Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Mamici de august 2015

mamici gravide 2015 sarcina

1014 raspunsuri la acest subiect

#991
CrissC

CrissC

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 14:34

Multumesc pentru sfaturi. Deci hainute masura 56 si fara rochita. Data trecuta am nascut in martie, a fost simplu cu alegerea hainutelor. 



#992
Alesigogosica

Alesigogosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 91 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 16:12

CrissC nu trebuie sa faci neaparat ce zicem noi. Noi asa am gandit ca ar fi mai bine. Poti sa ii iei si rochita numai sa nu ii fie frig desi sunt mititei si ai sta sa aranjezi non stop rochita pe ea. Dc ii dai un body si ciorapei lungi nu cred sa fie problema. Si eu as lua rochite acum dar ma gandesc ca nu ii e comod. Chiar azi am vazut o gramada de hainute frumoase pt cei mici... Ce-i drept pt varste mai mari asa ca abia astept sa crestem putin sa pot sa ii iau palarioare, rochite, pantalonasi scurti:))))



#993
CrissC

CrissC

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 19:35

Eu nu stiu cum ar fi potrivit, de aceea v-am cerut sfatul. Habar nu am cum ar fi potrivit... O sa ma orientez in timp. Eu m-am rupt de multi ani de subiectul "ingrijire nou nascuti", dar de nevoie o sa ma descurc, sper. 

Incep sa intru in panica, timpul incepe sa se scurga mai repede si mi se pare ca sunt in urma cu pregatirile. Voi cum stati? Aveti deja pregatit tot ce trebuie?



#994
Alesigogosica

Alesigogosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 91 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 21:32

Eu inca nu am pregatit nimik. Ca sa nu mi se para ca nu mai am ce face inainte de nastere am hotarat ca pe la inceputul lui iulie sa mergem la cumparaturi pt bebe ( doar strictul necesar la hainute, cateva scutece de finet, prosopel de baie, botosei, manusele, biberon, tetine, suzeta, produse de igiena etc)  si ca sa pregatesc bagajul de spital. Tot atunci am sa-mi trimit sotul in pod sa dea jos patutul, landoul, scoica si cativa saci de hainute primite mostenire de la nepotei sa vedem care din ele se potrivesc cu sezonul si marimea piticutei, sa le spal, calc pt bebe mic. Restul se rezolva si dupa in functie de ce avem nevoie. 



#995
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 15 mai 2015 - 08:37

Cris asa-i, poti face cum ti se pare tie mai bine, nu neaparat ca noi. Si cine stie cum ca fi vremea atunci....zicem ca va fi cald dar mai stii... o trage o ploaie din aia de scade temperatura cu 10 grade [:D] La noi tot ce este posibil ca stam la munte. Deci, clar trebuie sa ai pregatite si hainute pentru vreme calda dar si pentru vreme mai rece. Eu mai am de cumparat prosoape cu gluga vreo 2, ceva pantaloni de iesit pe afara.....eu biberoane nu iau, imi doresc tare mult sa pot alapta mult si bine si de data asta.

#996
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 15 mai 2015 - 08:39

Ssofia par comode hainutele ce i le-ai luat...un body moale, o rochita care banuiesc ca nu va fi fixa pe ea....asa trebuie pentru ei , comod. Si eu am o paturica alba, tip plapumioara asa frumoasa[olala]

#997
Alesigogosica

Alesigogosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 91 mesaje

Postat 15 mai 2015 - 09:12

Buna dimi!! Si eu intentionez sa alaptez dar din ce am auzit ti se cere biberon la maternitate. Nu e mare paguba sa ai unul la tine. Mai bine pregatit decat sa ai nevoie si sa nu ai la indemana:)))



#998
Iris1211

Iris1211

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 751 mesaje

Postat 15 mai 2015 - 09:55

Nici eu nu i-am luat lui bb decat ser fiziologic... musai sa ma apuc de shopping ca ma simt aiurea deja :)



#999
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 15 mai 2015 - 11:42

Mie nu mi-a cerut biberon la maternitate, nici n-am auzit asa. Au avut biberoane de acolo, Avent erau.

#1000
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 15 mai 2015 - 11:43

Iris lasa ca mai ai timp [:D] Incet, incet le iei.



Etichetat si cu mamici, gravide, 2015, sarcina

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -