Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bulgarasi de Februarie 2015 (8)


225 raspunsuri la acest subiect

#31
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 09 decembrie 2014 - 21:03

Asa si eu Gabi, Luca e numai la mine in brate, alearga si vrea sa il prind sa il ridic si tot asa. Putin iesit din context, Andrei ce si cum papa?

 

Si eu tot singura la parinti sunt, m-au avut tarziu (la 37 respectiv 47 avea tatal meu) si apoi s-a imbolnavit tatal meu, etc... 

 

Reactii din acestea am avut si eu... I-am spus ca ne gandim la inca un bebe dupa cel din burtica si nu s-a abtinut de la comentarii. Ca ce ne trebuie, ca cine ni-i creste [:-)))]  [smulgpar]  [smulgpar]  [smulgpar]  Si cand i-am spus de Luca prima reactie a fost "deja?!", la bebe din martie "inca unul?" iar acum abia s-a abtinut sa nu comenteze...   [alcool]



#32
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 09 decembrie 2014 - 21:31

Soparlica, am cum sa te ajut? Ce medicament trebuie? Sa ma interesez dc il pot obtine fara trimitere. Da-mi un semn [pup]

#33
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 09 decembrie 2014 - 22:04

Oooo , ai atins un subiect sensibil ...mancarea . Un sclifosit din cale afara . Are 4 feluri de mancare pe care le mananca de 1an jumate . Chiar azi ma gandeam ca asa a fost de cand l-am nascut , cred ca alta mamica renunta la alaptat in locul meu . Manca ftputi si des , dadea impresia ca nu se satura si trebuie completare , dar eu nu m-am lasat, il mufam mereu  [:-)))] Asa este si in ziua de azi , jale cu mancatul . Dupa el ar manca numai fructe si iaurt sau sandwish cu unt si cascaval , un pic de gris cu lapte si ciorba care i-o dau mai mult pacalit.In rest nu pune gura pe nimic . A fost un chin cand am inceput diversificarea . Daca si zuzele vor fi asa , albesc pe loc  [:-)))]



#34
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 10 decembrie 2014 - 10:30

Kytana - curaj, bebelina stie mai bine cand trebuie sa vina pe lume... si va veni bine!
Nu mai asculta la gurile celorlalti. E viata ta si Dumnezeu iti da forta daca vrei copii!
 
Gabi - cat de vascularizata e tumora ca sa stie cum sa procedeze imediat dupa nastere... cred. 
Apropo, cei ce te sunau de la clinica aveau un nr de vodafone? M-a sunat cineva de dimineata la prima ora...cand inca dormeam... si ma gandesc sa nu fie de acolo. Nu sun inapoi ca mi-e teama pe de alta parte sa nu fie cineva nedorit :)).
 
Nu are nimic daca nu ajungi la 40 saptamani. 37-38 tot e bine! Eu asa ma rog sa fie in cazul meu. Cred ca e o teama generala asta cu nascutul prematur. Eu toata noaptea am visat ca asteptam sa nasc, mai ales ca am avut niste contractii puternice azinoapte si fiindca soricelul meu e pus pe zvarcoleli continue. Nici nu mai stiu cum sa mai stau. Parca eram un ventilator. Toata noaptea ca la rotisat: 10 minute pe stanga, suturi, 10 minute pe dreapta, suturi...si tot asa pana dimineata.


#35
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 10 decembrie 2014 - 11:52

 

 
Gabi - cat de vascularizata e tumora ca sa stie cum sa procedeze imediat dupa nastere... cred. 
Apropo, cei ce te sunau de la clinica aveau un nr de vodafone? M-a sunat cineva de dimineata la prima ora...cand inca dormeam... si ma gandesc sa nu fie de acolo. Nu sun inapoi ca mi-e teama pe de alta parte sa nu fie cineva nedorit :)).
 
 

Da , dupa un vodafone . Ei trebuie sa vada cum intervin chirurgical



#36
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 10 decembrie 2014 - 12:55

Fetelor, un lucru pe care eu nu pot sa-l inteleg. Am auzit asta de la mai multe persoane, tinere chiar. Ca nu vor al doilea copil caci nu pot sa iubeasca pe al doileala fel de mult ca si pe primul. Sau ca nu vor sa imparta dragostea pentru primul si celui de-al doilea Doamne iarta-ma, despre ce vorbim? cum naiba pot sa scoata semenea aberatii?? Mi se pare absolut incredibil. Si nu e doar ca au preluat aceasta idee tembela de la altii si li s-a parut cool sa o foloseasca si ei, ba chiar cred cu tarie in asta.

M-am revoltat nitel fiindca am vazut mesajul tau, Gabitule, si mi-am amintit de prostiile unora. Imi pare rau, nu vreau sa jignesc pe nimeni, departe de mine acest gand, dar cum Doamne iarta-ma sa poti sa gandesti si sa simti asa??



#37
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 10 decembrie 2014 - 13:10

Andreea, sincer, nu am auzit in viata mea asta. Am auzit ca nu mai au curaj/bani/forta...dar nu dragoste,



#38
alynutza85

alynutza85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 573 mesaje

Postat 10 decembrie 2014 - 13:11

Fetelor, un lucru pe care eu nu pot sa-l inteleg. Am auzit asta de la mai multe persoane, tinere chiar. Ca nu vor al doilea copil caci nu pot sa iubeasca pe al doileala fel de mult ca si pe primul. Sau ca nu vor sa imparta dragostea pentru primul si celui de-al doilea Doamne iarta-ma, despre ce vorbim? cum naiba pot sa scoata semenea aberatii?? Mi se pare absolut incredibil. Si nu e doar ca au preluat aceasta idee tembela de la altii si li s-a parut cool sa o foloseasca si ei, ba chiar cred cu tarie in asta.

M-am revoltat nitel fiindca am vazut mesajul tau, Gabitule, si mi-am amintit de prostiile unora. Imi pare rau, nu vreau sa jignesc pe nimeni, departe de mine acest gand, dar cum Doamne iarta-ma sa poti sa gandesti si sa simti asa??

Andreea,ai perfecta dreptate!Nici eu nu inteleg! Si in plus,cred ca e bine si pt copil sa aiba o surioara sau un fratior,asa invata sa imparta,sa nu fie egoist si e mult mai fericit daca are un partener de joaca. Dupa mine,familiile mai numeroase sunt mai fericite.Acum nu zic sa ne apucam sa facem 10 copii dar 2,3 e chiar ok.



#39
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 10 decembrie 2014 - 13:44

Ba da Miha , ce spune Andreea spune bine . Sunt persoane care nu pot iubi mai mult de un copil , din pacate . Si eu aud ft des placa asta :((((((( Sper sa nu faca diferenta intre copiii mei , ca circ iese . Ma astept la soacra-mea sa faca diferente majore (cred eu acum ), nu mai stiu daca v-am povestit ....Sotul a mai fost casatorit , in urma unui accident a murit sotia care era insarcinata in 9 luni , mai avea cateva zile sa nasca si sora lui . Au trecut 10 ani de atunci dar soacra-mea nu vede decat fete in fata ochilor , am avut circ pana tarziu pe seama lui Andrei cu ea . Mi-a facut niste faze pe care nu pot sa uit   [smulgpar] Acum divinizeaza ideea ca am fete ...auziti expresie la ea : Daca esti gravida cu fete , iti dau toata pensia sa le cumperi de imbracat , cercei , eu le iau carut ....si daca erau baieti ?! ce faceam ???? ...deci la ea ma astept la diferente majore , sa dea Dumnezeu sa ma insel 

 

offfff.....



#40
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 10 decembrie 2014 - 14:18

Gabitule, povestea asta ma cutremura de 2 ori. O data pentru ce a patit sotul tau, trebuie sa fie cumplit. Si a doua oara pentru gandirea soacrei tale. Mi se pare incredibil cum unii oameni pot sa-si dozeze iubirea in functie de sexul copilului. Si asta doar pt ca au ei niste limitari personale. 

Trist, foarte trist :(




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -