Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Copilasi din 2002 (32)


308 raspunsuri la acest subiect

#41
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 02 martie 2007 - 18:16

Nicole, imi pare rau pentru pierderea suferita ! Sincere condoleante !

Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe bunica ta cea draga si scumpa ! [flo2][flo2]



La noi e o vreme tare urata, cenusie.... Noroc, ca vom avea un weekend cald pe dinauntru, deoarece sarbatorim aniversarea mamei mele. [:D]

Duminica va fi si ziua Andrei, printesa lui tinatache.

La multi ani, Andra ! [flo]




Un weekend cat mai frumos, tuturor ! [:)]

[pup][grup]







Nina, mami de [zana] Nina-Cristina (10.01.2002)

Diabet zaharat la copii
, Copii din 2002, Copii capricorn


#42
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 02 martie 2007 - 18:25

Gabbriela, Dumnezeu sa o ierte si sa o odinhneasca in pace pe bunica ta!

Cristina_C povesteai mai devreme despre problemele cu polipii. Sincera sa fiu, nu cred ca e cazul de operatie la noi, pentru ca nu am avut absolut nici o problema de la ei, nu au apucat sa se inflameze. Insa nu stiu daca e valabil acelasi lucru legat de alergie si secretiile din gat si legatura cu polipii. Habar nu am, dar il vom intreba luni pe domnul doctor.

Sinzi multumesc de urare, sper si eu sa ne poarte noroc si sa gasim solutie pentru problemele pe care le avem cu ajutorul domnului doctor.

Karina m-am distrat si de reactia lui Bogdan legat de martisorul tau. Radeam aici de una singura.
Liviu se pare ca a inteles un pic, i-a luat lui tati delfinul din mana si mi l-a adus mie si mi-a spus ca e cadou de la tati. Nu stiu cum ar fi facut daca in loc de delfin era o masinuta martisor [:D].

Anina si la noi a fost azi innorat insa foarte cald, se pare ca incepe sa se incalzeasca vremea.

#43
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 03 martie 2007 - 01:25

Servuuuus!
Tare harnice ati fost, abia am reusit sa citesc tot!
Eu azi m-am intors de la curs, de pe langa Bran, a fost foarte interesant. Si credeam ca ma voi odinhi, dar... m-am distat si eu, ca una mai putin plecata de acasa, am avut colegi si colege foarte ok.
Stefan a ramas cu tati in acest timp, a mers la gradi si a dat martisoare tuturor fetitelor (18) si a fost singurul care nu s-a fastacit, nu s-a rusinat si a spus monologul invatat acasa, de catre tati "Iti ofer acest martisor cu ocazia zilei de 8 MArtie! sau pe acolo... Am fost tare mandar sa aflu ca nu le-a cerut inapoi, cum ma asteptam... Am dat martisoare si educatoarelor, ingrijitoarei...
Nicole, condoleante pentru bunica ta. Si eu am ramas fara una dintre ele acum 4 ani, mi-e inca foarte dor de ea...
Lucia, noi suntem bine, Stefan isi drege si el vocea uneori, insa nasul nu curge, nu tuseste... febra nu, la controlul ORL nu mai erau semne de sinuzita... Imi pare rau ca ati asteptat atat, bine ca ati reusit sa intrati si ca ai fost multumita. Va tin pumnii pentru rezultatul de luni, sper sa nu fie o alergie severa si poate nu este totusi alimentara.
Sinzi, si Stefan tanjeste dupa joaca cu unii copii, insa am abservat ca are el metodele lui (in alegerea personajelor nu vrea sa fie personajul principal, ci cel mai bun prieten al acestuia :)). Adica Bucsa din Cars, tatal lui Bambi :)). Si de plans nu plange decat rar, dar sunt copii si daca si adultii plang, ei de ce nu ar face-o?
Intru si altadata sa mai scriu,sunt franta.
Nicoleta

#44
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 04 martie 2007 - 08:35

Multumesc fetelor pt gandurile bune.

Multa sanatate si fericire la toata lumea.




Sanatate si numai bine [flo]


Nicole mami lui Julian


[foto]

scaune de masina pt copii


Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

#45
cristina22

cristina22

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 04 martie 2007 - 09:00

Nicole-sincere condoleante!


si eu l-am dus pe Andrei la stomatolog(destul de des pt ca avem un prieten medic stomatolog), sta cuminte in scaun si coopereaza. Deocamdata nu are nici o problema, dar ne zicea medicul ca ar fi recomandat un periaj. Aici e problema! Ca nu stiu daca Andrei va mai fi asa cooperant...[:D]

Vreo sugestie de desenat Thomas pe pereti, imi dati, va roooog![pup]


SANATATE SI NUMAI BINE!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

#46
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 05 martie 2007 - 16:53

Va pup si eu!

Incep cu Nicole, care vad ca trece printr-o grea durere! Nicole, sunt si eu cu sufletul alaturi de tine! Condoleante si sper sa treci peste asta curand! Incet durerea va trece si vei ramane cu amintirile dragi despre bunica ta!

Ma bucur sa vad ca v-ati incins la vorba, dar eu abia am apucat sa citesc tot ce-ati scris pe aici, n-am mai intrat de cateva zile, am stat vineri acasa cu Andrei, fiindca a racit, (joi si vineri, a avut si un pic de febra 37,5 - 37,7), i-am dat doar Nurofen, alternativ cu Calpol, si picaturi de nas, Oscillococilum, sambata era mai bine si am iesit la Kaufland, si l-a intors raceala, duminica nu i-a trecut, asa ca sta si azi acasa cu tati. Sper sa fie ok maine sa-l putem duce la gradi!

Asa ca a ramas cu martisoarele ptr. colegele lui, ptr. educatoare, nu stiu daca le mai poate da maine!

Joi e si serbarea ptr. ziua mamei, cred ca a si uitat poezia, ne-a dat-o educatoarea s-o repete, dar nu stiu pe unde am pus-o.

Karina, si noi ne-am hotarat sa mergem la Albena (la sfarsitul lui iulie, inceputul lui august), daca ai sfaturi poate mai discutam! Avem nevoie de consiliereApoi la Olanesti, unde mergem in fiecare an!

Cristina_C e tare dragalas Robert in poze!!! Cristina, Andrei are bicicleta cu roti ajutatoare, si are si role! I-am luat anul trecut role de Paste, si dupa ce a invatat sa mearga cu ele, de ziua lui in iulie i-am luat si bicicleta. De cand i-am luat bicicleta nu mai vrea cu rolele. bicicleta e viata lui. Cat era de racit zilele astea, el voia cu bicicleta afara!

Nicoleta, bine ai revenit din scurta ta "vacanta"! Daca ai poze, pune si pe aici!







Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)

varsta lui Andrei[bicla]

#47
crig72

crig72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 950 mesaje

Postat 05 martie 2007 - 18:40

La multi ani Andra!Tinatache sa va traiasca scumpetea si sa fie sanatoasa!(scuze ca nu am v-am facut urarile la timp[pup])

eu nu am reusit sa va mai scriu in schimb am recuperat azi.Katty sanatate lui Andrei.Si Mariuca e atinsa un pic.Are o farigita care cred ca i se trage de la cat tzipa atunci cand canta la gradi.[:D]

karina mi-a placut mult poezia lui Bogdanel.Ati invatat-o?Si Mariuca are serbare joi dar cred ca vor spune toti in [cor] cantecelele.

Nicole imi pare rau pentru bunica ta!e grea despartirea de cei dragi...









poze din vacanta



Mariuca











#48
Karina

Karina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 699 mesaje

Postat 06 martie 2007 - 12:15

Hello mamicutelor !



Intru doar scurt ca am multa treaba.

Katty, referitor la Albena, te sfatuiesc cu muuuulta placere.

Crig72, surprinzator, a invatat poezia. Cu mine a invata primele 2 versuri si la gradi restul.

Am cumparat si costumul, l-am probat si nu vroiam sa-l mai dam jos [:D]

Am facut poze cu costumul, daca vreti sa vedeti:



http://new.photos.ya...460762332202131



Si special pt. Elena, am tot acolo o poza cu tortul de la ziua mea [pofta][floare3][flo]






[pup]

Karina [sofer] + Bogdanel [bicla]

Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine [:D]



ajutor ptr alexandru

Ajutor pentru Alexandru

#49
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 06 martie 2007 - 12:47

[pup] micului Elf. Ce-a gasit in oul Kinder?



Cristina



BEST OF ROBERT

Cresc...

#50
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 06 martie 2007 - 13:09

Karina,tare simpaticut e elf iar tortul [pofta], e la fel de gusotos pe cat e de frumos?

NOi suntem bine. La Ana persista o raguseala care nu are legatura cu raceala, ca nu e racita, i-am facut exudat si e OK. Vi s-a intamplat vreodata asa?



carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -