forumuri, inainte sa-mi fac cont aici, si doar voi m-ati convins. Va iubesc pe toate, toate-mi sunteti dragi si m-as bucura teribil sa ne cunoastem personal intr-o buna zi!

Fifi, nu ai de ce sa te stresezi cat timp scrie negru pe alb "risc scazut". Nu ti-a dat doctorita grabita si poze cu bebe?

Dia, inger de fata, ne-ai uitat cu retetele de vitel si de baclava? Teoretic as putea lua o reteta turceasca de pe net, dar daca te avem pe tine aici, cum sa mai risc sa fac ceva scris de persoane pe care nu le cunosc? In tine am incredere, sunt convinsa ca n-ai cum sa ne servesti o reteta gresita si care sa nu ne placa.

- Ce-ti mai face burtica? S-a linistit? Aseara m-a scos sotul la plimbare in oras si n-am mai intrat pe forum, dar ma gandeam la tine.

 

- Va rog si pe tine si pe cea mai frumoasa hlizita din lume, Mislin, sa nu va suparati pe noi, cele care nu afisam poze personale. Fiecare are principii si motive care au dus la aceasta decizie. Si nu pentru ca am avea ceva de ascuns, cel putin nu este cazul meu. Eu nu ma simt ok cu socializarea online, adica n-am mai facut-o pana acum. Si asa cum am mai spus, faptul ca discut deschis cu voi, comunic, rad etc. este deja un pas important pentru mine. Pe viitor, cine stie? Eu chiar sunt fericita ca v-am cunoscut si sper sa va cunosc si personal intr-o buna zi!

Onutza, ce-ai visat, iubito? Asta e, din pacate, una dintre caracteristicile, sarcinii. Dar sunt doar vise urate. Atat.


Editat de ritabandita, 19 decembrie 2014 - 09:09 .


#18
flo_fifi

flo_fifi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 09:21

Tear , esti o frumoasa!

Rita, i-am trimis doctoritei mele sms, i-am zis in mare de brida amniotica, mi-a dat adresa de email  sa i le trimit sa le vada si draga de ea, mi-a mai trimis un mesaj, sa stau linistita..fara sa le vada inca.Mai sunt si oameni buni, rabdatori cu oameni care nu se pricep in domeniiul medicinii si doar se sperie dupa ce gasesc pe internet.Acum astept raspunsul dansei, cand are timp...Iar de risc scazut...inca nu am rezultatele la sange, asta a fost doar eco.la poze...cine intelege din ele?Astept acum raspuns....

Mislin, te asteptam cu noutati despre capsunelul tau!



#19
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 09:32

Flo am cautat si eu acum ce inseamna brida amniotica, nu mai auzisem pana acum. Nu ti-a dat amanunte in legatura cu asta? Ce parti ale lui bebe sunt afectate? Eventual poze... foarte neglijenta doctorita de la eco morfo, sa-i fie rusine. Eu te sfatuiesc sa gasesti un medic bun cu eco performan si sa mergi la alta eco, sa te lamureasca.



#20
flo_fifi

flo_fifi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 09:36

Carla, asta a fost problema mea mare, doctorita respectiva nu mi-a spus nici 2 cuvinte... nu voi mai merge la ea cu siguranta... 

 

Am vorbit cu doctoorita mea, care este o bomboana, mi-a zis sa nu ma ingrijorez, pt ca se afla la polul inferior, nu ajunge la copil.O va urmari atent la fiecare control, si daca

Doamne fereste pare sa ajunga la manuta sau piciorusul copilului intervenim si o taiem dar cu siguranta nu va fi cazul.

V-am zis eu ..este o bombonica ginecoloaga mea :)





Etichetat si cu sarcina, iunie, 2015, gravida

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -