Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nastere la Spitalul Municipal Turda

turda nastere maternitate de stat cluj cluj napoca cezariana maternitate

3 raspunsuri la acest subiect

#1
mihaela_mihaela

mihaela_mihaela
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 09 decembrie 2014 - 02:03

Buna mamicilor!

 

A nascut una dintre voi in Turda? Sau vreo ruda sau cunostinta a voastra? Cum sunt conditiile acum? Cum este personalul? Cum sunt tratate mamicile? Ma intereseaza in special cat de pregatiti sunt pentru nasterile prin cezariana, fiindu-mi recomandata de medic. 

Eu sunt din Cluj, dar medicul care mi-a urmarit sarcina activeaza aici doar la privat, unde nu imi permit din pacate sa nasc. Dansul mi-a spus ca activeaza si la Spitalul Municipal Turda, deci la stat, dar nu in Cluj Napoca. Asta ar fi o solutie pentru noi, fiindca mi-ar placea sa pot naste cu dansul, insa ma sperie faptul ca nu gasesc nici o informatie despre acest spital si nici nu cunosc pe nimeni care sa fi nascut acolo.

Cum optiunea aceasta ne-a fost prezentata recent, deci tarziu in sarcina, trebuie sa luam o decizie rapid, insa ne-am cam impotmolit necunoscand locul.

De aceea  va rog daca puteti, orice informatie despre Spitalul Municipal Turda e binevenita! [flo2]

 Multumesc! Sarbatori fericite!  [fiesta]

 

 



#2
mihaela_mihaela

mihaela_mihaela
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 10 decembrie 2014 - 18:26

Chiar nici o mamica de pe forum nu a nascut in Turda?  [sad]



#3
iulia3a

iulia3a
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 02 ianuarie 2015 - 12:04

Buna Mihaela,

 

Sper ca raspunsul meu nu ajunge prea tarziu la tine. Urmeaza sa nasc si eu, sunt din Turda, dar merg la Cluj la monitorizare. As fi vrut sa fie mai aproape spitalul insa conditiile din Turda nu sunt cele mai favorabile.

O cunostinta de-a mea din Turda s-a deplasat pana la Campia Turzii pentru cezariana. In rest, pe cine cunosc eu a nascut la Cluj. Nu vreau sa te speriu, poate e mai bine sa vizitezi spitalul din Turda inainte de a lua o decizie. Conditiile sunt la fel ca acum 25 de ani.... Cel din Campia Turzii arata mult mai bine, cel din Cluj si mai bine. Pacat ca in Campia Turzii sunt doar 2 medici, si la o urgenta s-ar putea sa nu fie nici unul de garda, am patit-o, fiind sarbatoare, asa am ajuns la Cluj.

Repet, nu vreau sa te sperii, nu stiu cat de pregatiti sunt doctorii din Turda pentru cezariana, probabil ca sunt, exista si doctori aproape de pensionare care au experienta probabil, dar daca doctorul tau vine din Cluj poate situatia este mai roz.

 

Sper sa aud vesti bune de la tine,

Iulia



#4
mihaela_mihaela

mihaela_mihaela
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 14:09

Buna Mihaela,

 

Sper ca raspunsul meu nu ajunge prea tarziu la tine. Urmeaza sa nasc si eu, sunt din Turda, dar merg la Cluj la monitorizare. As fi vrut sa fie mai aproape spitalul insa conditiile din Turda nu sunt cele mai favorabile.

O cunostinta de-a mea din Turda s-a deplasat pana la Campia Turzii pentru cezariana. In rest, pe cine cunosc eu a nascut la Cluj. Nu vreau sa te speriu, poate e mai bine sa vizitezi spitalul din Turda inainte de a lua o decizie. Conditiile sunt la fel ca acum 25 de ani.... Cel din Campia Turzii arata mult mai bine, cel din Cluj si mai bine. Pacat ca in Campia Turzii sunt doar 2 medici, si la o urgenta s-ar putea sa nu fie nici unul de garda, am patit-o, fiind sarbatoare, asa am ajuns la Cluj.

Repet, nu vreau sa te sperii, nu stiu cat de pregatiti sunt doctorii din Turda pentru cezariana, probabil ca sunt, exista si doctori aproape de pensionare care au experienta probabil, dar daca doctorul tau vine din Cluj poate situatia este mai roz.

 

Sper sa aud vesti bune de la tine,

Iulia

 

Iti multumesc mult pentru raspuns,

 

Am hotarat intr-adevar si eu, impreuna cu sotul si cu familia ca este totusi mai sigur sa nasc la Cluj. Voi naste la Gine1, cu dr. Halmagean Petru, (am ales alt medic, care sa lucreze in Cluj si la stat) nastere naturala, ca aici mai greu se da acordul pentru cezariana, si oricum, acest medic m-a asigurat ca pot naste natural, desi bebe e cam mare. Deci, cel putin in teorie, va fi nastere naturala.

 

Iti urez sarcina usoara in continuare si o nastere usoara!





Etichetat si cu turda, nastere, maternitate de stat, cluj, cluj napoca, cezariana, maternitate

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -