Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Aprilie 2015(Buburuze de Aprilie 2015) Capitolul 2

gravida aprilie 2015 sarcina

700 raspunsuri la acest subiect

#31
Gaganu

Gaganu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 204 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 10:11

Buna dimineata!

 Chiar numai fetite deocamdata, sper ca de luni sa fiu eu cu un carucior albastru  [ruga]

Eu am burta foarte mareee, sa vedem ce-mi spune luni d-na dr........ cei din jur se cam minuneaza (matusa mea avea o burta mai mica decat a mea cand a nascut [:D] )

 

Eu am DPN-ul 9 aprilie 2015



#32
Gaganu

Gaganu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 204 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 10:26

Am o intrebare: Este o mamica care a nascut prin cezariana ? Va doare operatia veche?

Eu de 3 zile  am o durere sacaitoare exact pe linia operatie   [:-/]



#33
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 10:44

Buna dimineata,
si noi tot asa, cu ditamai burtoiul, copt in 6 sapt la dimensiunile astea...deci va dati seama ce dureri de ligamente...
Poate raportam noi surpriza baietel la inceputul lui dec, sa vedem

#34
Emma85

Emma85

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 16:07

Eu am DPN pe 2.04.2015 si se pare ca tot fetita este :-) acum sa speram ca data viitoare, pe 2 decembrie cand mergem la morfofetala sa nu spuna ca avem o trompetica :-) deja ne-am gandit si la nume :-P
Si eu sunt in cautare de carucior si patut, dificila alegere .... Ce magazine imi recomandati in Bucuresti unde sa gasesc ceva rezonabil ca pret, dar si de calitate mai buna?
Iar de ingrasat nu mai vorbesc, cred ca am luat cam 8-9 kg in 21 sapt .... Din cate am vazut dupa DPN eu voi fi prima care naste in aprilie ....cel putin, teoretic :-)

#35
Emma85

Emma85

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 17:39

http://www.bebebliss...in-1-monza.html
Mamici, ce parere aveti despre caruciorul acesta?

#36
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 17:56

Neata fetele! Am actualizat datele si speram sa vedem si baietei  [flo2] 

 

Emma, la carut o avem pe inspector CTC sunshine  [pk] asteptam decizia.

 

Eu ieri am avut o ameteala asa de puternica, ca mi-a  fost si frica sa ma mai misc din pat doua ore. Habar n-am de la ce pentru ca stateam pe scaun in fata laptopului, deci nu aplecat, nu miscari bruste, iar de mancat mancasem bine cu aproape 2 ore in urma.



#37
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 18:08

Am crezut ca m-am mai linistit cu mancarea dar aseara am iesit la cumparaturi cu niste amici si m-am bagat la o felie de pizza + juma' de hot dog si catamai inghetata. Aveam si o prichinduta  de 7 ani cu noi si maica-sa nici nu s-a gandit sa-i ia inghetata pe frigul asta, insa eu mi-am cam bagat picoarele in precautii(scuzati limbajul) si am luat inghetata la cornet plus o lingurinta pentru fetita  [ups] 

Urat din partea mea, dar muream de pofta.  [soricel] 



#38
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 18:15

Ce pofticioasa ești diarom , sa ști ca amețeli am si eu dar trec peste si ma mișc mai cu grija acum ma doare puțin burtica da ma gândesc ca e de la efort am tot condus am coborât din mașină m-am urcat iar si tot asa ...am avut de mers in multe locuri ...burtica creste creste si trebuie sa beau 2litri de apa ccel puțin si parca nu mai încape ....ce folosiți voi pt vergeturi?

#39
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 18:38

Emma, eu nu cunosc firma si nici nu gasesc pe la noi info despre ea. DAR: dupa functiile care am vazut ca le are mi se pare bun. Are rotile mari cu care vei putea urca usor borduri si 2 trepte fara problema, fixe (pt zapada, nisip) si mobile (pt magazin), distanta destul de mare intre axele rotilor deci stabilitate, relativ usor ca si greutate proprie la tipul asta de carucior, maner reglabil in inaltime (va veni vremea ca bb vrea sa-si impinga singurul carutul)-intreaba la firma max si min de reglare, copertina mobila sa o poti vara deplasa ca parasolar, cos mare de cumparaturi, suspensii arc bune si protejate, partea de picioare reglabila la fel ca spatarul astfel incat sa le poti aseza in orizontala, are sacul de picioare si gentuta de schimbat la el. La roti poti sa rezolvi fara probleme pana sau sa lasi din aer daca e gheata afara, sa umfli mai tare daca de ex vrei sa il folosesti la jogging.
Nu am vazut nimica scris de frane si nici daca stofele se pot da jos complet pt. spalare (intreaba ditect pe pagina unde ai gasit).
Singurul mic punct de critica ar fi ca partea de picioare nu se reglazeasa si in inaltime, in functie de marimea copilului, voi hotarati daca este pt voi important.
Nu pot sa ma exprim legat de durabilitate si substantele din materiale, pentru ca la noi nu se gaseste deci nu este testat aici.
Cum nu exista carucior perfect, un mic compromis va fi tot timpul, dar aici vad multe lucruri bune.

Editat de sunshine2009, 22 noiembrie 2014 - 19:02 .


#40
georgya81

georgya81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 18:48

Pt.vergeturi eu folosesc Mustella 9 months.A fost ok la prima sarcina caci am scapat fara nicio vergetura.



Etichetat si cu gravida, aprilie, 2015, sarcina

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -