Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 115

fiv medlife albu

206 raspunsuri la acest subiect

#171
ssofia11

ssofia11

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 14 ianuarie 2015 - 18:13

Buna fetelor!

Doamne ajuta Lavinia !!tinem pumnii!!

Eu m am simtit cam rau in ultima perioada..mai ales ca din doua inimioare a ramas decat una ..

Astazi am fost la eco iar,am 9 sapt si 4 zile si bebe e f bine,se misca f mult are manute si picioruse si 3 cm :) Dr Stan a zis ca e un nazdravn! :)

 

Numai bine tuturor!!pup!



#172
Xenia02

Xenia02

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 466 mesaje

Postat 14 ianuarie 2015 - 20:09

Lavinia, Doamne ajuta sa fie bine!

Ai grija de tine si nu uita, ZEN :-)

Ssofia, sa ai sarcina usoara in continuare, iar bebe sa vina cu bine



#173
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 14 ianuarie 2015 - 21:32

Bine ai venit Doinitza si gravideala rapida :)
Multe dintre fetele de aici au facut histero cu dr Albu. Nu ai de ce sa iti faci probleme, e un super profesionist. Daca reusesti sa citesti din capitolele din spate, inclusiv din ultimii 2-3 ani, sunt sigura ca vei afla foarte multe informatii utile. Daca nu ai timpul necesar , poate una dintre fete iti v-a raspunde, desi cred ca cineva tocmai ce a povestit ceva de genul. Sanatate multa si sa fie cu ochisori :)

Lavinia tinem pumnii si pumnisorii !!!! Ne rugam pt voi draga mea! Si iart-o pe Crystyne ca nu mai are timp de freze, dar se gagica lui fiu-meu o tine tare ocupata :) pupici multi de la noi si Doamne ajuta draga noastra !

Ssofia Doamne ajuta! Sa ajungeti cu bine la termen :) tinem si tie pumniii si pumnisorii ca sa ne aduci un/o prieten/a de joaca la termen si cu bine!!!

Doamne ajuta dragi fete!

Pupici de la noi dragele noastre Qiao, Loli, Hatice, Mary, Monyzuzu, EllaE si toate mandrele luptatoare , va trasmitem pupici super super lipiciosi :*

#174
annutza0

annutza0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 668 mesaje

Postat 14 ianuarie 2015 - 22:13

SSofia imi pare rau pt ce s-a intamplat. Ma bucur ca e bine bebita si e luptator.

 

Lavinia iti tin pumnii, sper omuletii tai de zapada sa ramana cu tine pana la termen.

 

Doinitza eu am facut histeroscopie. Nu ai de ce sa iti faci griji, nu e atat de dureroasa. Mai rau am avut contractii de la artrotec in noaptea dinainte...Doctorul e atent si la fel si asistentele. Daca vrei sa stii ceva anume spune-mi.



#175
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 14 ianuarie 2015 - 22:15

Doinitza, eu acum o luna si ceva trebuia sa fac transfer dar cu o zi inainte dr A mi-a facut o histeroscopie, pentru ca i s-a parut ca ceva nu este in regula, endometrul in loc sa creasca, el scadea. Asa ca mi-a gasit o frumoasa infectie, endometrita macroscopica ( mucoasa si endometrul inflamate... foarte ), asa ca m-a pus pe antibiotic o luna. Dupa doua saptamani de tratament, mi-a mai facut o histerosopie de control, sa vada in ce stadiu este infectia. Mai era putin inflamata si da-i iar cu antibiotic. Eram pe AC-uri atunci si a spus ca o sa ma tina pe AC-uri pana imi trece infectia si locul este curat. A fost cu anestezie locala, nu te doare ca te da cu xilina si apoi iti face cateva injectii. Lucreaza foarte finut iar eu am fost fff multumita de dansul. In cazul incare te doare ( oricum o sa te intrebe de 50 de ori intr-un minut :))), o sa-ti mai faca injectii, pe care nu o sa le simti. Este foarte bine ca face histeroscopii inainte de FIV, deoarece pregateste locul pentru puiuti.



#176
doi2nita

doi2nita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 14 ianuarie 2015 - 22:20

Multumesc pentru raspunsuri. Nu am citit foarte mult din urma, abia azi mi-am facut acest cont. nu stiu de ce dar, am citit foarte multe pagini din discutiile referitoare la clinica Genesis Atena...citesc si ma minunez...revenind la histero vroiam sa stiu cum se face anestezia(eu as vrea o sedare)

#177
doi2nita

doi2nita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 14 ianuarie 2015 - 22:23

Am inteles,mulțumesc Lavinia. Am facut o laparoscopie cu dl Albu dar cu anestezie generala si nu am avut nici o problema. Așa treaza... mi-e un pic teama :)

#178
annutza0

annutza0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 668 mesaje

Postat 15 ianuarie 2015 - 10:18

Doi2nita anestezia e locala cu xilina, dar procedura in sine nu dureaza mult, la mine chiar a trebuit si sa faca si debridare. Simti o jena, dar e suportabil. Te va intreba si doctorul mereu pe parcursul procedurii cum esti si eventual iti mai face injectii daca simti f tare. Nu te teme, nu e chiar atat de rau :).



#179
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 15 ianuarie 2015 - 12:16

Doi2nita fiecare e cu gradul ei de suportabilitate a durerii, fizic, dar si psihic. Sa stii insa ca cel mai mult conteaza psihicul, sunt fete care nu suporta ideea de interventie "live". Eu sunt mai hei-rup, dar tot m-am dus cu genunchii tremurand si un ghem in stomac pt ca aveam in antecendent un chiuretaj la care nu prinsese anestezia. Cu toate astea, histero a fost floare la ureche - am avut si eu o debridar, mi-a facut doar 2 injectii, pe urma chiar mi-a placut sa ma uit pe monitor "ca la discovery" sa vad cum arat pe interior si sa pun intrebari. Am ajuns ca la ultimele 3 FIV-uri punctiile sa le fac tot cu anestezie locala.



#180
carla1982

carla1982

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 15 ianuarie 2015 - 14:24

Gata fetele am primit si schema. Oficial am intrat in cursa fiv. Am vb si cu Lucia.. Tare draguta.. Iau AC pana pe 17.02 si dupa 20.02 incep injectiile. Pe 9 martie punctia si pe 12 embriotransfer la ziua 3... Am intrebat de ce nu in ziua 5 si a spus ca din cauza amh-ului mic s-ar putea sa nu ajunga nu stiu cum la blasto... M-am ingrijorat un pic cand am auzit dar mi-au spus ca nu e pb.. Ca se prinde si la ziua 3.. Acum om vedea!! DOAMNE AJUTA!!



Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -