Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

vinerea neagra

black friday discount cumparaturi

32 raspunsuri la acest subiect

#21
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 24 noiembrie 2014 - 15:23

Da, sunt si tepari, dar se pare ca emagul...

 

http://blog.emag.ro/...-cu-pret-redus/

 

 

Prețuri greșite la produse resigilate: eMAG va onora toate comenzile pentru 730 de produse resigilate listate cu preț redus
Publicat pe 24 noiembrie 2014 ¬ 10:16 amh.eMAGNo Comments »

Update 24 noiembrie 2014, ora 14.00:

“Este o eroare tehnică și ne-o asumăm, respectul față de client ne obligă. Chiar dacă suntem mari, facem greșeli. Sistemul din spatele platformei este complex, la viteza cu care vrem să creștem apar și erori din care învățăm. Nu a fost nimic planificat. Este o sumă mare și pentru noi, dacă făceam planificat, am fi limitat “investiția” :)” declară Iulian Stanciu, Directorul General eMAG.

–––––-

Bucureşti, 24 noiembrie 2014 –  eMAG, cel mai mare retailer online din regiune, a înregistrat duminică, 23 noiembrie, în intervalul 20.30-22.59, o eroare la încărcarea prețurilor pentru anumite produse resigilate. Eroarea a determinat prețuri de vânzare cuprinse între 1 leu și 8 lei pentru o gamă largă de produse.

De exemplu, un telefon Samsung Galaxy S4 a putut fi cumpărat la prețul de 1 leu, redus de la 1.449 lei, un televizor LED Smart TV 3D Philips, 117 cm, Full HD a fost redus de la 4.246 de lei la 3 lei, Ultrabook Dell Studio XPS Duo 12 a fost redus de la 4.796 de lei la 3 lei.

„Satisfacția clientului este foarte importantă pentru noi și vom onora absolut toate comenzile, iar produsele vor fi expediate rapid”, declară Iulian Stanciu, Directorul General eMAG.

Valoarea totală a reducerilor greșite este de 1.157.200 de lei. Cea mai mare reducere, de 11.190 lei, a fost aplicată unui echipament de rețea, un switch Cisco Catalyst 2960, care a putut fi cumpărat la prețul de 8 lei față de prețul de listă de 11.190 lei. În intervalul în care produsele au fost listate cu prețurile greșite, de la 20.30-22.59, au fost comandate, în total, 730 de produse.



#22
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 24 noiembrie 2014 - 16:18

pe de alta parte, PC Garage a anuntat anul trecut ca Emag a mai facut o miscare asemanatoare, fiind practic o miscare intentionata de marketing.



#23
cristi_2003

cristi_2003

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.298 mesaje

Postat 25 noiembrie 2014 - 08:55

Eu sunt fericita ca am luat un carucior pe care il urmaresc din septembrie cu 250 reducere ca nu mai am carucior de bebe mic.

Editat de cristi_2003, 25 noiembrie 2014 - 08:56 .


#24
missdarcey

missdarcey

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.258 mesaje

Postat 28 noiembrie 2014 - 19:05

N-am putut sa rezist obsesiilor mele azi asa ca mi-am achizitionat niste farfurii villeroy boch , pip si spode editia festiva . Am ascuns cateva , mi-am dat seama ca am exagerat .



#25
Siminaf

Siminaf

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.901 mesaje

Postat 28 noiembrie 2014 - 19:54

N-am putut sa rezist obsesiilor mele azi asa ca mi-am achizitionat niste farfurii villeroy boch , pip si spode editia festiva . Am ascuns cateva , mi-am dat seama ca am exagerat .

 

Ahahahaha!! Vezi pe unde le ascunzi. Mai fac si eu asa si apoi uit pe unde le-am pitit, le gasesc de obicei dupa ce evenimentul pentru care au fost luate a trecut. De exemplu le pot pune sub brad pentru mine, dar daca uit unde le ascund... trece bradul cautindu-le.

 

Felicitari pentru achizitii!


Editat de Siminaf, 28 noiembrie 2014 - 19:56 .


#26
missdarcey

missdarcey

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.258 mesaje

Postat 29 noiembrie 2014 - 11:37

 Multumesc , Siminaf [:)] .

 

As fi vrut sa imi iau ceva de la Gap , totul era redus cu 50% dar coada la casa era prea mare si am renuntat.

 

Aseara am vazut la stiri cum oamenii s-au calcat in picioare la propriu la unele magazine si m-am intristat , nu imi place sa ajungem chiar asa . Cred ca imaginile astea sunt meterial de propaganda pentru tarile comuniste despre decaderea capitalismului .



#27
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 29 noiembrie 2014 - 17:50

si eu tot multicooker, dar nu de black ci ieri...nu stiu daca de black a fost mai ieftin dar eu am fost happy ca l-am gasit cu 300 ron...sunt curioasa cat a fost in vinerea neagra  [:)] s-au m-as oftica rau?

oricum daca mai sunt amatori de multicooker inca mai au la domo la 300 ron



#28
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 29 noiembrie 2014 - 20:26

Pai ieri a fost, de fapt, black friday. Pe 21 a fost doar in Romania :)

#29
Carolyne

Carolyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 539 mesaje

Postat 29 noiembrie 2014 - 23:22

Eu am fost joi seara la shopping dupa 10 seara. Sotul din dotare a zis ca am luat-o razna :))

Este primul an cand comerciantii deschid de joi seara si tin deshis pana vineri seara! Dupa ce-am mancat curcanu' din dotare am zis sa fac si o mica incursiune la mallul de langa noi. Era o parcare aglomerata de n-aveai loc sa arunci un ac.

I-am luat fiica-mi 3 rochite chiar deosebite. Si erau reduceri intre 40 - 70% ! Asa cozi nu am mai vazut de pe vremea comunismului! Americanii nu-s obisnuiti sa stea la coada si daca au mai mult de 2-3 personae in fata incep sa pufaie si sa-si dea ochii peste cap.

Insa sunt reduceri mari cam de cateva ori pe an si chiar se merita !

Eu si copilu' ne-am aranjat pt Mos Craciun, mai am pe sot sa-l inzestrez cu un cadou. Noroc ca nu-I pretentios :)



#30
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 30 noiembrie 2014 - 00:22

anul asta am am avut mai multa bafta la cumparaturi...am pleeccat pe la 8 dimineata si am venit pee la ora 2.

 

am fost pe la citeva magazine de mobile si am gasit o mobile de dormitor care ne-o doream la pret bunisor.

 

sotul si-a luat 2 pulovare pret original 100 bucata si noi le-am luat cu $30 bucata...la fel niste pantaloni de velur am gasit la pret bun.

era o coada la kohls...de nu as fi stat decat dac ami le-ar fi dat gratis. noroc ca am avut intiietate ca ne-am facut card la ei....si ne-am dus in fatza [pk]

 

sale-uri bune la altele  ce doream noi nu prea am gasit...asa ca ne-am abtinut sa cumparam aiurea...mai sutn si alte zile.


Editat de michelle-usa, 30 noiembrie 2014 - 00:25 .




Etichetat si cu black friday, discount, cumparaturi

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -